Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már magatokat rossz...

Éreztétek már magatokat rossz anyának?

Figyelt kérdés
Hogy biztosan rosszul csináljátok a baba nevelést, elrontottatok valamit?
2011. jún. 30. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
igen
2011. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Ajaj! De még hányszor!

A legrosszabb az volt, amikor a 2,5 éves fiam órák óta tartó hisztijének hideg vízzel próbáltam véget vetni. Sikerült. De nem tudom, mikor fogom elfelejteti a tekintetét, ahogy akkor rám nézett. Szóval ezt az egyet soha többet, az biztos, hiába vált be sokaknál.

2011. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem


Nem azért, mert mindent perfektül csinálok, semmibe nem csúszik hiba, hanem azért mert tudom, hogy senkinek nem mennek a dolgok, mint a karika csapás. Vannak dolgok amiket könnyebben tudok kezelni és vannak amiket nehezebben. Nem veszem véresen komolyan a gyereknevelést. Inkább élvezem. Ha valami éppen úgy nem jön össze, ahogy valaki tanácsolta, vagy én elterveztem, akkor megpróbálok kiötölni valamit. Persze a lelkiismeret furdalás megjelenik, mint érzés, de ettől nem vagyok rossz anya. Ezt már a terhességem idején is hülyeségnek tartottam. nincsenek jó vagy rossz anyák. Ha a gyerek szeret akkor már nem lehetek olyan rossz.

2011. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
rossz anyának nem inkább egy egy kézrácsapás után lelkiismeretfurdalásosom volt,pedig jogos olt,de nekem jobban fájt.
2011. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Nem csak ereztem, hanem tudom hogy az vagyok. Tobbszor racsaptam, egyszer a labara mert a terhes pocakomat megrugta, tobbszor a kezere, es tobbszor ra is kiabaltam. Nem felejtem el az ilyedtseget a gyonyoru kis szemeben! Meg csak 20 honapos.
2011. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem...


Minden, amit csinálok, csak szeretetből teszem és ezért nem ítélhetem el magam. Sose érezd magad rossz anyának, lehet, hogy van olyan dolog, ami nem sikerül vele kapcsolatban, de mindenki tévedhet, akár többször is :) A gyereked is csak akkor fog benned biztosan bízni, ha látja, hogy tisztában vagy magaddal és bízol magadban.

2011. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Igazatok van! Ha rácsapsz a gyerek kezére, mert az rosszat csinál és már elmondtad 55ször, hogy nem lehet, de csak azért is, attól nem vagy rossz anya. Nevelési, jó szándékkal teszed. Én hiszek abban, hogy ha én nem nevelem meg, akkor majd az élet megfogja. és talán nagyobb korban jobban fájnak ezek a "pofonok".
2011. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Majd ha kamasz lesz a gyereked akkor tedd fel újra ezt a kérdést.

Amire neveltem,tanítottam a gyerekemet most teljesen az ellenkezőjét csinálja.Jaj de jó lesz ha ezen az életszakaszon túl leszünk.

2011. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
En rossz anyanak erzem magam sajnos es a kisfiam sem szeret mar napok ota. :( Kotohartya gyuladasa van es cseppenteni kell a szembe 4x egy nap mar 3 napja. Sajnos egy lassan 17 honapos kisfiunal ez szinte lehetetlen es ket emberes munka. Ferjem leteszi a szonyegre es teljes erejebol lefogja szinte fekszik a gyereken kezevel lefogja a fejet. Jovok en aki szerfeszitem a szemet es belecseppentek. Ez akkora trauma a kisfiamnak, hogy ezt el nem lehet mondani. A szulei akik szerettek es vedtek most lefogjak es fajdalmat okoznak neki. :( Raadasul a csepp csipi is a fajo kis szemet. Iszonyu mert kiprobaltam, szur, viszket.... Hat lanyok, nem tudom de ha csepektetek a szembe akkor nagyon faj neki es irto kegyetelnnek erzem magam. Kisfiam sir de nem bujik oda hozzam megnyugvasert hanem elvonul inkabb a macijahoz az akciok utan. :( Ha meg nem csepegtetnek akkor meg nem jonne helyre hamar a szeme es akkor emiatt ereznem rossz anyanak magam, hogy hagyom szenvedni. En mar nem tudom de egy jo anya biztosan ezt is maskent oldana meg. Teljesen el vagyok szomorodva. Nem tudom, hogy valaha elfelejti majd ezt a kisfiam es fog-e ujra hozzam bujni. :((
2011. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak,doktor néni tanított nekünk egy másféle lefogási módot,amikor nézi a torkát,ugyanilyen tortúra.Fotelbe kell vele ülni,és úgy lefogni a karommal,lábammal,fejét pedig a homlokánál a másik kezemmel fogni,ill. a ti esetetekben hátrahajtani kissé.Azt mondta az orvos,ezt nekik így tanítják az egyetemen, kicsi gyerekek számára.Próbáljátok ki,kevésbé brutális,mint a ráfekvés.Utána pedig ha nem megy oda hozzád,menj oda te,tudod,ha a hegy nem megy Mohamedhez..:)
2011. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!