Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg gond van? Vagy csak...

Tényleg gond van? Vagy csak én aggódom túl? Részletek lenn?

Figyelt kérdés

A babám szépen fejlődik. A tejem úgy gondoltam elég, de mindenhol azt hallom, olvasom, h egy 3700g-os babának kb. 600ml-t kellene szopiznia. Az enyém csak 400-500 között szopizott(4 hetes lesz). Sokszor kereste a cicit, de szoptatáskor elaludt, gondolom elfáradt. Tényleg sokat sírt. Megnyugtatni sem tudtam. De abban biztos vagyok, h nem a hasa fáj, mert cicit keresett. Ha rátettem újra, nem evett, ha magamhoz húztam, tovább sírt. Így arra jutottam, kevés a tejem...Ezért egy tejleadó barátnőmtől kértem anyatejet, és amennyit tudok lefejek. Egy mellből szoptatás után kb.5-30ml jön még ki. a 30 extrém soknak számít. 2 napja így pótolom, h szoptatásonként 100-120 meglegyen. Nekem 60-80 van.

Azóta a kicsikém többet alszik, nyugodtabb.

Mit tegyek? Pótoljam tovább? Szoptassak 2 mellből?

Ja egy plusz infó. A mellem nagyon sebes volt, ezért eddig bimbóvédőben szoptattam, most már nem kell, ügyesen szívja is, amíg van mit...

Egyéb praktikát mindent bevetettem. Persze még nincs hatása, de 3 nap után még nem adom fel.Laktoherbet, mecseket iszom, fejek, levest eszem,maszírozom, stb.

A véleményetekre, tanácsotokra lennék kiváncsi.


2010. okt. 19. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy mellből nem elég neki a tej, akkor szoptass két mellből. A következő szopinál mindig azt a melledet ad először, ami előzőleg a második volt.


Az egyáltalán nem jelent semmit, hogy a melledből szopi után mennyi tejet tudsz lefejni. Van, aki semmit, mert nem indul be a fejőre a tejleadó reflexe.


Ha mégis úgy döntesz, hogy pótolsz, ne cumisüvegből tedd, hanem presszóspohárból itasd meg, nehogy cumizavaros legyen.


De mielőtt kétségbe esnél, inkább nyugodj meg, és olvasd el ezt: [link]

2010. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és anyatejes babánál nincs olyan, hogy előírt mennyiség, csak tápszernál. Felejtsd el a mennyiségek számolását, csak ideges leszel tőle, és az nem használ a tejnek.
2010. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos, hogy nyugodt legyél. Tudom nem egyszerű ,mert én is a lányommal nem igazán értettem szót, és a baba átveszi a nyugtalanságot. Ami persze befolyásolja a tej mennyiségét is szóval fő a nyugalom és fejd legalább 20 percig a melledet, ha jön belőle, ha nem,fő hogy minél tovább érje az inger. A fejőgép, ha az van , nem mindenkinek jó ezért én a kézi fejést javasolnám, amit olajos vagy krémes kézzel csinálj. Esetleg érdemes lenne fejőnővel beszélned, ha tudsz valakit, vagy keress rá s neten.
2010. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tej nem a tejfakasztó teától termelődik, hanem attól, hogy bízol magadban és higgadt vagy. :)

Adj neki mindkét ciciből, ha kéri, neked is jobb lesz, nem feszül majd úgy a melled. És igen, amelyikkel befejezted, azzal kezdj a következő szopinál.

Én sem tudok fejni, nekem nem ad a cici, csak a gyereknek. :) Ugyanígy halálra aggódtam magam, méregettem, 5 liter folyadékot megittam, fájásig gyömöszöltem a cicit 10 ml tejért. Nem érdemes.

4,5 hónaposan 8 kg a gyerek...

2010. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy jól gondolom, de ha a babád eszik 400-500-at, akkor nem hiszem, hogy kevés a tejed és nem jönne 600 is! Pláne, hogy még tudsz mellette fejni is valamennyit. Az első hetekben tök normális, hogy nem tudsz túl sok tejet kifejni, én se tudtam, most meg még tejtestvér is van. A másik, hogy 4 hetes baba még nagyon kicsi! Az, hogy cicit keres, nem 100%, hogy a sima éhséget jelenti, a keresés teljesen ösztönös. A lényeg, hogy nyugi, szerintem van elég tejed és etess két mellből!
2010. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! kérlek nyugodj meg, neked szépen van tejed meg külömben is minden baba más nem egyformán eszünk mi se felnőttek ezt meg hogy, kinek mennyit kéne eni ilyen könyveket ne is olvasál mert csak fel idegesited magad vele .Nyugi aza baba nagyon jól tudja hogy, mennyire van szügsége persze a 2 mellből valo szoptatást megbrobálhatod meg a teák is jó csak 1 baj hiába csinálsz meg mindent ha közbe agyon idegesited magad. Szóval kedves kérdező csak nyugalom semmi idegeskedés.
2010. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!