Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A D-vitamintól fájhat a baba...

A D-vitamintól fájhat a baba hasa?

Figyelt kérdés
Van-e valakinek ilyen tapasztalata?
2010. júl. 30. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem, nincs.
2010. júl. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem attól nem fájhat.
2010. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak fáj tőle. Mindig végig üvöltötte a délutánt ha megkapta.Azt mondta a védőnő attól nem fájhat de próbáljam ki, hogy egy nap nem adom.Nem adtam nem fájt neki, erre mondták biztos véletlen-és mivel a neten utána olvastam és én is azt találtam, hogy ilyen nem szokott előfordulni, hogy a d- vitamin ilyet okoz- ezért még több napokon más időpontokban próbálkoztam a vége az lett, hogy ha megkapta mindig szenvedett tőle. Tehát ha ritka is de van ilyen.
2010. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Háromhetes a babám, és mindig ugyanabban az időpontban lesz "hasfájós" hisztije - mikor a d vitaminját megkapja, ezért is kerestem rá és találtam meg ezt a kérdést. Szerintem nem véletlen, próbálni fogom,hogy mi történik, ha különböző időpontokban kapja, mert szerintem ez lehet az ok, de sajnos akkor sincs mit tenni, mert a D vitamin pótlás fontos. Még az is érdekes összefüggés hogy a babák kéthetesen kezdenek hasfájósak lenni - pont mikor elkezdik kapni a d vitamint...
2011. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Elég régi a kérdés, én írtam az előtted lévő választ. Az én kislányom tulajdonképpen állandóan ordított a hasfájástól 5 hónapos koráig bármit csináltam, kipróbáltam..én megmondom őszíntén mikor kipróbáltam a d- vitaminos dolgot és attól is nagyon szenvedett nem adtam neki egészen 7-8 hónapos koráig azóta kapja rendszeresen, nem lett semmi baja, egyszerűen nem bírta.
2011. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Húh..sziasztok. Valóban, régi a kérdésem. Sajnos, nekem nem vált be a dolog, mert próbáltam más időpontokban adni, de nem jártunk sikerrel.


Sajna 2 hetes korától 3 hós koráig hasfájós volt. Volt, h jobb volt, volt, hogy rosszabb. Egy-két dolog tudott enyhíteni a baján.

Azt hittem, sosem lesz már vége.. Aztán 3 hósan, mintha elvágták volna.

De ezt akkor nem hittem el senkinek! :)


Írj nyugodtan privit, hátha tudok ötleteket adni:)


Kitartás!!


8 hónapos - már fogzás miatt újra nem alvó- Kiscsaj nem alvó Anyukája

2011. márc. 10. 21:00
 7/9 arany_tunder válasza:
Itt Finnországban az egyik legáltalánosabb probléma, hogy a D3-vitamintól a legtöbb gyereknek fáj a hasa. De nem kicsit, hanem 10 órán át ordítanak egy nap. Az én babám is így tesz sajnos. Vörösen ordít a fájdalomtól. Holnap veszünk D2-vitamint, mert ennyit már nem fogom hagyni szenvedni. Később majd visszaállunk a D3-ra, ha már enni fog mást is, mint anyatejet.
2013. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban régi kérdés de hátha valakinek segit az én tapasztalatom. Az én kisányom is nagyon görcsöl esténként viszont a meleg te aki legalàbb olyan meleg mint a fűrdővoze az segitett
2017. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%
Régi a kérdés, de ha valaki ide téved: az én kislányom is "hasfájós" volt. Pontosabban csak azokon a napokon, amikor D-vitamint (ami egyébként nem vitamin, hanem egyfajta hormon) kapott. Az elején minden nap, aztán amikor felmerült a gyanú, hogy emiatt van hasfájása, a védőnő tanácsára 2naponta. A helyzet nem változott, úgyhogy már csak heti 3x adtuk. De mivel mindig a D-vitaminos napokon nem lehetett vele bírni (egész nap sírt és rossz volt a közérzete), egyértelműen bebizonyosodott. Pár hónapig nem kapta. 7 hónapos volt, amikor újra megpróbáltuk, de ugyanaz történt. Most megint szünet. Igyekszünk minél többet napoztatni, friss levegőre vinni, és halas kajcival színesíteni az étrendet.
2017. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!