Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is kevés a kisfiam...

Szerintetek is kevés a kisfiam súlygyarapodása?

Figyelt kérdés

30.-án lesz 5 hónapos a kisfiam, eddig mindig megdícsért a gyerekorvos milyen szépen fejlődik, s ma az 5 hónapos oltáson szólt, hogy nagyon keveset hízott, s mivel anyatejes, így tápszert nem írna fel, de elkezdhetnénk a hozzá táplálását.


Március 27.-én 4600 gramm,

május 3.-án 5480 gramm volt, (3 hónapos státusz volt ekkor)

május 25.-én 5660 g,

május 31.-én 5725 gramm,

s ma (júni 22.-én) 5790 gramm, az 5 hónapos oltáskor mérték le.


Ha a május 25 és júni 22-őt nézzük, z majdnem egy hónap, azaz130 grammot hízott. Az kevés lenne?


Nagyon izgő-mozgó, egy percre se áll le, mostanában keveset alszik, de sokat mosolyog, bár gyakrabban éhes, s csak olyankor nyűgős, de szépen eszik.

Szerintünk már jöhet a foga is. S elég sokat vagyunk úton vele, pl. most legutóbb, egy hete jöttünk haza, nagyszülőknél voltunk, akik 400 km-re laknak, s az össz rokonság ott lakik, így falu egyik végéből utaztunk a másikra. Gyalog fél-1 óra az út, de buszoztunk, mellette a szomszédos városba is elnéztünk ami busszal egy órás út.

Párom szerint ennek is köze van ahhoz.

Hát nem tudom elkezdjük-e a hozzátáplálást, mert igazából 6 hós koráig csak azt szerettem volna hogy anyatejet kapjon. Mivel szívbeteg, a kardiológián is nagyon ajánlották, hogy amik lehet csak szoptassam, mert immunerősítő stb.


Volt valaki hasonló helyzetben?

S ti elkezdtétek a hozzá táplálást?

Vagy megvártátok a 6 hónapot?

S ha vártatok vele, lett-e következménye?

S ha nem voltatok ilyen helyzetben, bár előbbi válaszokra lennék leginkább kíváncsi, Ti mit csinálnátok, ha ezt bejelentené a gyerekorvos?


2011. jún. 22. 23:30
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:21

Én sem akartam, eszembe se jutott a hozzátáplálás, s nagyon vacilálok rajta, elkezdjem-e. A gyerekorvos mondta.

Amúgy valaki írta, váltsak. Meg vagyok vele elégedve. semmi bajom vele, csak ez a hozzátáplálás volt, amiben nem vagyok biztos, elkezdjem-e még.

2011. jún. 23. 14:27
 12/46 A kérdező kommentje:
S az kimaradt, még sosem volt beteg. S igény szerint szoptatom, nem mindig várom meg a 3 órát, de ha később kér, akkor is alkalmazkodom. Éjjal 3 órás kelésekre állt rá 2 és fél hónapos korában, nappal is szopik rendesen, bár volt hogy kevesebb volt a psisi pelusa, kikis viszont elég gyakran van 1-3 naponként (ez változó), s egy nap egyszer. Ha keveset a pisis pelusa, akkor vizzel próbáltam itatni, mivel óránként nem lehet gy.orvosom szerint szoptatni, meg kell várnom a 2 óra elteltét. Vizet nem fogadja el, de pisis pelusok rendeződtek. Ez 1-2 napig volt csak így. Amúgy meg nyugodt, kiegyensúlyozott baba.
2011. jún. 23. 14:31
 13/46 anonim ***** válasza:
0%

szerintem is kevés a súlygyarapodása.

viszont! én nem almával etetném, mert attól valóban nem fog hízni, hanem tápszert, tejpépet adnék neki pluszban. az mégiscsak tejalapú, egészségesebb, táplálóbb. így tulajdonképpen nem is kezdődne el még a hozzátáplálás:) mégis jobban hízna.

sok sikert!

