Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya az aki - bár van...

Rossz anya az aki - bár van teje - nem szoptatja a gyerekét, mert nem olyan kényelmes?

Figyelt kérdés

Mint a cikkben szereplő személy: [link]


Meglepően sokan értenek vele egyet, hogy a saját kényelme az első, a gyerek pedig másodlagos



jún. 25. 00:55
 31/95 anonim ***** válasza:
16%

#31 Onnan vesszük, hogy bár az ilyen biológiai és pszichológiai kutatások aránylag fiatalok, és nem is lehet akárhogy végezni őket, meggyőző eredményeik vannak, amelyek után bármikor tájékozódhatnál, bár ha lett volna eszed, legalább a terhesség alatt olvastál volna arról, meddig érdemes szoptatni, hogyan, és MIÉRT.

Gyakorlatilag a "honnan veszitek?" kérdés olyan, mintha azt kérdeznéd, miért esik le az, amit leejtek. Mert úgy van b*zmeg, azért.


Ettől függetlenül lehet egészséges, sikeres felnőtt ember mindkét gyerekedből. Csak éppenséggel adtál nekik egy kis hátrányt. Természetesen még mindig előnyük van ahhoz képest, akik árván maradnak vagy sorolhatnánk, de tény, hogy nem tettél meg minden tőled telhetőt azért, hogy nekik a legjobb legyen. Nem csak a kicsinek, a nagynak sem ezáltal.

jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
16%

31, te írtad.. így hogy nem szoptattad szabad lett a kezed így akkor is tudtál a naggyal foglalkozni, Itt az egyetlen undorító te vagy, aki direkt hátrányba szorítja az egyik gyerekét.

És itt nem csak arról van szó hogy nem szoptattad, hanem hogy azért is nem szoptattad hogy akkor is a naggyal tudj foglalkozni. Fontosabb a családi élet? Miért neked a kisebb gyereked nem a családod része? ja igaz erre már rájöttünk hogy nem. De a lényeg hogy a nagy megkapott mindent azt is ami a kicsinek járt volna

jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
17%
#31 Tudod, ha a gyerek 2 hónapos korában úgy döntesz, hogy nem szoptatsz, de még csak nem is fejsz, akkor igazából ugyanazt mondod, mintha a tizenéves gyereknek minden nap mekit adnál vacsorára, mert hogy te nem fogsz kiegyensúlyozott ebédet főzni. Csak annyival rosszabb, hogy ezt egy kisbabával teszed, aki nem csak a tápanyagra vágyik, hanem az érintésedre, a közelségedre is. Mindegy, majd az egyik gyereked apásabb lesz. :D
jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom eldönteni, hogy ennyi tájékozatlan őskövület van itt, vagy csak idióták, akik a mocskolódásban élik ki magukat.


Ezer éve tudott, hogy az anyatej nem mindenható, AT-s csecsemők és kisgyermekek (sőt iskolások és felnőttek) eü állapota nem tér el a tápszerrel tápláltakétól.

Én már 97-ben kénytelen voltam körbejárni a kérdést, mert az orvosok rám hárították a döntést, akarom-e szülés után a kemót, vagy várok vele, és szoptatok. Jelentem, nem vártam, három nappal szülés után már az onkológián voltam. A lányunk 27 éves, nem hiányzott kéthetente a bölcsiből, oviból, általánosban sírva ment negyedikben iskolába, mert csak heten vannak, az összes barátja beteg. Kimaradt a covidból, pedig orvosként nem volt könnyű elkerülni... nincs allergiája, ételérzékenysége.


Minden anyának szíve joga dönteni. Lelki nyomoroncok nyomkodhatnak itt pirosat, szerintem jobb anya, aki nem szoptat, ellenben elégedett, boldog, ezért a gyereke is elégedett, boldog mellette. Egy nem szoptató anya ezerszer jobb anya lehet, mint aki itt idegeneket mocskol, mint ti teszitek, mert nyilván a saját családotokban is hasonló a stílus, anyatej ide vagy oda.

jún. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
78%
Egyebkent kinek mi koze ahhoz, hogy idegen nok szoptatnak e vagy sem? Kinek lesz attol jobb elete, ha en szoptatok, es kinek rosszabb, ha nem? Ismeretlen emberek az utcan kepesek nekedszegezni a kerdest, hogy szoptatsz, van eleg tejed? Meg a vedonovel csak csak megbeszeli az ember, de masokkal, akiket nem is ismerunk?
jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
75%
És nem kell jönni azzal, hogy a who nyilván hülye, amiért a szoptatást nyomatja... a WHO azért nyomja a szoptatást, mert még mindig vannak részei a világnak, ahol a tiszta, egészséges ivóvíz, ami a tápszerhez szükséges lenne, egyszerűen nincs.
jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
26%

Ha neki ennyire fájdalmas a szoptatás, akkor egyetértek azzal, hogy nem akarja csinálni. Egy kiegyensúlyozott anya valóban fontosabb a szopinál.


Viszont szerintem a természet nem véletlen teremtette úgy az embert, hogy szoptatással táplálja az utódját. Ez egy kapcsolódási pont babának, anyának. Egy könnyű megnyugtatási lehetőség. Fájdalomcsillapítás. Meg sok-sok más, nem csak a táplálás. Ha valakinek ezt nem fekszik, szerintem annak az okát kellene kibogozni és nem élből elzárkózni előle.

jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
6%
Igen, mi vagyunk az őskövületek, mert nem mondjuk azt, hogy amit nem csak a WHO ajánl, hanem egymástól teljesen független kutatócsoportok bizonyítottak számtalanszor, az valószínűleg igaz. Mind anya-gyermek kötődés kapcsán, de meg fogsz lepődni, még a nagyiparban tartott tehenek teje is változik attól függően, milyen nemű borjat ellettek, milyen idősen.
jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
18%

Lehet itt mondani, hogy nem megoldás mindenre, ami igaz, meg lehet mondani, hogy helyettesíthető, ami részben igaz, de 1. a szoptatás nem csak a táplálásról szól 2. azért hiába nem minden, és hiába pótolható, azért még mindig az a legjobb.


Az meg, hogy mi idegennek idegenként hogyan szólunk be pont ugyanolyan, hogy te idegenként idejössz idegent védeni, tehát nem értem a problémádat. Ha zavar, akkor töröld magad az oldalról, mert bizony ezt itt meg lehet bizonyos keretek között tenni, és semmi közöd hozzá, hogy vannak, akik megteszik.

jún. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem, hogy anyukák hogy tudnak ennyire rosszindulatúak lenni egymással. Szoptatok, de volt egy időszak, amikor folyamatosan begyulladt a mellem. Zokogtam szoptatás alatt, ha jött az etetés, levert a víz, görcsölt a hasam, hányingerem lett. Sokszor megfordult a fejemben, hogy eret vágok, nem bírom tovább. Helyre jöttem, de ha megint begyullad én is át fogok állni a tápszerre. Fontos az anyatej a baba számára, de szerintem fontosabb, hogy az anya is jól érezze magát és így jobban el tudja látni a babáját.

Nyugodtan pontozzatok le.

jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!