Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kell átállni a négy...

Mikortól kell átállni a négy óránkénti etetésre?

Figyelt kérdés

A kisfiam sokat bukik mostanában.A párom családjából többen is azt mondják, hogy most már négy óránként adjak neki enni egy perccel se hamarabb.Ha nagyon éhes akkor kamilla teával itassam amit cukorpótlóval ízesítsek mert akkor jobban megissza.

Nekem ez nem igazán szimpatikus megoldás, a cukorpótló egy teljesen mű cucc egy ilyen kisbabának szerintem nem szabad ilyet kapnia.Anyatejes a babám négy hónapos múlt és cumisüvegből eszik.Eddig 120 ml körül evett kb. 3 óránként. Aztán hirtelen felugrott 140-160ml-re, de szinte egész nap folyamatosan jött belőle vissza a túrós állagú tej.Most csak 120-130ml között adok neki próbálom picit húzni az időt, hogy több legyen két evés között mint három óra.A bukás mérséklődött most már nem jön vissza annyi csak pici túrós tej és valamennyi friss.

Szóval szerintetek is álljak át négy órára? Volt valaki így?


2010. júl. 28. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, az én lányom 7 hónapos lesz, és 2 óránként eszik. Én is akkor eszem, ha éhes vagyok, nem fogom hagyni, hogy szenvedjen. És műanyaggal sem fogom tömni, az anyatejes babának meg felesleges a tea. Az én lányom is bukik, túrósat is, bár nem akkora mennyiséget, hogy foglalkozzak vele. Ha nálatok ez probléma, szerintem a dokit kérdezd meg.
2010. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor etetsd meg, ha jelzi, hogy éhes, ne az időt nézd.

A családdal meg ne foglakozz.

Ez a 3 óra, 4 óra egy elavult, ósdi dolog, ennek köszönhatő, hogy régen az anyákan, ha volt is, hamar elment a tejük.

2010. júl. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.Ezt a kb 3 órát a babám alakította ki magának,van hogy előbb kér és akkor adok neki, de olyan is előfordult már több mint 4 órája nem evett mert bealudt.Úgyhogy elég lazán veszem.

Már teljesen kész vagyok,mert csak sértődés lesz belőle, hogy nem fogadom meg a családi "jó" tanácsot.De hát az Isten szerelmére miért nem értik meg, hogy ez az én gyerekem.Nem lehet olyan dolgot erőltetni ami majd 40 éve volt. Meg minden gyerek más.Anyu és anyósom szerint biztosan nem elég "vastag" a tejem.Vagyis nem tápláló.Kezdjek el hozzátáplálni.Amúgy is rég itt az ideje mert már elmúlt 4 hónapos a babám.

Most már teljesen össze vagyok zavarodva, elegem van!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ !!! Holnap megyünk az orvoshoz felülvizsgálatra megkérdezem őt is.

Még egyszer köszi mindenkinek.

2010. júl. 28. 15:05
 4/9 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jól csinálod! :) Abszolút érzed, hogy merre van a jó út. Ellenben a családod többi tagja nagyon nem. Időhöz kötött szoptatás tele a szokásos tévhitekkel...

Nem ragozom: úgy csináld, ahogy te helyesnek látod (mert helyes is), ne úgy, ahogy ők akarják!

2010. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak magadra hallgass senki másra!!!

Igen, így van Ő a Te gyereked és Te vagy érte felelős!!!

Ha megengeded leírom nálunk hogy volt/van.

A fiam most 6 hónapos. Megszületése után én is sorra kaptam a "jobbnál jobb tanácsokat". A legnagyobb baj az volt, hogy nem éreztem helyesnek illetve mindenki mást mondott. Az első időkben, próbáltam a "jó tanácsok szerint eljárni". Csak 3 óránként etettem, hagyjam ha sír.... stb. Kezdett fogyni a tejem, a babám nyűgösebb lett és sokat bukott is.

Egyik nap azt mondtam, hogy most elég!!!!

Felhívtam a gyerekorvost mondtam, hogy adjon beutalót hasi uh-ra, hogy megnézzék, hogy nincs-e valami szervi baja ami miatt bukik (ezt ki akartam zárni és azért mentem el.)

Majd szoptattam mikor igényelte és láss csodát, több tejem lett, mosolygós a gyermekem és én is nyugodtabb lettem.

Tehát hallgass az ösztöneidre és a kisbabádra. Hidd el Ő tudja mi jó neki. És Ő még nagyon picike és Rád nagyon-nagy szüksége van és a szoptatás nem csak evés-ivás, hanem biztonságot is ad a picidnek.

Jó babázást:-)

2010. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem, hogy elbizonytalanodtál ennyi "jótanácstól"!

Az én módszerem, amikor mondják a magukét, csak annyit mondok: Jó, köszi, majd kipróbáljuk így!

