Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is kevés a kisfiam...

Szerintetek is kevés a kisfiam súlygyarapodása?

Figyelt kérdés

30.-án lesz 5 hónapos a kisfiam, eddig mindig megdícsért a gyerekorvos milyen szépen fejlődik, s ma az 5 hónapos oltáson szólt, hogy nagyon keveset hízott, s mivel anyatejes, így tápszert nem írna fel, de elkezdhetnénk a hozzá táplálását.


Március 27.-én 4600 gramm,

május 3.-án 5480 gramm volt, (3 hónapos státusz volt ekkor)

május 25.-én 5660 g,

május 31.-én 5725 gramm,

s ma (júni 22.-én) 5790 gramm, az 5 hónapos oltáskor mérték le.


Ha a május 25 és júni 22-őt nézzük, z majdnem egy hónap, azaz130 grammot hízott. Az kevés lenne?


Nagyon izgő-mozgó, egy percre se áll le, mostanában keveset alszik, de sokat mosolyog, bár gyakrabban éhes, s csak olyankor nyűgős, de szépen eszik.

Szerintünk már jöhet a foga is. S elég sokat vagyunk úton vele, pl. most legutóbb, egy hete jöttünk haza, nagyszülőknél voltunk, akik 400 km-re laknak, s az össz rokonság ott lakik, így falu egyik végéből utaztunk a másikra. Gyalog fél-1 óra az út, de buszoztunk, mellette a szomszédos városba is elnéztünk ami busszal egy órás út.

Párom szerint ennek is köze van ahhoz.

Hát nem tudom elkezdjük-e a hozzátáplálást, mert igazából 6 hós koráig csak azt szerettem volna hogy anyatejet kapjon. Mivel szívbeteg, a kardiológián is nagyon ajánlották, hogy amik lehet csak szoptassam, mert immunerősítő stb.


Volt valaki hasonló helyzetben?

S ti elkezdtétek a hozzá táplálást?

Vagy megvártátok a 6 hónapot?

S ha vártatok vele, lett-e következménye?

S ha nem voltatok ilyen helyzetben, bár előbbi válaszokra lennék leginkább kíváncsi, Ti mit csinálnátok, ha ezt bejelentené a gyerekorvos?


2011. jún. 22. 23:30
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Nagyon jó!Örülok hogy ílyen jól alakult!
2011. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Megírom neked a mi történetünket. Lányom nem egy hízékony baba. 5.fél hónapos koráig anyatejes volt akkor kezdtem el durván a hozzátáplálást. Amikor elkezdtem abban az időben kezdette el mozogni. Ennek az lett a következménye, hogy 100gf fogyott. Védőnőm a tápszert javasolta én ki is váltottam és az lett a vége, hogy lányom kiköpte mert nem volt éhes. Ezek után miután evett banánt krumplit azt csináltam és csinálom, hogy minden gyümölcsbe keverek banánt és minden zöldségbe keverek krumplit. Ennek most az lett az eredménye, hogy most 550g hízott 1 hónap alatt. Nem írtad megduplázta e a súlyát mert ha igen akkor is szokott lassulni a babám súlya. Nekünk az orvosom azt mondta, mind addig nem kell aggódni amíg nő a babám súlya. Nem nagy súlyú de szépen kúszik le sem lehet állítani. Én már ennél több kaját nem tudok neki adni, ha nem kell neki akkor most már mit csináljak. Készülj fel, ha elkezditek a hozzátáplálást akkor

még fogyhat is.

2011. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Hát az enyémnek is már jó pár hete jár keze lába, megállás nélkül. Bár még nem mászik.

Nekünk épp azért kell elkezdeni orvos szerint a hozzátáplálást, hogy hízzon. Hát nem tudom, de szerintem se fog attól a pár kóstolótól meghízni, ha egyáltalán elfogadja, mert most pl. a csapvizet amit eddig forralva adom, megivott, nem fogadja el. Baba, s szentkirályit azért nem kap, mert annál is olyan képeket vág, mint mostanában a csapvíztől, amit eddig szépen megivott :(

2011. jún. 28. 15:10
 34/46 A kérdező kommentje:

A születési súly duplázás kimaradt, még nem.

3400grammal született, 3220-al jöttünk haza, s ma lett mérve 5945 gramm. Úgy tudom 6 hónaposan kell megdupláznia, de ha minden héten ezt a 130grammot nézzük, akkor 6. hónapra nem lesz meg a duplázás.

A gy.orvos azt mondta, tápszert már ne adjunk, védőnő meg, hogy ha jövőhéten nem éri el a 135 gramm hízást, el kell kezdenünk a hozzátáplálást

2011. jún. 28. 15:13
 35/46 anonim ***** válasza:
23%

Bocs, nem olvastam a rengeteg hozzászólást, lehet, hogy már más is írta, amit gondolok, a kommentjeidet nézegettem.


Szerintem:

6 hónapos korra illik súlyt duplázni, azoknak a babáknak, akik 3 kiló alatt születtek.

Tied 3 fölötti, tehát neki nem "muszáj" duplázni, de lehet hogy még így is meg lesz.

Aztán, fogzik, ilyenkor kevesebbet esznek.

Aztán, írod, hogy rengeteget mozog, ez több kalóriát emészt fel.

