Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tápláljak igy hozzá?...

Hogyan tápláljak igy hozzá? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A Lányom lassan 8hónapos lesz(22én) s egyszerűen nem fogad el semmit! Meglátja a kezemben a kanalat s bezárja a száját s fordul el. Eddig alig evett vmit. Doki nénink irt fel milupa Milumil Ha vaniliás tejpépet vagy mit de azt is kanalazni kéne s elfordul. Már evett barackot,banánt,almát,krumplit,sütőtököt,rizses csirkemellet,de nem jelentős mennyiséget.Muszáj lenne ennie mert kicsi a sulya (6,5kg).Mondjuk 68cm vagy még lehet több is.

Most mondjuk beteg,de hétfőn megyünk a védőnénihez hogy mit mond.Addig is kiváncsi vagyok hogy

mit javasoltok. 2,6kg és 50cm-esen született.Most az utóbbi hónapban alig hizott valamit...


2010. dec. 17. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik gyerkőcöm is ilyen volt. Nálunk bevált a BLW egy kis módosítással. Azaz nem pépesítettem és kanalaztam neki, hanem igyekeztem puha falatkákkal kínálni, amit a kezemmel adtam a szájába, vagy ő tette bele. Ilyenek például: puhára főtt répa, párolt alma, banán, főtt krumpli, fasírozott, főtt durum tészta stb. Persze ebből sem evett sokat, de azt szívesen fogyasztotta, és kb egy éves korára már ügyesen evett. Azóta már szívesen eszik kanállal.

Esetleg próbáld meg, hátha nálatok is beválik. Most már a saját ennivalótokból is válogathatsz a neki valók közül.


[link]

[link]

A 2010. márciusi Kismamában is volt erről egy jó cikk, csak azt most nem találom hirtelen.

2010. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Megpróbáljuk köszi:)

Milyen néven vagy fent az oldalon? Csak mert én is fent vagyok:))

De azért jöhet más véleménye is:)

2010. dec. 17. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fenn a mamamin, csak lelkes olvasójuk vagyok. Sok mindenben egyezik a tapasztalatom velük, csak kicsit későn találtam rájuk (már a harmadik babám is kétéves kor körül volt akkor). Ha előbb találkozom azzal pl., hogy létezik ilyen, mint BLW, akkor én sem aggódom a kicsi hozzátáplálásán. Én saját "feledezésből" kezdtem adni darabosan a falatokat, mert ő sem akarta a kanalat elfogadni, és csak utána jóval olvastam arról, hogy ennek már neve is van :)
2010. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"felfedezésből"
2010. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is az elején csak olvasgattam,aztán már kérdésem lett s már azóta klubbunk is lett a szomszéd kerületben.
2010. dec. 17. 19:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, más is van így a babájával. Mondjuk nálunk nincs gond a súllyal, sőt (6,5 hónaposan 9,3 kg és 74 cm), így nem is erőltetem a dolgot. De ő sem kéri a kiskanalas dolgokat, csak 2-3 falatot. Inkább maga enne, de azért nem olyan ügyes még a nyeléssel, így hiába harap le egy darab banánt, nem tudja megforgatni még a szájában, gyakran kiköpi.

Azért én is adok a kezébe hámozott almát, azt reszelgeti a két fogával, meg főtt brokkolit, főtt cukkinit, ilyesmiket.

Szerintem próbáld meg Te is a kezébe adni a falatkákat. Igaz, így körülötte minden csupa kaja lesz :) :)...

2010. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma elöször megfogta a poharat amiben a bébikaja volt és kiitta. Több mint a felét:)
2010. dec. 18. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:
19.31 vagyok. Kedves Első! Köszi a linket, tök jó érzés, hogy mások is így gondolkoznak. Csak a védőnő és a dokinéni fog kitérni a hitéből, bár nálam már megszokták, hogy "kicsit" máshogy csináljuk, mint az ő porosz rendszerük.
2010. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma nem nagyon akart szopizni a kiscsaj,de ez van.. Megpróbáljuk mi is a BLW-t:)
2010. dec. 18. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!