Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy ahányszor...

Miért van az, hogy ahányszor csak megemlítem a La Leche Ligát, irtóra lepontoznak itt?

Figyelt kérdés
Abszolút szoptatás párti vagyok, mégsem szoktam boldog-boldogtalannak javasolni, csak azoknak, akik tényleg SZOPTATNI SZERETNÉNEK. És nem szoktam lehurrogni a tápszert sem alapból, amellett hogy azt gondolom sokan feleslegesen nyúlnak hozzá, tudom, hogy van, amikor szükséges.
2011. júl. 20. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azért,mert sokan úgy emlegetik őket,mint minden bajok megoldását,miközben van olyan szoptatási probléma amin még ők sem tudnak segíteni.Sokan akik az lll-el példálóznak,hihetetlenül elvakultan szoptatáspártiak,gonoszan leszólnak mindenkit aki nem szoptat legalább 2 évig,és ez bántó annak,aki nem tud szoptatni.Tisztelet a kivételnek!Mert őszintén,aki NEM AKAR,azt vajon olvasgatna itt?Szerintem nem sokan.Ha valaki jószándékból javasolja őket,az teljesen rendben van,de van aki nem így tesz.
2011. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Tudod nekem 10 hónapos a fiam.

A kórházban annyi tejem volt hogy még pluszban más babáknak is jutott.2 hónapos koráig rengeteg tejem volt,fagyasztottam le pohárkákba.Ittam tejserkentő teát,homeopátiás bogyót szedtem,sok levest ettem,vitamindús ételeket.Egyszer csak elkezdett hígulni a tejem.Már nem volt elég a drágámnak,pótlás kellett.Ekkor még csak 30 ml-ket kapott tápszerből.Nagyon kivoltam,sírtam hogy miért pont mi?

majd egyre csak apadt a tejem,igy 3 hónapos korától csak és kizárólag tápszeres.Rettentő bűntudatom volt magamat okoltam h bolti "tejet" kell kapjon.Már már teljesen befordultam,rossz anyának tartottam magam már az elején.Aztán párom helyre zökkentett és rájöttem hogy inkább az anyatejet nélkülözze a fiam mint egy boldog odaadó anyát.

Egészséges kisbaba,szépen fejlődik.Kiegyensúlyozott és ezt mások is látják.


Van egy ismerősöm,decemberben szült.Kifizette a dokit,hogy császárral szüljön,mondván ő nem fog szenvedni.Majd a tejét idő nap előtt elapasztotta,azért hogy a melle ne "menjen tönkre".

Az ilyenen én is kiakadok.

2011. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

én is szoptatás párti vagyok, viszont voltak nehézségeink, kevés tej, stb

és nekem sem annyira szimpi ez a liga, sokat olvasgattam az oldalukon, és kicsit az jött át, hogy iszonyúan elvakultan szoptatás pártiak, de annyira hogy egyszerűen nem fogadják el, hogy bizony van olyan, hogy akármennyire akarja az anyuka, és mindent meg is tesz, nincs elég teje, a baba sírhat mindenért , de azért biztos nem mert nem elég a tej, stb, szóval nekem ezért nem szimpik

2011. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Az az őszinte igazság, hogy szerintem aki ide ír, az bizony már tényleg nagy bajban van szoptatás terén.Nekem 3 hónapos a babám, az elején rengeteg tejem volt.Aztán úgy 6 hetes korában nagyon kezdett csökkenni a mennyiség, rengeteget ittam, szoptatós teát, rostosat(amit a gyomorsav miatt sosem ittam, de a tejci érdekében megittam)óránként fejtem, mikor aludt a pici, ezer meg egy féle kapszulát, homeós bogyót kipróbáltam, és semmi, de semmi hatása nem volt semminek.Egyszer csak itt kértem valami segítséget és olyan dolgokat kaptam, hogy húúúha!"Aki akar, az tud szoptatni",szinte mindenki válasza ez volt!És igen, én nagyon akartam és mégsem sikerül teljes mértékben, kell a táp is.De tudod, ha annak idején anyám nem nyaggat, hogy 5-6 dekát hízik a gyerekem 1 hét alatt és ez nem jó, akkor nem lenne ilyen nyugodt a babám, mint most, mert nagyon szerettem volna kizárólag szoptatni.De egyszerűen nem ment, nekem ennyi jutott.Én elhiszem, hogy valakinek segítséget tudnak nyújtani, de konkrétan és sem hiszek egy telefonos segítségben, amikor már mindent kipróbáltam.És a minden szó alatt érts MINDENt, amit csak lehetett!!!Bocsi, hogy hosszúra sikeredett!Remélem nem bántottalak meg a válaszommal:-)

2011. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem bántottatok meg, néhány dolgot kapiskálok most már a válaszok alapján, bár olyan válaszoló nem írt, akinek konkrétan nagyon rossz élménye lenne a Ligával kapcsolatban.

Nekem az az érzésem, hogy sokan anélkül ítélkeznek, hogy ismernék igazán.

Egyébként szerintem kicsit leegyszerűsítitek ti is a dolgot annyiban, hogy a Liga sem feketén-fehéren gondolkozik.