Aztán persze úgy csinálom, ahogy nekünk jó. Nem kell velük megbeszélni a részleteket, mert csak annál több a tanács, amire semmi szükségünk. Persze jó lenne, ha esetleg ők is vigyáznak néha a picire, akkor se tömjék teával, meg ne kezdjék el a hozzátáplálást, amíg nincs itt az ideje. Teljesen normális, hogy három óránként eszik meg az is, hogy kicsit össze-vissza. Nálunk is így van, már majdnem 5 hónapos, akkor is csak féléves korában kezdem a hozzátáplálást!!! Majd ha az összes kaját kiváltjuk, elég lesz akkor egy "szigorúbb" rendszerre beállni!

2010. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Egyetértek az előttem írókkal, neked kell eldöntened mikor és mennyit egyen a babád.

De! Nálunk pont a rendszeresség vált be. Persze nem percre pontosan történik, +- fél óra, de a napi 5x-i evést próbáljuk tartani. Reggeli 7-8 között, tízórai 10 körül, ebéd 1 körül, uzsi 4-5 között, vacsi 8 körül. Ahogy látod, ez se 4 óra. 4 hónaposan már érezned kell, h mennyi az, amivel jóllakik. A fő étkezéseknél jól "megtömöm" a pociját (szerencsére nem eszi túl magát sose), és a tízóraira és uzsonnára kicsit kevesebbet kap, mert ott elvileg csak 3 óra telik el. Mondjuk azt hozzá kell tegyem, h nem én kényszerítettem a kisfiamra ezt. Próbáltam persze hatni rá, de nem erőltettem.

Én azt vallom kell a rendszeresség, még ha kicsi is a baba. Amit te kialakítasz neki, ő azt fogja megjegyezni, ahhoz szokik hozzá. Ha egy baba rendszertelenül kéri a cicit, akkor biztos csak szomjas. Szerintem, szerintem!, egy 4 hós babának már elég lenne 4 óránkénti evés, ha egy evés alatt elég táplálékhoz jut. Úgy értem, h ha csak kicsit szopizik, akkor csak ivott, így persze, h 1 óra múlva újra cicizne.

Én instant teát adok a kisfiamnak az evések között. Úgy hígítom, h éppen csak legyen egy kis íze. Amúgy se túl édes, így nem pótolja az étkezéseket. És nem kell külön ízesíteni. De adhatsz neki sima vizet is, csak azt az én kicsim nem itta. Ha szomjas iszik, ha nem, akkor kiköpi.

Egyébként egy nagyon kiegyensúlyozott, ritkán nyűgös, folyton mosolygó, 5 hós picim van.

Ja, és a bukásra szoktak felírni antireflux tápszert (asszem így hívják), ami sűrű. Ne félj a tápszertől. Mindenfelől csak azt hallani, h szoptassunk amíg csak lehet. De ha tejcsit is kap mellette, akkor védi, és nem lesz betegesebb.

2010. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
100%
(A tej mellett nem kell táp és víz sem...)
2010. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok,köszönöm a sok választ.A dokinénink azt mondta,,hogy mindent csináljak úgy ahogy eddig és fél éves koráig maradjon az anyatej.Nem mondott semmit arra,amikor mondtam neki,hogy mennyire sokat bukik a kisfiam.Sőt mostanában már egyre jobban hányás szagú ami kijön.Olyan vízszerű fehéres lé.Szóval mégsem javult a helyzet...És az evés is kész cirkusz, keservesen sír és dobálja magát alig nyugszik meg.Holnap próbálok egy hasi uh-t kikönyörögni...

Nagyon el vagyok keseredve.Mivel fogzik minden baját arra vezetik vissza.Sajnos annyira lenyomja az ujjait a szájába, hogy gyakran hányás lesz a vége.

A védőnőnk azt mondta húzzam az időt az etetések között.De mivel ilyen sok visszajön alig tudom a három órát kihúzni nemhogy a négyet.Sőt már fejni se lehet előtte mert tudja,hogy az a hami és akkor aztán van sírás és kapálózás(aminek megint buki a vége és mivel üres a poci csak vizes gyomornedv jön ki) .

Próbáltam adni neki teát-főzöttet és Hipp instantot is-de nem fogadja el.A vizet is csak nyalogatja.Még a kánikulában is alig fogyott, akkor is csak a tejcsi kellett.Nem is tudom mi lesz ha hozzá kell táplálni, mert most még ezekkel is nagyon elutasító(19 hetes amúgy a drágám)

Mivel anyatejesek vagyunk sűrítő tápszert nem kaphatunk.És mivel az iszonyú sok bukás ellenére is hízott a kisfiam(kilenc nap alatt 20dgk-t)továbbra is csak anyatejet kap.Van tejem bőven és ezt a másfél hónapot jó lett volna még csak anyatejjel kihúzni, de ha a tápszer segítene akkor azonnal adnám neki.Van is itthon egy doboz még akkor írattam amikor hazahoztuk a kórházból, hogyha nem lenne tejem tudjak mit adni neki.De még nem bontottam fel.

A szívem szakad meg amikor keservesen nyöszörög egy-egy nagyobb bukás után és amikor remeg keze lába, cuppog a hamiért én meg próbálom még húzni az időt lekötni a figyelmét hátha végre beválik valami.

talán holnapra valami csoda történik és jobb lesz a helyzet.

2010. aug. 1. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!