Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A férjnek, illetve anyósnak...

A férjnek, illetve anyósnak vagy családtagoknak mennyire van joga beleszólniuk abba, ha az anya nem nagyon akar szoptatni, inkább tápszer mellett dönt?

Figyelt kérdés
Bár ezt a kérdést más területekre is levetíthetjük, pl. mennyire van joga valakinek beleszólni, ha a párja vagy családtagja úgy dönt, nem kell mindig ölbe venni a gyereket mikor sír, pihenni is van joga az embernek, meg ha olyan gyerekágyat szerezne be, amiből nem tud kimászni a gyerek (érthető, hogy ez megkönnyíti a dolgot). Te a párod, esetleg gyereked, menyed/vejed hasonló döntéseit mennyire vitatnád, ha ő azt válaszolni, jó akkor te csináld másképp, de nekem is jogom van dönteni.
jún. 26. 01:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
33%
20as nem neked írtam, hanem általánosságban. Mert azért az a jellemző, hogy az anyák nagy arccal mondják hogy nekik senki se szóljon bele semmibe, de ha csicska kell a gyerekfelvigyázásra akkor azonnal ugorjon mindenki hiszen az a dolguk.
jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem ugrasztok nálunk senkit.Nem anyósnak meg anyámnak szültem. Mi megoldunk mindent a párommal.
jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes, Anyukám, Anyósom, barátnőm is vigyáz a babára, mégsem érzik felhatalmazva magukat, hogy bármibe is beleszóljanak, mivel mondjuk a heti 1 nap vigyázástól mèg mi mi vagyunk a szülei, nem ők
jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk, anyukám és anyósom csodás nagyszülők és sosem voltak "csicskának" használva.



Rám is rengeteget vigyáztak a nagyszüleim gyerekkoromban, anyukám alsós koromban szerzett diplomát a GYTK-n, tehát volt bőven vizsgaidőszak, mikor minden hétvégén mamáékkal voltam. Vagy épp nyáron a papám vigyázott rám, mert ő már nyugdíjas volt. Nagyon jó és közeli velük a kapcsolatom a mai napig, úgy megyek hozzájuk, mintha hazamennék. Ezerszer inkább ez, mint a "nem a nagyszülőknek szültem és rá sem nézhetnek a gyerekre" szemlélet...

jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Kicsiszívem, aki szerint a tápszer a lustáké, javaslom gyere és vedd áz pár napra. Te előkapod a kész tejet a melledből, mi meg szarakodunk a vízforralással, cumisüvegek sterilizálásával, csomómentesre keveréssel, majd ha a gyereknek nem kell, akkor 20 perc után dobhatod ki, aztán mégis kell, tehát kezdd újra. Ja és mindig tartsd számon, hogy van-e a patikában a megfelelő fajta, a háziorvos felírta-e, tuti jót kaptál, ha változik a kiszerelés, akkor azonnal új javaslatot kell kérni, stb.

Igen, ez aztán a lustanyáknak való, természetesen. Te hurcináci szopimami, akinek egyetlen érdeme az életben a csöcse.

jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
53%

Ja és hozzáteszem, hogy nem jókedvünből hagyunk ott súlyos 20-30 ezreket pár doboz tápszerre. Hanem mert MUSZÁJ. Mert nincs más, amivel táplálhatjuk a gyereket.

Tudod vannak, akiknek egyáltalán nem indul be a teje vagy a gyerek érzékeny lesz és folyamatosan beteg a csodálatos anyatejtől. De gondolom az ilyen szopimamik inkább hagynák szenvedni a gyereket, nehogy csorbuljon a glóriájuk.

Jó lenne megtanulni végre, hogy a TÁPLÁLÁS a legjobb a gyereknek és tökmindegy, hogy anyatej vagy tápszer.

Remélem egyszer pofánver a valóság és végigmész azon a poklon, amin jópáran mi is keresztülmentünk, de akkor is ekkora arcod lesz!

jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
35%
Hozzátenném azt még. 26os mondandójához hogy találd meg a megfelelő tápszert ami nem okoz hasmenést vagy épp székrekedést, amitől nem fáj a hasa, amit nem bukik vissza.Mindenki azt hiszi mennyire egyszerű a tápszerezés..Kész pokol ha tehetném előkapnám a csecsem én is de hát nem jön belőle semmi...
jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
32%

26, minek veszed magadra?

Nem volt elég tej, hát tápszerezed. Éhen nem maradhat.

Ez nem ugyanaz, mint az inkább meg se próbálom, kapjon egyből tápszert.

2 gyerekem van. Egyikkel 4 hónapot fejtem, kutyultam mellette a tápszert, szoptattam maratonban, mégse jött össze, végül full tápszeres lett, onnantól ezerszer könnyebb volt. Kevés az a nő, akinek szenvedés és munka nélkül csak úgy dől a melléből a cucc. Nem a tápszer a nehezebb meló. Még úgy se hogy csak a sokadik jött be.

jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Hát botránkozz meg 28, de a másodikkal meg se fogom próbálni, mert olyan élmény volt az elsővel. És? Most akkor egy szopcinácinak két decivel több lesz? Vagy olcsóbb lesz a kenyér?

Ha neked annyira könnyű volt, ügyes vagy. De eddig egyetlen tápis anyuka sem mondta azt, hogy fú de könnyű volt. Sőt, inkább sok anyatejes mondja azt, hogy mekkora macera. Csak ahogyan nézték páran az előkészületeket egy pár napos útra, kb idegbajt kaptak. Ja, mert mi ki is mozdultunk a gyerekkel, nem csak ültünk otthon. Szóval ja, termoszozni a forralt vizet meg utazáskor is lesni a lehetőségeket, hogy hol tudsz cumisüveget sterilezni, az nyilván a könnyebbik meló.

De tudod mit, most hogy tudod, a másodikkal meg se próbálom, a te kövi babáddal majd biztosan könnyebb lesz a szoptatás.

jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
33%

29, macera egy francokat. Bele ne akarj már dögleni!

Én pont azért váltottam tápszerre, mert ezerszer könnyebb. Mindig van elég, nem kell azon görcsölni, hogy mit egyél-igyàl, milyen ruhát húzz. Hogy vajon azért nem hízik, mert keveset kap. A tápszer egyértelmű, látod mennyit eszik, míg a melledet hiába nézed. A mérlegelés katasztrófa, kettőt rúg a gyerek és kevesebb, mint szoptatás előtt. Hát, kösz.

Tápszerből félperc bekeverni egy adagot, bárki oda adhatja, nem neked kell 0/24 készenlétben állnod. Nem téged harap, nem téged rugdos, nem te leszel véres, nem is téged szólnak meg, mert letakarva meg mered etetni (miközben a gyerek rángatja le a fejéről a kendőt).

jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!