Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejadó anyukák! Ért benneteket...

Tejadó anyukák! Ért benneteket negatív kritika, mert pénzt kaptok a tejért?

Figyelt kérdés
Nálam a háziorvos megtagadta a törvény által jogos ingyenes beutalókat a szűrővizsgálatokra, mondván, hogy nem karitatív a tejadás. Arra nem gondolt, hogy mennyi plusz munkát jelent, ráadásul én még el is juttatom a fogadó babának. Hasonló tapasztalatok?
2011. jan. 28. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég... Én sajnos nem vagyok tejadó anyuka, mert pont annyi tejem van csak, amennyi a babámnak kell, de vannak ismerőseim, akik adnak le tejet. Nekik nem voltak ilyen tapasztalataik, SŐT. Minden tiszteletem a tejadó anyukáknak!!!
2011. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De hiszen ez hatalmas kincs!! Nem csoda, hogy adómentes jövedelem. Aki ezt kritizálja (ráadásul orvos létére) - hát inkább hadd nem írjak semmit...@! Én másik orvost keresnék.
2011. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
én is adtam tejet 4 hónapon kereszetül. amit írsz arra nem volt példa, mindenki inkább örült, és gratulált hogy annyi tejem van hogy tudok adni. a fogadó baba szülei is nagyon hálásak voltak. keress másik orvost!!
2011. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tejadó anya voltam, nekem cakumpakk nem adtak a kötelezőkre beutalókat, mert ne adjam el a tejet a gyerekem szája elől (ezt idéztem). Megkerestem közvetlenül az anyatejadó állomást, ott adtak mindent.
2011. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Hát ez nem semmi!Gratulálok annak a háziorvosnak.Kötelessége adni beutalót,ha kéred és semmi köze ahhoz,hogy te mit csinálsz a felesleges tejeddel.

Én is anyatejleadó vagyok,naponta 2 liter tejem van,1200 ml-t leadok.Önteném inkább a lefolyóba?Azért meg,hogy pénzt kapunk érte,úgy gondolom senki nem szólhat meg,ugyanis nem kis energiába és időbe kerül ezt a tejmennyiséget lefejni!

Sikerült azért beszerezni a beutalókat?

2011. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a háziorvos ilyet tenne, feljelenteném a Kamaránál. Akkor majd magyarázkodhat.


Karitatív vagy nem, nekem kétszer annyi tejem volt, mint amennyi a babámnak kellett. Nem az ő szája elől vettem el, viszont ki kellett fejnem, ha nem akartam mellgyulladást. És mivel munka volt vele, jogos, hogy pénzt is adjanak érte.


Hasonló tapasztalatom, mint neked, szerencsére nem volt.

2011. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Végül kaptam ingyenes beutalókat, ugyanis megkerestem a vonatkozó paragrafusokat. De rém kellemetlen volt. Hagyni meg nem kaphattam, mert pl. az AIDS tesz nem olcsó.
2011. jan. 29. 14:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Irigylésre méltó mindenki ,aki anyatejet adhat.Én a lefolyóba öntöttem a napi 2 liter tejet,mert nálunk sajnos,ahol én lakom,nem adható le anyatej hivatalosan.Ismerősöknek meg nem kellett,mindenki síránkozik,hogy nincs teje,de mikor ingyen adnád akkor nem kell.
2011. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem is elég nehezen ment fogadó anyukát találni. A faluban 2 olyan nő is szült akkoriban, akinek nem volt teje, de köszönték, nem kértek belőle. Szerencsére a szomszéd faluban született iker babák anyukája nagyon örült a lehetőségnek. Nálunk az segített, hogy bár nagyon ritkán jelentkezik valaki tejadónak, a védőnő segített abban, hogy miután nálunk nem volt igény a tejemre, felvette a kapcsolatot a szomszédos faluk védőnőivel.
2011. jan. 31. 09:13
 10/14 anonim ***** válasza:
de ahol én élek,ott az orvosok nem csinálhatnak ilyent,nálunk tilos.Nincs tejadás más babának.Ha egy év fölött szoptatsz,akkor már lenéz,lehülyéz mindenki.
2011. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!