Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya az aki - bár van...

Rossz anya az aki - bár van teje - nem szoptatja a gyerekét, mert nem olyan kényelmes?

Figyelt kérdés

Mint a cikkben szereplő személy: [link]


Meglepően sokan értenek vele egyet, hogy a saját kényelme az első, a gyerek pedig másodlagos



jún. 25. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
43%

Én ezzel sok szempontból nem értek egyet. Elsőgyerekes anyáknál az anyukának is egy tanulási folyamat ebbe belejönni, meg mindenki máshogy, más rutinnal csinálja. Ha ő ezt nem tartja értékesnek, az az ő dolga, de többnyire ez szülés utáni depresszió tünet szokott lenni.

Aztán más kérdés, hogy viszont lefejt anyatejjel eteti, vagy egyből tápszerrel? (Amerikai divat amúgy ez a tápszerezés.) Mert az anyatej a babára van szabva, olyan az összetétele, anyánkénkt is változhat. Sőt, ha lány vagy fiú a gyerek, akkor is már, bár ha az első gyerek lány volt, és a második fiú, akkor is hormondúsabb a második gyerek esetén a tej (a lányok gyorsabban nőnek, hiszen a serdülőkor is hamarabb jön el, nekik tápanyagdúsabb tejet termel az anya).


Viszont ami miatt leginkább nem értek egyet vele: a szoptatás egy bensőséges idő anya-gyerek között, bőrkontaktussal, kedves szavakkal. Azt nehéz pótolni bárhogy máshogy. Oké, még nem annyira divat az sem, hogy apuka hasán is töltsön sok időt a gyerek, de majd 10-20 év múlva ez lehet, hogy meg is látszik a gyerek pszichéjén - persze akkor már az ő dolga lesz elfogadni a saját idegrendszerét, vagy ha félresiklik az élete, elmenni pszichológushoz, és felderíteni a kötődési problémáit. De aki egy újszülöttnek a táplálásában kiskapukat keres, az nem tudom, mit fog kezdeni egy kiskamasszal...

jún. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
13%
Igen, rossz anya. Mint mindenki aki a saját kényemét helyezi a gyereke elé. Pl nekem az is rossz anya, aki beadja bölcsibe míg ő otthon vakargatja.
jún. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
30%
neked ehez meg mi közöd ,
jún. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
15%
Egyértelműen rossz anya.
jún. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
16%

Az ilyen nem való anyának. Nem viccből létezik a tej, és a szoptatás sem. Azt még megértem, ha néha lefejti valaki és úgy adja a babának, sőt. De az, hogy egyáltalán ne szoptasson, mert neki ez kényelmetlen meg időigényes... Erről szól a gyerek az első 12-14 évben, ez fogja meghatározni az életének alapjait.


Gondolom az ilyenek azok, akik a már beteg, lerobbant szüleiket is csak bebasszák egy otthonba ott pusztulni, és sose látogatják meg őket, hisz az is idő meg nyűg. Hányni tudnék az ilyen véglényektől.

jún. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
79%

Elso gyereket 2 evig szoptattam. Masodikat 2 honapig, epp ezert, nekem ebbol eleg volt, sajat akaratbol. Egy babanak tenyleg a legjobb az anyatej, en ezt alairom, de innentol kezdve senkinek semmi koze hozza, hogy egy anyuka szoptat vagy sem.

Nem rossz anya, mert ha a jo anya-gyerek kapcsolat csak a szoptatason mulna, akkor nem lenne ennyi lelkileg megnyomoritott felnott.


Engem anyam szoptatott, aztan megis mit kezdjek vele, ha amugy meg tonkretette az eletem? Annyira de annyira nem szamit.

jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
38%

Mivel a nyilatkozó szül. utáni depis is volt, így a véleménye számomra nem igazán releváns.


Azt se értem miért volt éjt nappallá téve cicin a gyerek. Ha cumiztatja az nem ugyanolyan fárasztó? Még melegíteni is kell a tápszert. Itt inkább vm pszichés gát van az anyában.


Jó, jó, ha neki nem kényelmes, akkor ne tegye, inkább, mint a depi megint, de ne reklámozza. Ez a döntés is legyen mindenkimagánügye.

jún. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
15%
6os, de rossz anya, mert nem adja meg a gyerekének a legjobbat, csak mert neki kényelmetlen. És a kisebb szemébe tudsz nézni, hiszen a nagy megkapta azt amit tőle elvettél a kényelmed miatt?
jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
60%

Igen, a kisebb szemebe tudok nezni, foleg, hogy igy nem vettem el meg tobb idot a nagytol.

Vegre szabad volt mind a ket kezem, tudtam vele jatszani ugy, ahogy o akarta. Nem azt latta, hogy az “uj gyerek” anyan log 0-24 es emiatt sokszor el kellett utasitanom ot valamilyen szinten. Onnantol kezdve, hogy abbahagytam a szoptatast, a kicsivel se volt mar olyan ellenseges es a testverfeltekenyseg is kezelheto szintu lett.

Nagyon jol dontottem🥰

jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
86%
Hosszú távon egy boldog anya többet számít, mint az anyatej.
jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!