Ha van elég pisis pelusa, és kiegyensúlyozott, akkor én nem táplálnám hozzá előbb, már írták, hogy miért nem érdemes.

Ami fontos: igény szerinti szoptatás.


Minden jót nektek!

2011. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

15:17 vagyok még 1x


Második babámmal voltam ilyen helyzetben, orvos kezembe nyomott egy tápszer receptet (mert nekem ezt javasolta, nem a hozzátáplálást).

Én meg mondtam, hogy köszönöm, és otthon eltettem a receptet a polcra.

Beszéltem telefonon egy szoptatási tanácsadóval (a www.lll.hu oldalról), és megnyugodtam, mert ő is azt mondta, amit anyai ösztöneim diktáltak, hogy jól van a lányom.

2011. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Szia!

Én se olvastam minden hozzászólást, javarészt a te bejegyzéseidet.

Az én kislányom február 13-án született 3250 gr és 51 cm volt. Leírom az ő további súlygyarapodását:

Tehát 02.13.: 3250 gr

Hat naposan engedték haza: 3280 gr volt ekkor.

03.08.: 3900 gr

03.22.: 4320 gr

04.14.: 4700 gr, 58,5 cm

05.17.: 5240 gr, 61 cm

06.13., tehát 4 hónaposan: 5680 gr és 64 cm

Kevesebbet kéne itt a Gyakorin bogarásznom, mert ahogy olvasgatom, a tőle fiatalabb babák is nagyobbak, 6kg felett vannak. De akik egyidősek vele, javában túl vannak a 7kg-on, vagy akár a 8kg-on. Nekem egyébként nem tűnik soványnak, nagyon formás kisbaba, a combján még kis hurkák is vannak.

Ő is kizárólag anyatejes és egy igazi kis örökmozgó. 15 hetesen hasrafordult, azóta már sikerült neki vissza is fordulnia. A játszószőnyeg rendszerint kicsi neki, teljesen "ledolgozza" róla magát. Úgy kell összeszednem a csempéről! A kádban meg amit művel! Majd' kiugrik abból a fürdetőszékből! Így nem is csodálom, hogy kevesebbet hízik, mert lemozogja. Mondjuk nekem eddig nem mondta a védőnő, hogy kevés lenne a hízás. Remélem azért a következő mérésen már lesz 6 kg a csajszim, és akkor 6 hónapos korára talán sikerül megdupláznia a súlyát.

Egy hét alatt meg 135 gr hízás szerintem szép teljesítmény a kisfiadtól, pláne meg azt nézve, hogy ezelőtt 1 hónap alatt sikerült neki ezt teljesítenie.

További lelkes szoptatást kívánok!

2011. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
56%

Én a helyedben biztos, hogy elkezdeném a hozzátáplálást, adnék tejpépet, gyümölcsöt keksszel, krumpli, banán stb., minden olyan ételt amiben sok energia van, ugyanis szerintem nagyon kevés ez a súlygyarapodás egy 5 hónapostól.

Persze lehet ragaszkodni a kizárólagos szoptatáshoz, de csak a kisfiaddal cs@szel ki( bocsánat a megfogalmazásért, de idegesít amikor túlmagyaráznak mindent).Szóval nem a genetika miatt hízik keveset ( én nagyon vékony alkatú vagyok, de csecsemőnek husis baba voltam), nem a sok mozgás az oka, a kisfiam szó szerint csak akkor van egy helyben amikor alszik, mászik egész nap, meg sem áll és szépen nő a súlya is.5 hónapig szopott utána elkezdtem a hozzátáplálást, nem volt súlyállása és visszaesése sem, mert észre kell venni amikor már nem elég tápláló neki az anyatej.

Most 9 hónaposan hiába szopik sokat, max. 2 órára elég neki, már hamar megemészti, lehet a Te tejed sem elég tápláló már neki.

Mindenképp kezd el a hozzátáplálást!

2011. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:00

Mintha a fiamról olvastam volna, ugyan ezeket csinálja, kb. 4 hónapos kora óta. Annyi különbséggel, hogy hátról hasra fordulás neki még nehézkes. A védőnővel lett lebeszélve, hogy később kezdenénk a hozzátáplálást, a gyerekorvos tanácsolta, hogy kezdjük el. Ez engem is meglepett, mondjuk Neki nem mondtuk, hogy milyen kis örökmozgó a fiúnk.

2011. jún. 28. 20:34
 40/46 A kérdező kommentje:

Utolsónak, ha nem lenne elég tápláló, akkor most egy hét alatt nem hízott volna 135 grammot szerintem

Védőnő is mondta, amiért ilyen szép lett a súlygyarapodása, ő is azt mondja várjunk vele, s ha ez alatt lesz jövőhéten, akkor el kell kezdenünk, ha felette vagy ennyi lesz, akkor nem.

Meg én valamilyen szinten annak is tudom be, hogy most először látogattuk meg a rokonságot, akik egy kis faluban laknak, falu egyik végéről a másikra buszoztunk, s a szomszéd községbe is benéztünk az üknagyijához.

Szóval elég mozgalmas útja volt, s a nagyvárosból egy nagyon kicsike faluba utaztunk másfél hétre.

2011. jún. 28. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!