Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is kevés a kisfiam...

Szerintetek is kevés a kisfiam súlygyarapodása?

Figyelt kérdés

30.-án lesz 5 hónapos a kisfiam, eddig mindig megdícsért a gyerekorvos milyen szépen fejlődik, s ma az 5 hónapos oltáson szólt, hogy nagyon keveset hízott, s mivel anyatejes, így tápszert nem írna fel, de elkezdhetnénk a hozzá táplálását.


Március 27.-én 4600 gramm,

május 3.-án 5480 gramm volt, (3 hónapos státusz volt ekkor)

május 25.-én 5660 g,

május 31.-én 5725 gramm,

s ma (júni 22.-én) 5790 gramm, az 5 hónapos oltáskor mérték le.


Ha a május 25 és júni 22-őt nézzük, z majdnem egy hónap, azaz130 grammot hízott. Az kevés lenne?


Nagyon izgő-mozgó, egy percre se áll le, mostanában keveset alszik, de sokat mosolyog, bár gyakrabban éhes, s csak olyankor nyűgős, de szépen eszik.

Szerintünk már jöhet a foga is. S elég sokat vagyunk úton vele, pl. most legutóbb, egy hete jöttünk haza, nagyszülőknél voltunk, akik 400 km-re laknak, s az össz rokonság ott lakik, így falu egyik végéből utaztunk a másikra. Gyalog fél-1 óra az út, de buszoztunk, mellette a szomszédos városba is elnéztünk ami busszal egy órás út.

Párom szerint ennek is köze van ahhoz.

Hát nem tudom elkezdjük-e a hozzátáplálást, mert igazából 6 hós koráig csak azt szerettem volna hogy anyatejet kapjon. Mivel szívbeteg, a kardiológián is nagyon ajánlották, hogy amik lehet csak szoptassam, mert immunerősítő stb.


Volt valaki hasonló helyzetben?

S ti elkezdtétek a hozzá táplálást?

Vagy megvártátok a 6 hónapot?

S ha vártatok vele, lett-e következménye?

S ha nem voltatok ilyen helyzetben, bár előbbi válaszokra lennék leginkább kíváncsi, Ti mit csinálnátok, ha ezt bejelentené a gyerekorvos?


2011. jún. 22. 23:30
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
50%

17:18 (tökre igaza van és a megfogalmazással csak nyomatékosítani akarta a dolgot) meg mindenki csak segíteni akar a kérdésben. de te ragaszkodsz valószínűleg egy valamelyik szoptatási tanácsadó oldalon olvasotthoz.


egyébként a semmit fújtad föl jó nagyra már ami a 6 hónapot illeti. semmit nem oszt nem szoroz, hogy ha elkezded a hozzátáplálást mondjuk 2 héttel előbb. nem vagyunk időzített szerkezetek. ahogy a szervezete a mostani csekély mennyiségű tejhez is igazodik, ugyanúgy ahhoz is igazodna, ha már most kapna pl. almát.


de ha már van egy elképzelésed a kérdésben és azon nem is akarsz változtatni,akkor felesleges tanácsot kérned

2011. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Egyébként olyan hülyeség ez a súly mizéria.

Ha valóban igény szerint szoptatsz(döntsd el Te)Akkor nem lehet gond.

Nem minden gyerek hízik úgy ahogy kellene.

1. gyerekem 2800 gr született 1 évesen 7700! gr volt.A gyerekorvos nem mondott rá semmit.Már 14 éves és 53 kiló.Most is vékony alkatú,dehát csak megnőtt.

2.gyermekem 3 klióval született,1 évesen 8500 gr volt.

3.gyermekem 3 kilóval született,1 évesen 8150 gr volt.

4. gyermekem 2550 gr született,9 hónaposan 8400 gr volt,azt hiszem ő a legducibb.

Ismerek olyan anyukát akinek a babáját elküdték vérvételre,kórházba fektették mert nem gyarapodott a súlya.De kiegyensúlyozott boldog baba bolt aki szépen fejlődött mozgásban stb,tehát nem volna szabad csak a súlygyarapodást figyelni egy babánál hanem az összképet róla.

Mikor másodjára is küldték vérvételre(mert az elsőnél mindent rendben találtak)arra már el sem mentek.Minek?Látta hogy a gyereke szépen fejlődik csak picit a súly alatta van az előírtnak.


További szép babázást! 4 gyerekes Anyuka!

2011. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdd el a hozzátáplálást. A 6 hós időtartam lehet több vagy kevesebb, a babák sokfélék, 1 hónap eltérés van a születésük között is. Ne felejtsd, valaki 36. hétre jön és már nem koraszülött, valaki meg csak a 42. héten bújik ki, esetleg indítani is kell. Szóval lehet,hogy nálatok ez már aktuális. Amúgy sem tragédia, ha picit előbb kezded. Mi is mindjárt elérjük az 5 hót, és bár még csak anyatejes, de azt javasolják,hogy más is kell, mert úgy lesz egészséges, akkor én úgy teszek.

