Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, apad a tejem?!...

Segítség, apad a tejem?! Részletek lent!

Figyelt kérdés

Tegnap reggel még 1 mellből 130at sikerült szoptatnom, ma már 2 mellből nehezen jön össze a 100. Már tegnap délután éreztem, hogy valami nem OKs, ezért elkezdtem inni a Laktoherb teát és gyakrabban raktam a Kicsit cicire. No eredmény. Van, hogy fél óra szopi után 30 grammal mutat többet a mérleg. Nem ért stressz, ugyanúgy eszem, mint eddig. Kicsit kétségbe vagyok esve. Lehet, hogy elmegy a tejem? Babám tegnap volt 9 hetes, kezdettől fogva csak anyatejes. Napi 650-750 grammot eszik.

Próbáltam géppel fejni szoptatás után, de a 2 ciciből nem jött össze 10 ml összesen.


2010. dec. 31. 16:30
 1/7 anonim válasza:
Csak nyugi, mert minél jobban izgulsz, annál jobban elősegíted az apadást. Gondolj arra, hogy ez csak átmeneti dolog és ciciztess amennyit csak lehet. És mikor hallod, hogy nyeli a tejecskét, koncentrálj arra, hogy most minden okés!
2010. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sír az éhségtől szopi után? Vagy miből gondolod, hogy nem elég a tejed?
2010. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szinte állandóan sír mostanában. Napközben abszolút nem alszik, valószínűleg nem az éhség, hanem a fáradtság miatt sír.

Tegnap voltunk alvás laborban a Madarászban, ahol azt mondta a doktornéni, hogy a napi mennyiség tökéletes, amit eszik, csak nagyon sokfelé osztja (napi 8-9 alkalomra). Szerinte a megoldás az alvásra és mindenre, ha ritkábban etetem, 3-4 óránként. Szerinte 120 grammot kellene ennie egy evésre és utána minimum 3 órán keresztül semmit.

2010. dec. 31. 18:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah a lényeg. 3 óra eltelte után sem eszik többet 80-100 grammnál. Megtömni nem tudom, nem is akarom. Lehet, hogy enne többet, csak nem jön a ciciből, úgy veszem észre. Jaj, nagyon bizonytalan vagyok etetés témában...
2010. dec. 31. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb a tejed, semmiképp sem szabad kivárni a 3 órát, amilyen gyakran csak lehet tedd mellre, az a legjobb serkentő. Próbáld meg egy szoptatás alatt csak egy mellből etetni. Ezen kívül jövő héten szerintem mindenképp keress fel egy szoptatási tanácsadót - aki megnyugtat, mert a tejtermelés egyik legnagyobb ellensége a stressz. Biztos, hogy nem megy el a tejed, az nem apad csak úgy el, de semmiképp se hagyd magad elbizonytalanítani. Itt van néhány cikk bátorításul:


[link]

[link]

2010. dec. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

pontosan ugyanebben a cipőben jártam én is és hellyel közzel még járok is, tudom, mit érzel. :-( elapadni tényleg nem fog csak úgy, és a stressz tényleg nagy ellenható tényező, szóval próbálj megnyugodni. Én babám 8 hetes és hat hetes kora óta hasonló gondokkal küzdünk és a kezdetek sem voltak éppen zökkenőmentesek, de még mindig 100% anyatejes. :-) küzdünk, de nem adjuk fel. hol jobb, hol rosszabb, de én babám is nagyon sírós és ő sem tud sokat enni egyszerre. szerintem ő 12-szer is van cicin egy nap, ha nem többször. nem is csoda, hogy hasfájós nagyon :-( ha hosszabb időt várok két etetés között, akkor se eszik 100-nál többet, de sokszor csak 30-40 eket és ő is folyton fáradt, mégse alszik. közben meg gyarapodik heti 20 dekákat. én se gondoltam volna, hogy ez a szoptatás, táplálás dolog ennyire nehéz lesz

2010. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aggódni tényleg nem szabad, bár én is hasonló cipőben járok. Egyik nap megevett a 2 hónapos kislányom 180-at egy ciciből, most meg örülök, ha az éjjszakai pihenő után (átalussza az éjszakát, így töltődhet a cicim) 150-160-at tudok neki adni.

Még az is lehet, hogy azért eszik olyan keveset, mert zsírosabb lett a tejed. Ne méregesd, hanem amikor szopizni kér, tedd cicire. Az esti fürdéseknél mérd meztelenül és azt figyeld, hogy egy hét alatt mennyit hízik. Ha eleget, akkor talán nincs gond, de azért szoptatási tanácsadóval is beszélj!

2011. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!