Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olvastátok Ranschburg Jenő...

Olvastátok Ranschburg Jenő könyveit, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
A fent említett szerző azt állítja,hogy nem szabad a gyereket sírni hagyni,és azt is írja egyik könyvében,hogy 3 éves korig nem nevelünk ,hanem szolgálatot teszünk.Bátorítja az együtt alvást a gyerekkel abban az esetben ha másképp nem megy,és tiltakozik a ferberizációs módszer ellen(mikor úgy tanítod meg elaludni,hogy sírni hagyod és bizonyos időközönként bemész hozzá)
2011. febr. 16. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Sok igazság van benne. Két gyerekem van, sose hagyom egyiket se sírni.

Pl. Altatásnál is az igényeket követtem, szopiba hagytam belealudni, ringattam, dajkáltam mindkettőt. Kinőtték. Sírtak én ugrottam. Kiegyensúlyozott vidám gyerekek.

2011. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek vele, s az első válaszolóval is. Nekem is kiegyensúlyozott, mosolygós és barátságos a Kismanóm. :)
2011. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem elveket kell követni, hanem azt nézni a babának mi a jó. és ha tényleg más nem jön be csak az együttalvás akkor hiába voltam ennek ellenzője magamhoz veszem aludni, mert más nem segít. minden baba más, van aki el tud aludni könnyedén, van akit ringatni kell. én is ringatom ha kell. stb.
2011. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Abban nem értek vele egyet, hogy 3 éves korig ne fegyelmezzünk, de pl. a Szülők könyvében ilyen nincs is. Szeretem, mert melegszívű, kötődő, ugyanakkor józan, és nem akarja megmondani a tutit.
2011. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a könyvben olvastam,egy előadáson hangzott el
2011. febr. 16. 21:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem A Tanárúr felfogását, nevelési stílusát, persze vannak dolgok, amiket nem veszek át, mert valamiért az én személyiségemmel, gondolkodásommal nem fér össze (pl egy ágyban alvás a babával). Ezek ellenére is sokkal élhetőbbnek és emberségesebb nevelési módszernek tartom a Ranschburg Tanárúrét, mint a Suttogóét.
2011. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Látom benéztek ide a gyereket sírni hagyó, hidegen nevelő szülők is! :D

Hajrá! Lehet megint lepontozni!!! :D

Akinek csak ez okoz örömet... :D

2011. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizonyám utolsó! És még jöttek az általánosító, ismeretlenül is vádaskodó anyukák is. Így már jól megleszünk:)

Utolsó előtti voltam.

2011. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell


Ebben a könyvben a szerző pontosan, részletesen leírja, hogy a rendszeres sírni hagyás milyen helyrehozhatatlan neurológiai károkat okoz a gyermek agyában, személyiségében. Az állításait kutatási eredményekkel, MR felvételekkel és szülői tapasztalatokkal támasztja alá. Aki sírni hagy, az csak a saját kényelmét nézi.


Azt is leírja, hogy az együttalvás valójában csökkenti a bölcsőhalál kockázatát, feltéve, ha az együttalvó szülő nem iszik, nem drogozik, és betartják az alapvető biztonsági szabályokat (pl nincs nagy párna az ágyban). Az ázsiai kultúrákban és a természeti népeknél, ahol a csecsemővel való együttalvás minennapos, a bölcsőhalál gyakorlatilag ismeretlen fogalom, és ez számokkal, statisztikával bizonyítható is. Az észak-amerikai színesbőrű, szegény, sokgyermekes családoknál viszont, ahol gyakori a drogfogyasztás és az alkoholizmus, magas a bölcsőhalál. Egy részeg szülő simá ráfekszik a gyerekére, egy józan szülő viszont soha.


látsd még: [link]

2011. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A nevelés születéssel kezdődik... de kérdés, hogy ki mit nevez nevelésnek... Amúgy szerintem emberi reakció, hogy nem hagyom a másikat sírni. Egy felnőtt embert se hagyok, hanem megpróbálom megvigasztalni.

Én nem tudok jól aludni a babámmal egy ágyban, sőt, egy szobában sem. Ő is, én is rengetegszer felriadunk. Külön szobában érdekes módon nem. Ja, amúgy csak éjjel van a szobájában, és ebből sose volt gond. De ő ilyen baba, ő nem szereti, ha este ringatják, énekelnek neki stb. Annál inkább imádja napközben. Nekem sose sír így mikor leteszem aludni, ezért szerintem babánként változó. Amúgy ismerek olyan babát, akit hagytak sírni hagyni, és teljesen kiegyensúlyozott felnőtt lett. Amúgy engem anyum nem hagyott, nővéremet még igen. A nővérem sokkal kiegyensúlyozottabb gyerek volt és felnőtt is lett, mint én.

Három nap próbától szerintem nem lesz semmi kára a babának, ha hagyják sírni (ismertem olyan babát is, akinél ez volt) és egy hét alatt megtanult simán sírás nélkül elaludni.

2011. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!