A férjnek, illetve anyósnak vagy családtagoknak mennyire van joga beleszólniuk abba, ha az anya nem nagyon akar szoptatni, inkább tápszer mellett dönt?
Párral szemben nem jó előjel, ha alapvető dolgokban nem vagytok közös nevezőn a gyerekkel kapcsolatban. És itt tök mindegy, hogy van e joga vagy sem (máskülönben van)
Másnak még joga sincs. (Természetesen addig a pontig amíg az nem veszélyezteti a gyereket)
Joga egyedül a férjnek van (lenne), más családtagnak semmi joga beleszólni ezekbe (nyilván ha nem veszélyezteti a gyereket), max. véleményt mondhat, ha kérdezik, de azért ez nem olyan egyszerű.
Egyrészt szerintem a szoptatás az egy nagyon különleges kérdés, abba nincs joga beleszólni még a férjnek sem, egyszerűen azért, amiért pl. terhességre, szülésre sincs joga rákényszeríteni a feleségét, párját, mivel nem az ő testéről van szó. Meg kivitelezhetetlen, nem tudja kényszeríteni a feleségét, hogy szoptasson, nyilván. Nekem most 7 hetes a kisfiam, voltak nehézségek az elején bőven, illetve most amiatt fájdalmas a szoptatás, mert a gyerek szájpenésze átterjedt a mellbimbóimra. Én úgy döntöttem, hogy a nehézségek ellenére is folytatom a szoptatást, de azért az egy rohadt nehéz dolog, hogy naponta akár 6-8-10x rákényszeríted magad valamire, ami k*rvára fájdalmas neked. Én megteszem egyelőre a gyerekem miatt, de fenntartom a jogot, hogy bármikor úgy döntsek ennyi volt, másrészt még jobban megértem azokat, akik úgy döntenek, nem szoptatnak. És joga van annak is úgy dönteni, aki nem a fájdalom, hanem más okok miatt dönt így.
A többi dolog sem egyenértékű, amiket írtál. Az pl., hogy mennyire hagyjuk sírni a gyereket egy elég sarkalatos kérdés a többi gyereknevelési elvekkel együtt, régen baj van, ha a pár ezekben nem ért egyet. Ha apuka pl. egész nap nincs otthon, akkor az anya fogja úgyis eldönteni mikor és hogy veszi fel a gyereket, hogyan fegyelmezi stb., ha ezekben a kérdésekben nincs egyetértés, akkor az sok konfliktust fog okozni hosszú távon.
A gyerekágyas példát sokkal kevésbé érzem fontosnak ezekhez képest, ott meg mondjuk apuka mondhatja, hogy márpedig én ezt a fajtát rendelem meg/fizetem ki, slussz, de mondjuk elég balesetveszélyes egy olyan ágy, amiből ki tud mászni (egy idő után meg mindegyikből ki tudnak mászni, szóval nem jó már a rácsos ágy, mert balesetveszélyes).
Hát figyu ha a párodnak nincs ebbe beleszólása, akkor abba se legyen hogy éjszaka keljen a gyerekhez, vagy több pénzt tegyen a kasszába mint te, old meg egyedül az egészet.
Amúgy meg mi ez a sok szoptatás ellenes lustanya?
A férjé a gyerek?
Ha igen, egyértelmű, hogy ő beleszólhat, hisz ugyanúgy az övé.
Ha csak a fő kérdést nézzük akkor senkinek még férjnek sincs joga a szoptatásba beleszólni. Nyilván a többibe igen, a gyerek az nem anyai tulajdon.
A családtagnak meg aztán semennyire sincs joga semmihez .
Ami árt a gyereknek, abban nem engedtem senkinek. A férjem pedig teljes értékű szülő, nyilván van beleszólása mindenbe, ami a gyerekkel kapcsolatos.
A férjemmel egy dologban különbözött a véleményünk, a kenguru kérdésében. Ő azt akart venni, mert szerinte milyen jó dolog kifelé hordozni, én viszont utánaolvastam, és tudom, hogy mennyire káros a kenguru, és a kifelé hordozás, így megfelelő csatos hordozót vettem. A poén, hogy a férjem soha nem használt ilyet, mert refluxos, és nyomja a hasát a derékpánt, szóval neki aztán pont tökmindegy volt, miben teszem magamra a gyereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!