Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi vitt rá benneteket, hogy...

Mi vitt rá benneteket, hogy cici helyett cumisüvegből adjátok babátoknak a lefejt anyatejet? Hogyan viselte babátok az átállást? Tartottak-e átmeneti időszakot?

Figyelt kérdés
2 hónapos babám 1 órán keresztül szopizik, de van hogy még mindig enne tovább. Sokszor bealszik cicin és olyankor biztosan nem szopizik annyit 1 óra alatt, amennyi kellene neki. Fontolgatom a fejés-cumiztatást, hiszen rengeteg időt megspórolnánk, és biztosan megkapná a szükséges mennyiséget. De nehéz a döntés, mert a szoptatás olyan remek dolog...
2010. jún. 26. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

szia

hát nem javaslom hogy cumisüvegből etesd ha tud szopizni is az a kisbaba mert különben lehet nem fog utána már szopni (a cumisüvegből jön rendesen, a ciciből megkell dolgoznia érte )meg össze zavarod ezzel ..ráadásul ne hagyd aludni rajta elvileg ha egy baba szopik rendesen és van tej akkor 20-30 perc alatt jóllakik (babafüggő a dolog)speciel az enyém nem szopik kezdettől..úgyhogy ő cumisüvegből eszik..

picike ő még ne vedd el a lehetőséget hogy sokáig szopizhasson neked is könnyebb meg neki is

a lényeg hogy ne aludjon rajta ne hagyd neki egy szpoizás max 30 perc !

nem tudom tudtam e kielégítő választ adni

szoptasd ne cumisztasd ez a lényeg kismama!

3 hós tápszeres kislány anyukája :)

2010. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2,5 hónapos koráig gyalázatosan lassan szopott. Volt hogy több mint egy óra volt, pedig mellette van még két kicsi gyerkőc. Néha már a családtagok mondták, hogy én nem csinálok mást, csak szoptatok. Aztán egyszercsak megtört a jég, 5-10 perc alatt jóllakik a kisfiam. 4 hónapos, most meg már néha hiányzik, hogy nem szopizik kicsit tovább. Kitartás, szerintem ne üvegezzetek, kislányommal én is igy szúrtam el, 4 hónaposan már nem volt hajlandó elfogadni a cicit, fejtem neki, aztán szép lassan el is apadt.
2010. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

Azért gondolkozol ezen, mert még nem ismered a szoptatás teljes mechanizmusát! Teljesen normális, hogy ennyi ideig szopik a babád, de ahhoz, hogy megértsd az összefüggéseket, utána kellene olvasnod mindennek. Rosszul gondolod, hogy baj a hosszú szopizás és tévesen vonod le azt a következtetést, hogy nem szopik eleget. Pontosan megvan az oka, hogy miért tapasztalod ezt, de muszáj lenne megismerned a valós okokat, hogy jó döntést tudj hozni végül!

Tudom, hogy miről írok, mert én is megjártam ugyanezt. Abszolút tudatlanként kezdtem, de miután utánajártam a dolgoknak, megértettem, hogy mi miért van így és "megvilágosodtam". :) Szerintem, még mielőtt döntést hoznál, adj egy esélyt magatoknak és a szopinak és nézz utána! Ha gondolod, szívesen segítek benne. :)

2010. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az vitt rá, hogy nagyon besárgult, inkubárotba került és aluszékony lett. Egyrészt ezért nem volt ereje szopni, mert amikor kihozták nekem, folyton aludt a gyógyszertős és a sárgaságtól. Másrészt amikor nem volt vbelem, akkor meg folyadékpótlást (teát) adtak neki üvegből.


Próbálkoztam én mindennel még a kórházban is, meg idehaza is. Végül feladtam. A lényeg, hogy anyatejes legyen.


Ha választani lehetne, és ciciztetnék. Nem olyan egyszerű ám a cumiztatás. A fiam olyan sebességgel eszik, ahogy neki tetszik. Éjjel, félálomban öt perc alatt bepuszilja az adagját, fürdés után meg háromnegyed órát is elnyammog ugyanannyi tejen. És akkor még nem beszéltem arról, hogy ha fejnem kell, akkor fejnem kell akkor is, ha üvölt a gyerek, hogy elkerüljem a mellgyulladást. És mosogatni kell, fertőtleníteni kell az éjszaka közepén is. Egy etetés fejéssel+mosogatással együtt nekem egy óra hossza. Ez kb annyi idő, mint neked a szoptatás, csakhogy az jóval kényelmesebb, higiénikusabb és intimebb. Irigyellek benneteket.


Ne add fel a szoptatást!

2010. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint már végigolvastam az összes létező szoptatással kapcsolatos oldalt, megnéztem minden videót, amit találtam. Arra jutottam, hogy valami nincs rendben. A babám jól kapja be a mellet. Ha folyik a tejcsim, akkor ő nem szopizik, alszik, ha lassan jön, akkor meg éppen szívná rendesen. Van hogy a kettő találkozik, de ritkán. Esténként alig bírom ébren tartani, hogy szopizzon, tegnap is 6x bealudt egy óra alatt. Borzasztóan kiborít az is ha alszik rajta, és az is ha nem jön, amikor szívja. Lehet, hogy bennem van a hiba, hogy lassú a tejcsim. De fejéssel rendesen jön, ezért gondoltam, hogy mindkettőnknek könnyebb lenne, és nem idegeskednék annyit ezen.
2010. jún. 26. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor vágj bele. fejéssel is fenn lehet tartani a tejtermelést, mi az, hogy! Két és fél babára való tejem van így, a felesleget le is adom. Sosem idegeskedem így amiatt, hogy vbam-e elég tej és eleget szopizik-e a babám, mert látom, mennyi fogy az üvegből. De visszacsinálni már nem fogod tudni. Ha egyszer rákapott az üvegre, akkor nem fog többet cicizni, sajnos.
2010. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Megírnád, hogy miként végzed a fejést?

2010. jún. 26. 15:18
 8/10 xStefix ***** válasza:
100%

Ha ennyire aluszékony, az tényleg nem normális, legalábbis ennyi idősen már. Nem sárgult be nagyon?

Szerintem még annyit tegyél meg, hogy felhívsz egy tanácsadót (úgy láttam, ezt még nem próbáltad) és megkérdezed erről. Ha gondolod, ajánlhatok is egy nagyon kedveset, nekem is ő segített többször!

2010. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

10:53 és 11:48 vagyok.


Egyszerűen. Éjjel-nappal háromóránkánt fejek Avent elektromossal. 2x10 perc, napszaktól függően 2,5-3,5 deci tej fejésenként. (Persze én is 20 miliről indultam, még a kórházban.)

2010. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam tegnap lefejni a délelőtti étkezésre való tejcsijét. Sajnos csak kézi fejőm van, így 1 órán át tartott, és 110ml lett. Hát bevallom, hogy ennyit ő is kiszopizik 1 óra alatt. Talán elektromossal könnyebb lenne...

Igazából inkább a délutáni étkezésekkel van baj, amikor egyébként is kevesebb a tejem, és még el is alszik közben. Nem szeretném 1 órán túl is szoptatni a babámat.

Lehet, hogy megpróbálok türelmes lenni 3 hónapos koráig, de sajnos egy időben nagyon lassan gyarapodott, két hét alatt 15dkg, és ettől tartok nagyon.


Szeretném elkérni a tanácsadó számát, köszönöm.

2010. jún. 28. 08:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!