Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is kevés a kisfiam...

Szerintetek is kevés a kisfiam súlygyarapodása?

Figyelt kérdés

30.-án lesz 5 hónapos a kisfiam, eddig mindig megdícsért a gyerekorvos milyen szépen fejlődik, s ma az 5 hónapos oltáson szólt, hogy nagyon keveset hízott, s mivel anyatejes, így tápszert nem írna fel, de elkezdhetnénk a hozzá táplálását.


Március 27.-én 4600 gramm,

május 3.-án 5480 gramm volt, (3 hónapos státusz volt ekkor)

május 25.-én 5660 g,

május 31.-én 5725 gramm,

s ma (júni 22.-én) 5790 gramm, az 5 hónapos oltáskor mérték le.


Ha a május 25 és júni 22-őt nézzük, z majdnem egy hónap, azaz130 grammot hízott. Az kevés lenne?


Nagyon izgő-mozgó, egy percre se áll le, mostanában keveset alszik, de sokat mosolyog, bár gyakrabban éhes, s csak olyankor nyűgős, de szépen eszik.

Szerintünk már jöhet a foga is. S elég sokat vagyunk úton vele, pl. most legutóbb, egy hete jöttünk haza, nagyszülőknél voltunk, akik 400 km-re laknak, s az össz rokonság ott lakik, így falu egyik végéből utaztunk a másikra. Gyalog fél-1 óra az út, de buszoztunk, mellette a szomszédos városba is elnéztünk ami busszal egy órás út.

Párom szerint ennek is köze van ahhoz.

Hát nem tudom elkezdjük-e a hozzátáplálást, mert igazából 6 hós koráig csak azt szerettem volna hogy anyatejet kapjon. Mivel szívbeteg, a kardiológián is nagyon ajánlották, hogy amik lehet csak szoptassam, mert immunerősítő stb.


Volt valaki hasonló helyzetben?

S ti elkezdtétek a hozzá táplálást?

Vagy megvártátok a 6 hónapot?

S ha vártatok vele, lett-e következménye?

S ha nem voltatok ilyen helyzetben, bár előbbi válaszokra lennék leginkább kíváncsi, Ti mit csinálnátok, ha ezt bejelentené a gyerekorvos?


2011. jún. 22. 23:30
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Áprilisi adatot nem tudok írni, mert akkor nem lett leírva a kiskönyvébe a lemért súly.
2011. jún. 22. 23:40
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Vannak babák, akiknek a hozzátápláláskor megindult a súlygyarapodásuk, biztos fognak írni ide ilyen babák anyukái is.

De! Szerintem a kezdő ételek (alma, barack..)nem olyan táplálóak, mint az anyatej, először úgysem eszik belőle olyan mennyiségeket, inkább csak kóstolgat, megemészteni/hasznosítani sem tudja úgy a kis szervezete, mint az anyatejet.

Tehát szerintem a jövős-menős hét után teremtsél neki egy kis nyugalmat, szoptasd gyakrabban/tovább (ahányszor csak engedi) és egy-két hét múlva nézd meg a súlygyarapodását. Ha nincs pozitív változás, még akkor is ráérsz elkezdeni hozzátáplálni :)

2011. jún. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kritikus időszakon túl vagy, szép volt, hogy eddig csak szoptattad, viszont bízz az orvosodban, ahogy te is leírtad ő is az szoptatást preferálja. Valóban kevés az a gyarapodás és ahoz, hogy értékelhető mennyiségű egyéb ételt egyen, ahhoz is több hét kell, szóval kezdd csak el nyugodtan a kóstoltatást nem mumus ez, ha nem kell neki jelezni fogja és akkor úgyis várnod kell. Ügyik legyetek!
2011. jún. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

Lehet az utolso mérésnél épp egy nagy adag kaki után voltatok:))

amugy nem hizhat mindig ugyanannyit,már lassul a hízása.

2011. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is javasolták a tejpépet napi egyszer, én is vacilláltam, de megbízom az orvosomban (mondjuk ha úgy gondolod, ennyit nem tud megítélni, akkor sűrgösen válts orvost, mert kicsi még a babád, lesz beteg és olyan orvos kell, akiben vakon megbízol a gyereked érdekében és a gyereked is )és mi elkezdtük a hozzátáplálást. Nekem kétszer szólt és észrevettem utólag, hogy bizony igaza volt.

És szerintem értelmetlen dolog, egy egyébként blődségért esetleg éheztetni a gyereked és kockáztatni. Mert én panaszkodtam csecsemőszakorvos barátnőmnek, aki akkor volt 30 éves, épp akkor szakvizsgázott és azt mondta,, ugye tudod Zsuzsa, hogy az orvosin, amikor a szakvizsgának neki álltam 4 hónapot tanítottak, szigorúan, mindenképp el kell kezdeni. két évvel később, mikor szakvizsgáztam hat hónap lett.

és lám eltelt újabb pár év és most már pedzegetik a 4 hónapot, mert nem kevesebb lett az allergiás, hanem több.

2011. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

az utolsó hónapi gyarapodása, az a 130 gramm nagyon kevés. én a helyedben elkezdeném a hozzátáplálást, szerencsére már elég nagy hozzá.


ezt a kalkulátort viszont ajánlom figyelmedbe, egy kis viszonyítási alapot ad:


[link]

2011. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
de a hozzátáplálás mellett még ugyanúgy szoptathatod és akkor az immunerősítő funkciója megmarad.
2011. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kevés, lányom se hízott havi fél kilónaál többet, de emiatt eszembe sem jutott korábban hozzátáplálni mint 6 hónap.

Kérdés mennyivel születte, mert az sem mindegy?

2011. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni azt hányszor szoptatod egy nap ,kap e teját,vizet stb.

Az az igazság ebben az életkorban még az anyatej hasznosul lehjobban.

A kérdés az valóban igény szerint szoptatod e?

Lehet elég lenne gyakrabban szoptatni és a súlygyarapodás

megindulna a kezdő ételek nem fogják megdobni a súlyát.

A másik nem volt beteg?Akár egy megfázás is elég.


Itt kérhetsz segítséget: [link]

Nekem 10 hónapos a babám sokat szopizik melette már eszik sok mindent de csak keveset,a súlya így is szépen alakul.

2011. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos úgy mondta, reggel adjak neki almát, barackot, s délben főzeléket, de ezeket majd a védőnővel beszéljem meg.

Nem kakilt előtte, viszont 3 óra javában eltelt a szopizása előtt, mivel pont úgy jött ki a következő szoptatás, mikor oda értünk, s ott még vártunk kicsit. Amúgy mostanában 2-3 óránként szoptatom, s általában már igényelte is a 2 óránkénti szopikat. Óránként nem szoktam, mert gy.orvos nem ajánlotta, mivel hozzá szokik ahhoz, s szerinte nem jó, mert nem tudnék tőle kimozdulni. Bár már néha volt, hogy utcán is megszoptattam, ha nagyon úgy láttam a helyzetet.

Teát nem adok neki, vizet adtam eddig el is fogadta, de 1 hete nem hajlandó meginni a forralt csapvizet. A babavizeket, s a szentkirályit viszont egyáltalán nem itta, s máig se issza.

3400 grammal született, s 3220-al jöttünk haza.

2011. jún. 23. 14:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!