Szoptatnál nyilvános helyen?
Ha tudom h 10perc mulva mondjuk olyan helyen leszünk h tud enni nyugiban akkor nem,de mondjuk ha csak egy óra mulva akkor lehet. Mondjuk egy buszon azért mégse... De nem vagyok szégyenlős,s a babák érdekeit nézném minden esetben..
Ő nem eszik még meg semmit üvegből igy vagy szopi vagy ordít ha éhes.. Melyik a jobb? Inkább szopizzon..
Megyünk is enni(itthon) 5hós.
Utolsó vagyok(asszem).
Heim Pál kórházban voltunk,mert az akkor 3hónapos babámnak nagyon csúnya ekcémája lett ami nem mult el a gyerekdoki által felirt krémtől. Indulás elött evett,30perc mulva odaértünk a rendelőhöz s ujra éhes volt.(Tudom mert csak akkor sir ha éhes)S sirt akkor. A folyosó tele volt kisebb nagyobb gyerekekkel,szülőkkel.Hátra mentünk a folyosó végére ahol nem volt senki s megszoptattam a lányomat. Egy hölgy odajött s szólt hogy szóljon-e a nővérkének hogy egy üres rendelőbe vagy öltözőbe bemegyek-e ott megetetem.Mondom engem nem zavar.Ő mondta h őt sem zavarja,ő épp pelenkázta a fiát. Más meg nem volt a folyosó végén.
Ez viszont ciki hogy egy GYEREKKÓRHÁZBAN nincs kijelölt szoptaási helység meg csak a folyosóra van kitéve kb 6-7 pelenkázó.
Egy hete voltunk Szlovéniában nyaralni, többször mentünk félnapos kirándulásokra. Szállodában laktunk, ahol nem volt sajnos hűtő a szobában. Kislányunk csak anyatejes, 4,5 hónapos. Mivel fejni és tejet tárolni nem tudtam, napközben pedig eléggé meleg volt, többször kellett szoptatnom. Volt, hogy a kocsiban oldottam meg, de egyszer kénytelen voltam a tengerparti sétányon megszoptatni a kislányomat. Senkit nem zavartam vele, a lehető legdiszkrétebben szoptattam.
Nagyon sajnálatos, hogy nekünk szoptatós kismamáknak ilyen nagy gondot és dillemmát okoz a szoptatás, ha úton vagyunk. Sem megfelelő hely, sem megfelelő hozzáállás sincsen :((((((((((( Szomorú...
ma 10:05 Ezt honnan vetted? Ekcéma:Fehér bőrű, kék szemű, szőke hajú – az egyik legjellemzőbb leírása azoknak a piciknek és szüleiknek, akik hajlamosak az allergiára. Az európai gyermekek 8-10%-a ekcémás, a tünetek az esetek zömében már az első életévben megjelennek, az esetek körülbelül 30 százalékában pedig 5 évesnél fiatalabb gyereknél tapasztalhatóak. Az ekcéma leggyakoribb kiváltó okai:
- tehéntej, tojás, tejtermékek
- citrusfélék, olajos magvak
- házi por, pollen, penész, állatszőr
- hideg idő és száraz levegő
- erős verítékezés
- dohányfüst, vegyszerek
Az első 2 életévben az esetek mintegy felében az élelmiszer allergia a felelős az ekcéma kialakulásáért.
Hat hónapos korig kizárólagos anyatejes táplálás javasolt, hiszen az immunrendszer felépítésében a szoptatás nélkülözhetetlen szerepet játszik. Anyatej hiányában a részben lebontott (hidrolizált) tejfehérjét tartalmazó, úgynevezett HA tápszerek fogyasztásával előzhetjük meg a betegség kialakulását.Továbbá:Az anyatej fontos és utánozhatatlan összetevői a betegség elleni védőanyagok. Amint az anya szervezetében megjelenik egy kórokozó, az anya immunrendszere mellett a mell hámsejtjei is termelni kezdik az ellenanyagokat. Az anyatej antimikróbás ("kórokozót ölő") összetevői (a laktoferrin, lizozim, fibronektin, szekretoros IgA, C3, oligoszaharidok és lipidek) ellenállnak a baba emésztőenzimeinek, így sértetlenül jutnak el "állomáshelyükre". Működésük során erősítik a csecsemő még éretlen védekezőrendszerét, és elpusztítják a betegséget okozó baktériumokat. Ott vannak a legérzékenyebb fertőzési kapukban a nyálkahártyákon, így sokszor már azt is képesek megakadályozni, hogy a kórokozó bejusson a baba szervezetébe. A védőanyagok egy másik csoportja a gyulladások kialakulástól óvja meg a szoptatott babát. A gyulladásgátló anyagok (a hámszöveti növekedésserkentő anyagok, sejtvédő ágensek, érési faktorok, bontóenzimek, enzimkötők és antioxidánsok) jelenléte miatt az anyatejjel táplált koraszülötteknél sokkal ritkábban alakul ki a rettegett bélelhalás (NEC), és gyorsabb a felépülés más emésztőrendszert érintő betegségekből is. Sok tudós ezeknek az anyagoknak tulajdonítja azt is, hogy a szoptatott csecsemők között kevesebb az allergiás túlérzékenységből fakadó tünet.Azt meg végképp nem értem, hogy a szoptatás miért zárja ki a késsel villával étkezés megtanulását? Elárulom, gyermekeim hamarabb ittak pohárból, ettek késsel villával, mint más nem sokáig szopós társai. Ez nevelés kérdése és nem szoptatásé. A szoptatás akkor "káros", ha nem a gyerek, hanem az anyuka érdekében történik, az anyuka érzelmi igényeinek kielégítésére. Rengeteget beszélgettem erről a védőnőnkkel a gyerekorvosunkkal és gyermekpszichológussal is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!