Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Védőnőm tanácsára megpróbáltam...

Védőnőm tanácsára megpróbáltam 3 hetes kisbabámmal átállni a 3 óránkénti etetésre az igény szerintiről, de nem megy, de az igény szerinti meg nem jó, mert sokszor eszik keveset, és utána csak úgy nyugszik meg, ha a mellemen cumizik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A cumit nem fogadja el, ha elveszem a mellemről, rögtön bőg. Ha rárakom, kettőt szív, utána csak cumizza. Nem bírom, hogy egész nap a mellemen van, mit csináljak. Ha meg leveszem, bőg, mint a gép...
2010. szept. 8. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon kicsi még, én igény szerinti szoptatás párti vagyok. Az én babám is sokszor szopizott keveset, és sokat szeretett cicin lenni. Kb.6-8 hetes koráig, utána lerendezett mindent 7-8 perc alatt. Ha elég a tejcsi a babádnak, tényleg csak a közelségedet szeretné érezni, kitartás.

(Én biztos nem állnék át még 3 óránkéntira.)

2010. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csináld úgy, ahogy a babádnak jó és ne ahogy a védőnődnek... csak lebegjen a szemed előtt az én példám, "okos" védőnő tanácsolta a 3-4 óránkénti szopizást, klasszul el is ment a tejem, mert a mellszívó meg sz.rt sem ért... ha cumizni akar, akkor had cumizzon. Próbálgasd neki a különböző típusú cumikat, hátha az egyikre lecsap:)
2010. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elsőhöz: de te hogy bírtad, hogy szinte egész nap a cicin volt, így oda vagy kötve hozzá? Nem tudok semmit csinálni, annyi dolgom lenne... Ráadásul a cicimmel is mi lesz, ha szétmegy. Olyan jó lenne, ha cumizna. Meg az is idegörlő, hogy szív kettőt, aztán abbahagyja, olyan, mintha nem lenne elég tejem, de próbáltam tápszerrel hozzátáplálni, nem kellett neki.. Ezek szerint van elég tejem, csak nem úgy eszik, ahogy a normális babák.
2010. szept. 8. 22:49
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 6 hétig csináltam ezt és nekem is volt ezer dolgom,de nem volt szívem letenni,még akkor sem,ha csak cumizott. Most 13 hetes és 7 hetes korától pótlást kell neki adnom a szopik mellé.Hát bőgni tudnék,(meg szoktam is) ha arra gondolok,h lehet,h nemsokára egyáltalán nem tudok szoptatni.

Hidd el,később majd megbánod,ha most nem az igényeihez igazodsz. Szüksége van még a közelségedre,akár egész nap. Nemrég lett vége annak,h 9 hónapig a nap 24 órájában "veled" (benned) volt.Nem fog 3 hét alatt átállni a kinti életre....


Én nem is értem,egy védőnő hogy javasolhat ilyet,egy ilyen pici babánál:-O


Na mind1,sok kitartást kívánok Neked,és bírd még ki egy ideig,h sokat "lóg rajtad" a babád:-)


Üdv!

2010. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Belealszik a szopizásba?Nálunk ez volt a baj.Elaludt,majd felkelt és megint sírt.Csak a cicimen nyugodott meg.Nekem nem volt elég tejem és nem győzött szegénykém szopizni.Elfáradt és azért aludt el.Én is igény szerinti szoptatás párti vagyok,de ennek is van határa.Az azért nem normális ha egész nap csak enni akar.Ha úgy érzed elég a tejed akkor csináld tovább az igény szerinti szoptatást,de gyanítom hogy azért akar állandóan enni, mert nem elég neki.Ebben az esetben próbálj tejserkentő teát inni vagy homeós bogyót szedni, vagy egyéb tejserkentő dolgokkal próbálkozni.Etetés után fejd le a cicidet.Illetve mindkét ciciből etesd.Egy a lényeg!Ne hanyagold el a szoptatást, csak végső esetben nyúlj tápszerhez.Nekem sajnos muszály volt.:(
2010. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak: igen, ez van nálunk is, legtöbbször belealszik, majd felkel, és sír. De sztem van tejem, te honnan tudtad, hogy neked nincs? Fejni viszont nem merek, mert félek, hogy ha megint 1 óra múlva akar enni, addig nem termelődik új. Meg 2 mellből etetem, melyikből fejjek, hogy a köv. szopira maradjon?
2010. szept. 8. 23:12
 7/17 anonim ***** válasza:

Kb minden harmadik negyedik szívás után nyelt.Ha sok tejem lett volna akkor minden szívás után nyelt volna.Én mai napig, ha szoptatom,bealszik, viszont ha tápszert kap akkor addig nem alszik amíg jól nem lakik.

