Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A férjnek, illetve anyósnak...

A férjnek, illetve anyósnak vagy családtagoknak mennyire van joga beleszólniuk abba, ha az anya nem nagyon akar szoptatni, inkább tápszer mellett dönt?

Figyelt kérdés
Bár ezt a kérdést más területekre is levetíthetjük, pl. mennyire van joga valakinek beleszólni, ha a párja vagy családtagja úgy dönt, nem kell mindig ölbe venni a gyereket mikor sír, pihenni is van joga az embernek, meg ha olyan gyerekágyat szerezne be, amiből nem tud kimászni a gyerek (érthető, hogy ez megkönnyíti a dolgot). Te a párod, esetleg gyereked, menyed/vejed hasonló döntéseit mennyire vitatnád, ha ő azt válaszolni, jó akkor te csináld másképp, de nekem is jogom van dönteni.
jún. 26. 01:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
75%
Igen kérdést tesznek fel és tanácsot várnak maximum. Nem ez a beleszólás.
jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
63%

"abba se legyen hogy éjszaka keljen a gyerekhez, vagy több pénzt tegyen a kasszába mint te, old meg egyedül az egészet."


Hálát adok az égnek, hogy olyan férjem van, aki két hét szenvedés után magától ment a patikába és vett tápszert, cumisüveget és vigasztalt, amiért nem jött össze az anyatejes táplálás... Nem pedig rám vágta az ajtót, hogy akkor oldjam meg egyedül.

Milyen anya nevelt téged, hogy ilyen lettél?

jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
30%

13as, más ha próbálod és nem megy, és más ha lustaságból nem is akarod. És köszi, normális anya, aki nem helyezte a saját kényelmét az én jóllétem elé.


És azokat milyen anya nevelte akik a saját kényelmük miatt nem adják meg a legjobbat a gyereküknek amit megadhatnának? Nos az ilyen meg is érdemli hogy minden éjszaka ő keljen fel tápszert készíteni és etetni vagy négyszer. Aztán majd lesz kényelem.

jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
61%
13-as: én szoptatok, ráadásul nehézségek ellenére (2-es hozzászólást írtam), de nem érzem magam feljogosítva, hogy belepofázzak más hogyan csinálja. Lehet másban majd én leszek "szaranya", a másik meg sokkal önzetlenebb.
jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%
Az egyetlen ember aki döntést hoz az itt én vagyok hogy hogyan s mint nevelem a gyereket és hogyan etetem. Nem akartam szoptatni. Ezt a nagyanyám, édesanyám, unokatestvér de még a szomszéd se kérdezte hogy MIÉRT? Senkinek semmi köze hozzá vagy beleszólása mit hogy teszek, nevelem a gyerekemet? Miért lenne beleszólásuk? Ők szülték a gyerekem, ők a szülei? NEM. Mennyi joga van bárkinek is beleszólnia?? SEMENNYI.
jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
66%
De azt hozzáteszem hogy 2 kérdést irtál ki az éjszaka kellős közepén tudja a franc miért mikor ott a cikk és kitört a harmadik világháboru is még facebookon is e témában. #15
jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
53%
15ös, de akkor egy pillanatra se fogod rájuk hagyni, még apukára se, nem kell a segítségük, mindent egyedül oldasz meg a gyerek körül igaz? Tehát te kelsz éjszaka, 10-12 évig nem mozdulsz ki gyerek nélkül stb. Hiszen te szülted, nem ők.
jún. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
54%
17-es, te miért gyűlölöd a nőket? 😬
jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
18%

18as nem gyűlölöm, én is nő vagyok. De az a minimum, ha valakinek nem kell a tanácsa, akkor a segítsége se kelljen.


Vicces is lenne ha közölném anyóssal hogy nem szólhat bele semmibe de Döncikét azért pesztrálja ha nekem épp útban van.

jún. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
29%
15 vagyok. A férjemmel közösen döntünk és nagy meglepődésre egyformán gondoljuk a dolgokat. Nem fogom rájuk hagyni mert külföldön élünk. Nem kelek éjszaka, alszom éjszaka 21-7h között ahogy az 5 hós gyerekem is.
jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!