Nekem személy szerint nagyon sokban segítettek (többek között abban is, hogy hogyan válasszam el egyik lányomat, mert nekem akkor már nagyon terhes volt a szoptatás!), és én behatóan megismertem őket, mert egy időben azon gondolkodtam, hogy csatlakozom hozzájuk.

Aztán jobban megismerve mégsem csatlakoztam, mert vannak dolgok, amikkel én sem tudok azonosulni (pl. hogy aludjunk egy ágyban a babával, vagy a cumikérdésben, hiszen nekem is mindkét gyerekem cumizik.)

De ezek ellenére is azt gondolom, hogy szuper amit nyújtanak, mert akár hiszitek akár nem, azok a problémák, amik egy-egy itt kérdező anyukánál előfordulnak, azok sok-sok más anyukánál is, és tényleg képzettek, ismerik a lehetséges megoldásokat. És telefonon is a legtöbb probléma megoldható. Alapból az anyuka elmondja, mi a problémája, és ők addig kérdeznek, amíg minden infóhoz hozzá nem jutnak. És nem "nyomatják" a saját filozófiájukat feleslegesen, hanem bizony az adott helyzetben az adott anyukának próbálnak meg a lehető legjobban segíteni.


Na most jó hosszú lettem. :o)

2011. júl. 20. 21:10
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Az LLL biztos segített sokaknak, nekem nem.:( Már írtam ide is párszor a tapasztalatomat. Megszenvedtem a tejért, mindent kipróbáltam, hogy legyen. Lett is, szerencsére. Közben kétszer volt mellgyulladásom, mert a védőnő félretájékoztatott a fejéssel kapcsolatban (szerinte nem kell fejni). Utána ráéreztem a dologra, fejtem, mert anélkül nekem nem ment, és bár nem volt tökéletes a helyzet (a tejem nagy része magától elfojt két szoptatás között), legalább egy ideig elég volt a babámnak.

Kb. két hónapos volt a kisfiam, amikor egyszercsak fogyni kezdett a tejem. No, sebaj, próbáltam mindent, amit a védőnő mondott, és amit a Szoptatás c. könyvben olvastam. De nem jött vissza, hanem egyre fogyott. A gyerekorvos szabadságon volt, és jött a hétvége is, otthon egy gramm tápszer nem volt, a mellemből pedig 10 ml tejet tudtam kisajtolni csütörtök este, a gyerekem üvöltött, mert nem adtam neki mást, csak fél óránként próbáltam mellre tenni.

Felhívtam egy szopis tanácsadót, nem vette fel a sokadik próbálkozásra sem. Hívtam a másikat, ő pedig éppen állatkertben volt a gyerekeivel, ígérte, hogy este visszahív. Nem hívott máig sem.

Szombat reggel elmentünk a gyógyszertárba, és vettünk recept nélkül tápszert, olyat, amilyet az első napokban kapott a kisfiam.

Nem gondolom azt, hogy ők feltétlenül tudtak volna segíteni, és miattuk ment el a tejem végleg, mert lehet, hogy én vagyok genetikailag alkalmatlan a szoptatásra, erre ugyanis más jelek is utaltak sajnos. Viszont legalább a problémát megoszthattam volna velük, de nem jutottunk el a beszélgetésig sem:(

2011. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

ez engem is elszomorít.

sajnos azt látom, hogy sokan az LLL felé előítélettel vannak. kikiáltják őket rossznak mert a szoptatásban segítenek önként. ahelyett hogy örülnének, hogy van 1 lehetőség az anyáknak, hogy van kitől segítséget kérni, ah szoptatni akar.


nekem épp ők épp azzal segítettek a legtöbbet, hogy amikor 3 hósnapja folyamatosan sírva szoptattam (mellgyulladás, sebsedés...) azt mondták, hogy még 1et próbáljunk meg, de ha nem sikerült, nem baj, nem kell mindien kínt kiállnom!

tehát épp nem úgy történt ahogy sokan állítják, hogy ők lenézik azt aki nem tud szoptatni, vagy hogy minden áron szoptatás mellett vannak.

csak segítenek ha az ember nyitott.

(történetemnek az lett a folytatása, hogy a szopi tanácsadó segítségével 1 hónap küzedelem alatt rendben jött a probléma, most 1 éves a babám, eddig szoptattam. most már csak napi 1x. épp tegnap beszéltem a szopi tanácsadóval, segített abban is, hogyan tudjuk elhagyni a szopit.)

2011. júl. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
mert az lll.hu - szoktam olvasgatni a honlapjukat - nagyon elvakultan szoptatáspárti. Ez nem is lenne baj, ezzel sokan egyetértünk, hogy ez jó dolog. De egyszerűen észrevettem, hogy konkrétan, ha adatokat írnak, még torzítanak is. Naiv, először odatévedő meg el is hiszi. Ez a rossz benne. Persze ezért nem téged kéne lepontozni, de valóban nem mindig segít az az oldal, mégis úgy emlegetik, mint minden bajok megoldását.
2011. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

3 hónaposan hozztáplálnak..ezek után ne csodálkozz, és megmagyraázzák, hogy ez jó, orvos mondta... , ha a gyerek nem hízik eszement módjára, tápszerrel tömik..


Sajnos a fejekben még nagyon sok a sötét folt.

2011. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem értem, kik táplálnak hozzá 3 hónaposan?

Mert biztos hogy nem a Ligások.

2011. júl. 21. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!