Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » C-vitamintól lehet kiütéses a...

C-vitamintól lehet kiütéses a baba?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam cebion cseppet adtam neki tegnap és 10 cseppet mára kiütéses lett,lehet hogy sok volt az a 10 csepp????
2009. jan. 29. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet tőle kiütéses.

Milyenek a kiütései és hol jelentkezett?


Van olyan vírus ami halvány kiütésekkel jelentkezik, először a pocakon háton és végig megy a testén, enyhe hőemelkedéses lehet tőle. Semmi komoly.

2009. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor valószínű hogy vírus ugyan is most volt valami felső légút gyulladása 3 napig volt lázas,kapott antibiotikumot de eddig attól nem volt attól kiütéses.(augmentin) fején,mellkasán,hasán és a hátán,apró sok pici piros pöttyök. C.-vitamint azért adtam neki hogy erősítse az immunrendszerét de azt tegnap kezdtem neki adni így azért hitte,m azt hogy attól lehet.
2009. jan. 29. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem lehet! Az én kisfiam (most már 3 éves), de sajnos C-vitamint semmilyen formában nem bír. Pár órán belül jelentkeznek a kiütései, föleg az arcán, korábban 9 hósan a popóján illetve combján. A citrusféléket sem eheti, s a mesterséges c-vitaminok ascorbin-savat tartalmaznak.

Ha semmi újat nem adtál neki, akkor én csak erre gyanakodnék.

2009. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen új dolog volta mit kapot tegnap és mára már jelentkeztek is a kiütések.
2009. jan. 29. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok, gyakorló anyuka és gyerekorvos mellett dolgoztam néhány évet. A leírásod alapján ez vírus. A nevét nem tudom,de nem is lényeg. Kb 2-3 nap alatt elmúlik. Ha úgy vennéd észre viszket adhatsz Ca-musc-ot napi 2x2,5 ml-t, Normaflort pedig kezd el, mert az antibiotikum szétveri a normál bélflórát. Csinálj belőle 5 napos kúrát. Egy ampullányit itass meg vele egy nap. Bele teheted teába, tejbe bármibe, de mivel ez íztelen simán is megihatja.

amit az anibiotukumokról érdemes a későbbiek miatt tudnod: tejet, joghurtot, tejfölj, kefir nem szabad adni antibiotikum mellett,mert hasmenést csinál, jobban nyírodik a bélflóra. Normaflort amikor antibiouóikumot kap vel párhuzamosan a kúra ideje alatt nyugodtan adhatsz, anélkül,hogy az orvos mondaná. Nem ártasz vele. C-vitamint folytasd nyugodtan. Ha hajlamos légúti megbetegedésekre két dolgot javaslok: Ősszel Bérecsepp C-vitamint elkezdeni szedni, Ahogy bejön a hideg a Béres helyett folyamatosan lehet szedni az Echinacin szirupot. Ezeket nekem a volt főnököm és jelenlegi gyerekorvosunk tanácsolta.


a második válaszoló gyereke azért nem bírja a C-vitamint mert allergiás a citrus félékre. Ezért minden olyan készítmény problémát okoz, amelyben valamilyen kivonat előfordul belőlük. Nem irigylem.

2009. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most hogy jobban utána néztem aneten,megtaláltam a fiam betegségét ime a link:



3napos láz


[link]

2009. jan. 30. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!