Az anyatej funkciója megmarad, egy idő után úgysem elég tápanyagforrás már. Lehet,hogy nálatok eljött az idő.

Ne gondolkozz rajta tovább, csak bátran! :)

2011. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 17:18as és a 07:47es hozzászólóval. Tanácsot kérsz, és te ragaszkodsz a szoptatáshoz. Csak azt nem veszed észre, hogy majd' 2 hónap alatt szinte semmit sem hízott a gyerek. Hogy most 1 hét alatt hízott 10 dekát, az szerintem édes kevés. 6 hónapos korig a minimum havi hízás 500gr. Ti ezt a 2 hónap alatt sem értétek el.

Az én fiam is örökmozgó, 2,5 hónaposan már hasról hátra fordult, 4 hónaposan oda-vissza, és pörgött minden felé, 5 hónaposan már kúszott, de a minimumot minden hónapban meghízta (kivéve az első hónapot, azt alább részletezem). Ha nem is, csak mondjuk 400grot, akkor a következőben hízott 800at. Kis súllyal született, 2950 grammal.


A férjed meg biztos többdiplomás gyerekorvos, hogy azt mondja, hogy azért nincs pisis pelus, mert kiizzadja. Hát gratulálok neki.


A másik kérdésedre pedig a válasz, hogy miért tudsz este kifejni még tejet, az az, hogy azért, mert nem szívja ki a gyerek. Lehet, hogy maszatos az arca, meg van a szájában tejcsi, de ők ilyenkor még olyanok, mint egy kis hörcsög, begyűjtik a pofijukba, és csak később nyelik le. Eleinte azért nyelnek folyamatosan, mert "dől" a tej, de utána már csak gyűjtögetik, míg meg nincs az a mennyiség, amit lenyeljen. Vannak csendesen éhező babák, szerintem a te fiad is ilyen.

Mint írtam fent, részletezem a mi esetünket. 1 hónaposan vittem a fiamat méretni, 2800gr volt, pedig 2900 gr-mal vittem haza a kórházból. Nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, szépen szopizott, 2 hetes korától átaludta az éjszakát, sosem sírt, ha éhes volt. Vígan ellett volna akár 4-5 órát is szopi nélkül (ált. 2-3 óránként etettem), bimbóvédővel szoptattam, mindig tele volt tejjel, mikor abbahagyta a szopit. Minden szopi után fejtem, simán lejött még 1-1 dl minden evés után. Én vígan örültem, a fagyó tele volt már, mikor szembesültem vele, hogy egyáltalán nem hízott a fiam, sőt fogyott. Ő a csendesen éhezők táborába tartozik. Már úgy volt, hogy tápszert kap, de előbb odaadtam neki azt, ami a fagyóban volt, aztán szépen hízott is 1 hónap alatt 1kg-ot. Így behozta az első havi lemaradást, és mint írtam, utána már mindig csak a minimumot hízta, de hízott azért rendesen.

2011. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
0%

Hű erről lemaradtam, kiizzadja a pisit?

Mondjuk azt eddig is tudtam, hogy a mozgásnak és a növekedésnek nincs köze a súlygyarapodáshoz-ezt meg sem mertem írni. Dehogy valaki már arra is magyarázatot találjon, miért nincs pisis pelus. Kiizzadja a gyerek a pisit? Ez aztán a kiválasztó rendszer és a veséje mit csinál, örül, hogy nincs dolga?

Nyomorult gyerek, de majd csak eléldegél valahogy a kulcsfontosságú 6 hónapos korig, és aztán majd csak kap enni.

De azért komolyan 2011-ben egy fejlett országban, éheztetni egy gyereket, tönkretenni a veséjét, mikor minden adott, ha nem elég az anyatej, kapjon kiegészítést.

Én is úgy láttam, mint az utolsó két hónapja éhezik a gyerek, nem gyarapszik és ahogy Gyarmati Andrea mondta, azért nem jelzi, mert arra sem pazarolja az energiáit.

2011. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, hogy kezdjük-e el a hozzátáplálást, csak másnál volt e ilyen, s hogy elkezdtétek-e. A kérdésem az volt, hogy kevés-e a súlygyarapodás. Amúgy hazajövetel után pár nap elteltével a pelus dolog rendeződött. Napi 4 pisis pelus, s napi 1-2 kakis pelusa van. Valamit csak eszik, ha kakil is. Amúgy ha úgy van elkezdjük a hozzátáplálást, még a jövőhetet megvárjuk mit mond a védőnő.
2011. jún. 29. 18:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!