Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A férjnek, illetve anyósnak...

A férjnek, illetve anyósnak vagy családtagoknak mennyire van joga beleszólniuk abba, ha az anya nem nagyon akar szoptatni, inkább tápszer mellett dönt?

Figyelt kérdés
Bár ezt a kérdést más területekre is levetíthetjük, pl. mennyire van joga valakinek beleszólni, ha a párja vagy családtagja úgy dönt, nem kell mindig ölbe venni a gyereket mikor sír, pihenni is van joga az embernek, meg ha olyan gyerekágyat szerezne be, amiből nem tud kimászni a gyerek (érthető, hogy ez megkönnyíti a dolgot). Te a párod, esetleg gyereked, menyed/vejed hasonló döntéseit mennyire vitatnád, ha ő azt válaszolni, jó akkor te csináld másképp, de nekem is jogom van dönteni.
jún. 26. 01:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Párral szemben nem jó előjel, ha alapvető dolgokban nem vagytok közös nevezőn a gyerekkel kapcsolatban. És itt tök mindegy, hogy van e joga vagy sem (máskülönben van)

Másnak még joga sincs. (Természetesen addig a pontig amíg az nem veszélyezteti a gyereket)

jún. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%

Joga egyedül a férjnek van (lenne), más családtagnak semmi joga beleszólni ezekbe (nyilván ha nem veszélyezteti a gyereket), max. véleményt mondhat, ha kérdezik, de azért ez nem olyan egyszerű.


Egyrészt szerintem a szoptatás az egy nagyon különleges kérdés, abba nincs joga beleszólni még a férjnek sem, egyszerűen azért, amiért pl. terhességre, szülésre sincs joga rákényszeríteni a feleségét, párját, mivel nem az ő testéről van szó. Meg kivitelezhetetlen, nem tudja kényszeríteni a feleségét, hogy szoptasson, nyilván. Nekem most 7 hetes a kisfiam, voltak nehézségek az elején bőven, illetve most amiatt fájdalmas a szoptatás, mert a gyerek szájpenésze átterjedt a mellbimbóimra. Én úgy döntöttem, hogy a nehézségek ellenére is folytatom a szoptatást, de azért az egy rohadt nehéz dolog, hogy naponta akár 6-8-10x rákényszeríted magad valamire, ami k*rvára fájdalmas neked. Én megteszem egyelőre a gyerekem miatt, de fenntartom a jogot, hogy bármikor úgy döntsek ennyi volt, másrészt még jobban megértem azokat, akik úgy döntenek, nem szoptatnak. És joga van annak is úgy dönteni, aki nem a fájdalom, hanem más okok miatt dönt így.


A többi dolog sem egyenértékű, amiket írtál. Az pl., hogy mennyire hagyjuk sírni a gyereket egy elég sarkalatos kérdés a többi gyereknevelési elvekkel együtt, régen baj van, ha a pár ezekben nem ért egyet. Ha apuka pl. egész nap nincs otthon, akkor az anya fogja úgyis eldönteni mikor és hogy veszi fel a gyereket, hogyan fegyelmezi stb., ha ezekben a kérdésekben nincs egyetértés, akkor az sok konfliktust fog okozni hosszú távon.


A gyerekágyas példát sokkal kevésbé érzem fontosnak ezekhez képest, ott meg mondjuk apuka mondhatja, hogy márpedig én ezt a fajtát rendelem meg/fizetem ki, slussz, de mondjuk elég balesetveszélyes egy olyan ágy, amiből ki tud mászni (egy idő után meg mindegyikből ki tudnak mászni, szóval nem jó már a rácsos ágy, mert balesetveszélyes).

jún. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
85%
De ez most miért megint anyósra van kihegyezve, az anya saját anyjára miért nem, ő beleszólhat?
jún. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
14%

Hát figyu ha a párodnak nincs ebbe beleszólása, akkor abba se legyen hogy éjszaka keljen a gyerekhez, vagy több pénzt tegyen a kasszába mint te, old meg egyedül az egészet.


Amúgy meg mi ez a sok szoptatás ellenes lustanya?

jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

A férjé a gyerek?

Ha igen, egyértelmű, hogy ő beleszólhat, hisz ugyanúgy az övé.

jún. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%

Ha csak a fő kérdést nézzük akkor senkinek még férjnek sincs joga a szoptatásba beleszólni. Nyilván a többibe igen, a gyerek az nem anyai tulajdon.

A családtagnak meg aztán semennyire sincs joga semmihez .

jún. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
61%
Milyen érdekes, hogy sok itteni hozzászólás szerint senkinek nincs joga beleszólni, sokan mégis még ezeken a fórumokon is megteszik, ráadásul idegeneknek. Csak ezt az egyet nem fogom soha felfogni, hogy kinek mi köze van hozzá, hogy a másik hogy neveli fel a gyerekét (persze ha csak nem pszichopatát csinál belöle)
jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%

Ami árt a gyereknek, abban nem engedtem senkinek. A férjem pedig teljes értékű szülő, nyilván van beleszólása mindenbe, ami a gyerekkel kapcsolatos.

A férjemmel egy dologban különbözött a véleményünk, a kenguru kérdésében. Ő azt akart venni, mert szerinte milyen jó dolog kifelé hordozni, én viszont utánaolvastam, és tudom, hogy mennyire káros a kenguru, és a kifelé hordozás, így megfelelő csatos hordozót vettem. A poén, hogy a férjem soha nem használt ilyet, mert refluxos, és nyomja a hasát a derékpánt, szóval neki aztán pont tökmindegy volt, miben teszem magamra a gyereket.

jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
84%
7-es, "sokan mégis még ezeken a fórumokon is megteszik, ráadásul idegeneknek" ugyanis ennek a fórumnak az a lényege, hogy vadidegenektől kér az ember tanácsot...
jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 babyboom567 ***** válasza:
67%
Én a gyerekágyon gondolkodom, hogy te mégis mire gondolsz?Mert mindegy rácsos kiságyból ki fog tudni idővel mászni,na akkor kell váltani leesésgátlós ágyra vagy amire akarsz.
jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!