Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az a pont, hogy tápszerre...

Mi az a pont, hogy tápszerre ítélik a babát?

Figyelt kérdés
1 hetesek vagyunk, kicsit kevesebb a súlyúnk, mint ahogy hazajöttünk a kórházból. 15-20-30akat szopik, változó. Végig kellett mérnem 24 órát, ma beszélek a védőnővel. De szerintem kevés lesz. Ad időt várni, hogy aktivizálódjon a tejtermelés vagy tápszer lesz ilyen hamar?
2021. dec. 2. 12:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is viszonylag hamar felírták már a tápszert, bár Én kértem, mert éreztem, hogy nincs elég tejem.
2021. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az világos, hogy a védönö nem a fönököd? Te döntöd el a babád mit eszik.

A szoptatás részére majd nálam jobban hozzáértök biztosan adnak tanácsot, mivel tudod növellni a tej mennyiségét.

2021. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk is kellett mérni az első babát, de csak este! A doktor szerint bele lehet hülyülni a folyamatos mérésbe és csak plusz stressz mindenkinek.


A biztonság kedvéért legyen otthon tápszer. Egy doboz árába nem haltak bele, és tovább lehet adni, akinek kell. Inkább ez, minthogy éjjel mondjuk szegényke üvölt mert nem lakott jól.


Keress fel szoptatási tanácsadót vagy olyan csoportot, ami ezzel foglalkozik.


Addig is, előbb szoptass, ha kiürül és éhes, akkor pohárból vagy a svéd etetős pohárból adj neki, hogy még esély se legyen a cumizavarra.


(Lányomnál Aventes cumisüvegnél nem, fiamnál Tommee Tippees üvegtől lett.)


A tápszert amúgy az orvos írja fel.

A tej akár egy hét múlva vagy holnap is beindulhat.


Ne stresszelj és kitartást! Adj időt magatoknak!

2021. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
1 hetes a babád és az ő súlya....nem a tiétek. Erről szokj le mert baromi idegesítő
2021. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a súlya és mennyit evett 24 óra alatt? Nőtt is a súlya, mióta hazamentetek vagy csak csökkent? Nem sárga/aluszékony?
2021. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, istenem, de idegesítő. Vagyunk, súlyunk.

Fejezd be ezt a gügyögős többesszámot. A gyerek súlya, ő 1 hetes. Ultra gáz!

2021. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, a szopast nem tette egyedul többes számba! :D
2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem KELL! Azert mert a védőnő azt mondja,nem kell. Miért gondolod,hogy kevés lesz? Tudni fogod ha éhségből sír. De neki még elég az a mennyiség,ami van. Szépen beállítja majd magának. Ha úgy érezeznéd,hogy kevesebb van,csinálj szaporító fejést,igyál sokat. Amennyiben semmi nem működik, adj neki pótlást. Nem ördögtől való
2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Lépj be a Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek FB csoportba és keress szoptatási tanácsadót!


A tápszer felirasa orvosi kompetencia, nem a védőnő feladatköre!

2021. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Tápszer nemcsak receptre kapható, hanem bármelyik patikában, drogériában, sőt, még a tescoban is kapható teljes áron. Kb. 600 forintot jelent a receptre felírás...
2021. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!