Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenhol azt olvasom, anyatej...

Mindenhol azt olvasom, anyatejes babánál csak 6 hónapos kor után szabad elkezdeni a hozzátáplálást. Ti is így csináltátok? Vagy esetleg korábban/később kezdtétek?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiú anyukája.
2008. dec. 15. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5 hósan kezdjük, orvossal és védőnővel teljes egyetértésben.

Minden nap csak pár kanállal, egyfélét 5-7 napig. Mire ebből kaja lesz már jócskán 6 hós lesz.

2008. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 5 hónapos elkezdtük az első hozzászolohoz hasonloan.

jo babázást

2008. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ÍSzia, mindenki maga dönti el, én 4 hónaposan kezdem szintén orovossal védőnővel konzultálva előtte...kevesebb lett a tejem s hogy ne legyen tápszer ezért kezdtük...
2008. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 5 hónaposan keztük el,az orvossal és a védőnővel megbeszélve. Kicsit kevesebb lett a tejem.
2008. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is úgy csináltam, mint az előttem szóló, de mindhárom babónál 5 és fél hónaposan kezdtem, és tényleg mire a pár kanálból egy teljes étkezés lett, az min. 6 hét. Ha van türelmed, várj még egy kicsit szerintem!

Ha 5,6 hónapos korban kezded a hozzátáplálást, akkor ki lehet húzni a szoptatást 12-16 hónapos korig, úgy hogy naponta már csak egyszer szopik, kb. 11 hónapos korától. Ez a privát tapsztalatom!

Sok sikert!

2008. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Nekem azt mondta a védőnő/gyerekorvos, hogy amíg teljesen elég az anyatej, addig csak az. Mi 7 hónaposan kezdtük el az ismerkedést, most 8 hónapos.
2008. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mi 4 hónaposan kezdtük el mindkét esetben,és örömmel vették a babák.nem is lett semmi gond,hiába írták hogy ez túúúl korai.megmondom őszintén hogy saját fejem után mentem,és jól tettem,persze óvatosan,és fokozatosan :)
2008. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a saját fejem után mentem és 5 hónaposan kezdtem el, mert úgy éreztem, kevesebb a tejem és nem akartam, hogy tápszerrel egye tele magát helyette. Óvatosan 1-2 kávéskanál almalével, majd péppel kezdtük.
2008. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Ha van tejed semmi nem indokolja, hogy előbb elkezd. A baba bélrendszere még nyitottabb 6 hónapos kora előtt, a vegyszerek is jobban felszívódnak a gyomrában. Tehát jobb, ha csak anyatejet kap. (Ezt én is nemrég olvastam.)

Miért akarod elkezdeni? Sokan azt hiszik, ha éjjel felkel, az azért van, mert éhes, de sok más is okozhatja. Az én kislányom 4 hónapos korában kezdte, hogy éjjel háromszor is felkelt, pedig előtte végig aludt. Én is elkezdtem adni neki ezt-azt, de nem is fogadta el. Most 8 hónapos, és még mindig szinte csak kizárólag szopik, és alszik egész éjjel. Remélem nem csináltam bajt, hogy előbb elkezdtem, most már biztos nem úgy csinálnám.

2008. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15%
Egy 4hónapos kisbabának semmi szüksége hozzátáplálásra, és erőltetni 6 hónapos kor után sem kell. Az első gyermekemet hasonlóan korán kezdtem el mással is etetni (védőnő és prvos tanácsára term). Persze utána lassabban gyarapodott (mert biza nem az almától híznak, hihihi :)), állandóan volt vmi gond a popsijával, és a mai napig nagyon rossz evő. A 2. csak 8 hónaposan kezdett mást is elfogadni, nagyon jó evő. A 3. (8hónapos) a múlt héten kezdte almával ééééés azóta sem kakaáét a fenébe is.... Úgyhogy nem kell úgy rohanni...
2008. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!