Szoptatás előtt próbáld meg masszírozn a cicideti.Az egyik kezeddel nyúlj a melle alá, tartsd meg,a másik kezeddel körkörös mozdulatokkal masszírozd.Ezután fejj ki egy kis tejet.Utána add oda neki.Ha elalszik próbáld ébresztgetni.Mindent vess be.:)

Egyébként nyugodtan fejheted.Olyan nincs hogy nem termelődik elég tej.Pontosan akkor nem fog termelődni,ha nem fejed,hiszen ha nem éri elég inger a mellet,akkor nem fog termelődni.Egyik mellből etesd először, ha elalszik ébresztgesd,amikor már végképp nem tudod felkelteni,akkor fejd ameddig van benne,mert akkor termelődik helyette sok tejcsi.Legközelebb ugyanez a másikkal.A 2 ciciből etetést akkor tudod majd hasznosítani,ha nem alszik el.

Egyébként szoktad mérni hogy mennyiket eszik?

2010. szept. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

"Meg 2 mellből etetem, melyikből fejjek, hogy a köv. szopira maradjon?"


A tejtermelés nem így működik. A lehgtöbb tej szopi közben termelődik, nem két szopi között. Aztán úgy van ez, mint a vécétartálynál: minél gyakrabban húzod le, annál gyakrabban telik meg újra. Beállhat a melled arra is, hogy 2 óránként teljen meg, meg arr, hogy 12 óránként is, ha naponta csak 2x szoptatod...


Ha sokat cumizik a melleden, akkor a melledet sok inger éri, és hamarosan több tejet is fog termelni. Jól van ez kitalálva, tudja a babád, hogy mi a dolga. :-)


Az első hetek a szoptatásról szólnak, ez van. A babád még hetekig tanulja a szopizást. A háztartást mag megcsinálja más: anyud, anyósod, a férjed, a barátnőd. Ha most összeszoktok a babáddal, akkor nem kell majd később tápszerrel bajlódnod.

2010. szept. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja!És ha attól félsz hogy nem termelődik tej, a lefejt tejet is oda adhatod neki, csak nagyon vigyázz milyen cumisüveget használsz, nehogy cumizavaros legyen.Én Tommee Tippeet használok.Ez nagyon hasonlít a mell formájához.Ettől nem lett cumizavaros a kislányom.Az is lehet hogy ebből könnyebben megeszi majd a lefejt tejet,és nem alszik bele az evésbe.Ha ez sem jött be akkor viszont tápszer.Annak is több oka lehet hogy nem fogadja el.Pl:a cumisüveg nem jó vagy a tápszer nem ízlik neki.
2010. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok.

Nehezen bírtam, a cicim teljesen kisebesedett. Ha hosszabb szünetet akartam, elmentünk 2-3 órára sétálni, és azalatt akkorákat aludt a drága, hogy feltöltődtünk mindketten. 3 hetes pici mellett ne foglalkozz a házimunkával, most Neked is pihenned kell. Próbáld kicsempészni a melledet a szájából, de tartsd ugyanúgy, és próbáljatok aludni kicsit szopi után.

Én is úgy pártolom az igény szerinti szopit, ha nem azért van, mert a baba éhezik. Persze rettegtem ettől, de szopik után sokat kifejtem, legközelebb a másik cicit kapta, tudtam, hogy nem a mennyiséggel van baj.

Próbálj betenni vmi nyugis zenét, ringatni rá, énekelni Neki, ha Téged nyugodtnak érez, ő is megnyugszik. Én direkt nem akartam cumit, amúgy mellszívóban Tommee Tippee párti vagyok én is. :) 13 hónaposan teljesen magától hagyta abba a szopit a babám, és hihetetlen nyugodt gyerek lett. Kitartást!!

2010. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!