Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sok vitamintól tényleg nagy...

A sok vitamintól tényleg nagy baba születhet?

Figyelt kérdés
Tapasztalat? 34 hetes vagyok, még mindig szedem az Elevitet.
2011. jan. 4. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább genetikai dolog. A lányommal végig szedtem és 4 kilós lett, a fiammal csak az első trimeszterben szedtem naponta, utána heti 1-2-t vettem be és mégis 4,5 kiló lett.
2011. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez csak városi legenda.
2011. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A vélemények megoszlanak, de szerintem ne aggódj. én is azt szedtem, meg utána valami irtó drágát, amiben több volt a vitamin, még se volt tulsulyos a babám, de ha gondolod bevehetsz 2 nap egyet is, én se szedtem mindig mindennapos rendszerességgel, meg régen se szedtek az emberek. De ne aggodj, ártani sem árt. Boldog babavárást.
2011. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

az én dokim azt mondta, hogy nincs összefüggés, ettől függetlenül azt mondta, hogy az elevitet ( vagy más ilyen vitamint) elég csak az első trimeszterben szedni. azt javasolta, hogy a maradékot tegyem el a szoptatásra.

én nem szedtem csak a 12. hétig, aztán később jött a kálcium meg még vmi (de arra nem emlékszem :) ), amiket receptre írtak.

nekem 3,7kg-val született a fiam. szerintem sincs összefüggés. ha nagy babád lesz, nem hinném, hogy emiatt.

2011. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem, de furcsa, hogy még mindig tartja magát. Sőt van akinek átlag alatti babája születik és szedi a vitamint végig, például ismerősőmnek 3 kiló volt a babája. Az első nekem 3600 gramm, amivel szinte (koraszülötteket leszámítva) majdnem a legkisebb volt az osztályon. A második meg 4 kiló volt.

Egyébként pedig vitamint, mindig is szedtek a kismamák, csak nem terhes vitaminnak hívták, hanem folsavnak és mellé vasat is szedtek. Én 35 éve születtem és akkor ez már hétköznapi dolog volt. Illetve kálciumot, magnéziumot-igény szerint vagy a baba kivette az anya szervezetéből és mentek tönkre a fogak.Úgyhogy a babák világ életükben hozzájutottak a nekik szükséges vitaminhoz. És nem születtek nagy babák illetve volt akinek nagy babája született volt akinek kisebb. Attól egyébként, hogy viszel be vitamint a szervezetedbe, nem dolgoz fel többet, mint ami szükséges. A felesleg távozik.

2011. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Inkább genetikán múlik.

Egyébként maga a terhes vitamin (és minden vitaminbomba) növeli az éhségérzetet. (Nem a rosszullétek idején természetesen) , és ugye amúgy is növekedik a kalóriabevitel....De inkább kapjon meg mindent a baba, mert mai gyümölcsökből, zöldségekből kg számra kellene enni naponta a megfelelő vitaminszinthez....

2011. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én végig szedtem az Elevitet, babám 40 hét 3 napra született meg 3300 grammal, szóval nem lett nagy baba. Én sem szedtem fel sok kilót (8 kg összesen), és nem volt nagyobb az étvágyam se.

Szerintem is genetika.

2011. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a Femibiont szedtem napi 1-et végig, a 38. héten született a babánk, 3850g-mal. És mézes teát ittam szinte minden nap, erre is azt mondják, hogy nagy baba lehet tőle, de nem lett, nagyon szép formás volt ezzel a súllyal.
2011. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem. egyik gyerekkel napi 2 folsav + elevit, és 2700-tel született. a másikkal csak folsav és 3600 kg-val született.

mindegyikkel 20 kg híztam, és megüt a guta attól, hogy valaki csak 8 kg hízott :-)

2011. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is végig szedtem az elevitet és a kisfiam 4 kg-val született! Szerintem nincs összefüggés ne aggódj!


Boldog babavárást :)

2011. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!