2011. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Hát tápszert nem szeretnék neki adni, az alma valamivel egészségesebb, meg azt furcsálom, tejem az van, mert pl. esténként, mikor tudom, tovább alszik, 1 órával evés után még pluszban 35-40 ml-t is lefejek.
2011. jún. 23. 15:24
 15/46 anonim ***** válasza:
50%

Én azt mondtam, ha ennyire nem bízol benne, hogy szerinted ezt sem tudja megítélni, mi lesz, ha beteg lesz a gyereked? Hiszen ez a minimum, hogy egy orvos ezt lássa egy babán.

Ha azt mondod meg vagy vele elégedve és jó orvos, akkor igaza van és jól ítélte meg és kezdd el a hozzátáplálást, mert lassult a gyarapodás és az baj. Hat hónapig közel egyenletes a gyarapodás. Utána lassul természetesen. De nála hirtelen sokat lassult.

2011. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a választ, utolsó. Leginkább erre voltam kíváncsi, más hogy látja, tényleg kevés-e a súlygyarapodása. Kedden megyünk védőnőhöz, s megbeszélem vele as hozzátáplálás részleteit orvos tanácsára.

Válaszokat attól még várok. Ki hogy vélekedik efelől.

2011. jún. 23. 16:13
 17/46 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki, főleg nem gyümölcsöt, még korai, ráadásul azoknak sokkal kisebb a tápértéke, mint a tápszernek.

Eddig hízott majdnem 2400 grammot, az havi 480 átlagban, teljesen jó.

2011. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
48%
Lehet a babát óránként is etetni, sőt félóránként is, ha ez az igénye! Az igény szerinti szoptatásnál nem kell megvárni a 2 óra elteltét (sőt semennyi időt sem), főleg ilyen melegben. Víztől nem fog hízni a babád, mint azt tapasztaltad is. Bízz magadban és a babádban, szoptasd olyan gyakran, amilyen gyakran csak kéri/elfogadja. Ha viszont ezt nem akarod, akkor nincs más lehetőség, mint a korai hozzátáplálás, vagy tápszer :(
2011. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Lehetni lehet, de a gyerekorvos s védőnő meg nem ezt mondja, annyiban igazuk van, hogy a nem mindig vagyunk olyan helyen, hogy kéznél legyen a cici, s vannak olyan helyek, pl. pajzsmirigyes vagyok, ahová nem vihetem magammal a babám, s nem mindig tudok előre lefejni tejet.

A tápszert se ajánlotta, mivel már 5 hónapos, s szerinte már ilyen korban, ha eddig anyatejes volt, felesleges.

Meg nem az hogy nem akarom, csak nem minden esetben kivitelezhető. Megkérdezhetem te hány óránként szoptatod a babádat? Amúgy én úgy tudom, védőnőtől kérdeztem, igény szerinti szoptatás az, ha 3 órát nem mindig tartjuk be, s plusz minusz fél órával hamarabb vagy később kap enni a baba

Van hogy másfél óra múltán etetem ilyen melegben, főleg hogy a vízet nem fogadja el, de hozzá se akarom szoktatni, éppen auért, amit a védőnő, gy.orvos is mondott. S más aki 6 hónapon át percre pontosan betartja a 3 óránkénti evést, annak se kell tápszer, ez szerintem nem attól függ. Meg ha most elkezdeném fél óránként etetni, akkor csak az előtejet szívná ki. Víztől, főleg hogy már el se fogadja, tényleg nem fog hízni, de ha elfogadná sem, de ha mégis hozzá táplálás, maradnék a gyüminél.

2011. jún. 23. 20:22
 20/46 anonim ***** válasza:

Elég fura dokud hozzállása, egy csecsemőnek semmis züksége másra 6 hónapos kooráig, mint az anyatej, vagy tápszer.

Ezt neki kellene a legjobban tudnia:


babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak

2011. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!