Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan éltétek meg, amikor...

Hogyan éltétek meg, amikor elapadt tejetek? Ti is úgy éreztétek, hogy ezért rossz anyák vagytok, holott nem rajtatok múlott?

Figyelt kérdés
Én 1éves koráig szerettem volna szoptatni, de bármit tettem ellene, elapadt a tejem. Szedtem homeopátiás szereket, fejtenóm éllandóan, pihentem sokat, egészségesen táplálkztam, mindhiába. Nagyon el vagyok keseredve. Babám 5 hónapos koráig tudtam szoptani.4hónapos korától fogva folyamatosan csökkent a tejem. Szerintem a mellgyulladásom miatt.
2008. dec. 6. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is begyulladt a mellem, sot meg mutet is lett belole. De, szerintem inkabb a homeopatias "csoda bogyotol" apadt el. Ilyet mar tobb kismamatol is hallottam.
2008. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
en 1 eves koraig szoptattam, a lanyomat de sajnos en nekem le kellet hogy szoktassam ot mert napokon keresztul lazas voltam es nem tudtam neki adni( de a dragasagom uvoltott foleg ejjel mert nagyon hianyzott neki en meg sirtam mert tehetetlen voltam, majd 40 fokos lazzal! nekem utanna nagyon fajt egy par nap utan mivel nem szopta ki es becsomosodott! de ne keseredjel el vannak olyan nok akarmit, megtesznek hogy legyen tejuk meg sincsen! tudom faj ez most neked meg lelkileg egy kicsit talan oszevagy torve de hidd el elfog mulni en is ilyen voltam, rendesen lelki fajdalmaim voltak hogy, nem tudtam szoptatni mar a lanyomat pedig 1 eves volt mar akkor!
2008. dec. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ki a rossz anya!? Aki, habár éhes a baba, nem tesz semmit! Te nem ilyen vagy,hanem a fennálló helyzetet minden tudásod bevetve megoldod! Próbálkozz tovább és közben tápszer! Jó anyuka vagy, nem hagyod magára, hisz segíted, ellátod, szereted!
2008. dec. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: most jut eszembe, hogy ő már nagyobb baba, lehet, hogy nem is csak a tejpótlós tápszer, hanem az egyéb hozzátáplálós kajácskák is okék már neki ( doki biztosan segít ebben, hogy mi a legjobb megoldás neki), így tényleg ne félj, mert te mindent megtettél, teszel, meg fogsz tenni! A helyzetek azért alakulnak, hogy megoldjuk!
2008. dec. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 hónaposan ment el. Eloszor az elso honap után volt olyan, hogy rájottem, kevés, rettenetesen kikészultem, a baba meg csak sírt meg éhes volt. En meg lázas és kimerult, a stressztol. Aztán probáltuk a bogyokat, teákat, majd átáltam a fejésre szopi helyett, így csak 1x kapott a baba tápszert, a tobbi evésre osszegyujtettem a tejet. Nagyon bántott, de mivel kezdettol gond volt, számoltam vele...5 hónaposan abbahagytuk. Elég nehezen viseltem, de kifelé ugy mutattam, hogy jo ez így nekunk, mivel a sajnálkozo tekintetek és megjegyzések nekem csak megnehezítették. Nem attol rossz anya valaki. Nem adtad fel rogton, és nem hiuságbol nem szoptatsz. És szerintem nem feltétlen az a szuperanyuka, aki egyutt alszik a kétéves gyermekével és éjjel is kétszer-háromszor szoptatja. Nyugi, a legfontosabb idoszakban a babád megkapta az anyatejet, most pedig egy nyugodt, kiegyensulyozott anyukára van szuksége:)
2008. dec. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!