Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért? Már mindent megprobálta...

Miért? Már mindent megprobáltam mégse megy a szoptatás.

Figyelt kérdés
Fejjek ezerrel két mellből szoptatok egésznap össze vagyunk ragadva tejserkentők stb szaporító fejés és mégse össze vagyok törve de a jelszavam hogy nem adom fel.
2010. aug. 4. 08:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

nagyon rágörcsöltél.A szoptatás egy ösztön.Én csak az elején fejtem amikor megszültem.Aztán a kisfiam mindet leszívta.Igaz ittam serkentő teát a dm be vettem.De nem görcsöltem rá.Etetésnél csak egyik cicit adtam neki aztán mikor megint éhes volt(kibírta a 3 órát)akkor a másik cici jött.Sajnos csak 7 hónapig szoptathattam mert pajzsmirigy beteg vagyok és megműtöttek így le kellett választanom:(


25/N 3.5 éves kisfiú anyukája

2010. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én se adtam fel, 6 hét után már az orvos mondta, hogy fejezzem be, mert semmi értelme, 2 mellből egész nap tudtam 60 ml-t fejni, úgy, hogy a kislányom már alkalmanként 120-130 ml-t evett. Ő egyáltalán nem akart szopni, már az elején sem, így én állandóan fejtem, de nem sikerült.


Sajnos nem vagyunk egyformák, VANNAK, akik NEM TUDNAK szoptatni (pedig nagyon akarnak, és mindent megtesznek).


22 hónapos, virgonc, minden hájjal megkent kistündér :) Tápszeres baba, boldog, kiegyensúlyozott, és nagyon imádjuk egymást! :)


Ne keseredj el (bár úgyis el fogsz - tapasztalat).


Sok boldogságot nektek!

2010. aug. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válszokat már nem bírom elviselni hogy a drága anyosom ugy tesz hogy miert ne tudnál szoptatni olyan nincs enni inni kell és lesz na hát ettől megörülök ha mondjuk csak 90 százalékban anyatejes miert baj ja és a családom nöi tagja sem tudtak szoptatni egyedül anyukám nyolc honapig de akkor már nekünk nem kellett a cici.
2010. aug. 4. 08:23
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
először is nem kell foglalkozni senkivel.Én babóm 3hetes lesz holnap,és ugyanez volt a gondom,rettenetesen görcsöltem,hogy jajj mi lesz.Aztán megnyugodtam és azt mondtam magamnak,hogy lesz tejem!Énis próbáltam fejni!Nem kell!Minél gyakrabban mellre rakod,annál jobban lesz tejes!És ne ragaszkodj a 3órához!Én is ezt tettem,hiba volt!Szoptass igény szerint!Mióta én így teszek azóta van tejem!Enni,és inni viszont tényleg kell!Főleg inni!Én minden szopizás előtt jól meghúzom a vízet:)ja és nekem még a maláta sör(alkohol mentes)is bevált!Kitartás!!!!Mennyi idős a babód?
2010. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Két és fél honapos a babám már egy hete egy oránként szopik napi tizenkétszer és semmi a vésztartalékaimat pont most néztem meg már csak két deci van
2010. aug. 4. 12:08
 6/30 anonim ***** válasza:
69%
akkor beszélj a dokival,és pótold tápszerrel!Nem fog összedőlni a világ!Ne kínlaszd magatokat!örülj neki,hogy eddig tudott valamennyit szopizni.Más nem szoptatni csak egy hétig!nyugi!!
2010. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Már ugysem tudok mit csinálni ha éhes enni kell most nyomot be 120 milli anyatejet plusz még két cicit ami volt benne és lásd már két ora hosszája alszik hát ilyen már nagyon régen volt.
2010. aug. 4. 12:25
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
Ne ess kétségbe kb .3 hónap körül mindenki úgy érzi mintha csökkenne a tej , pedig csak a baba eszik ha hirtelen növekedéstől többet be fog ez állni, addig is szoptasd gyakran akár 1.5 óránként és ha jóllakott az egyikből a másikat fejd ki! Ez által jobban termelődik majd abban a melledben, amit már kiszívott a babád aztán köv.etetésnél fordítva csináld nekem ez nagyon bevált én még anyatej gyűjtőbe is hordtam a tejet és mai napig /a kisfiam 16 hónapos/ szoptatok napi 6-8 alkalommal és még éjszaka is. Éjszaka is szoptass és fejd is ki a másikat én fél évig 3* fejtem éjszaka és 2-szer szoptattam vagy legalábbis ahányszor igényelte a babám. Hihetetlen,de 6 hós koráig átlag 70-100dkg.-t hízott havonta most 12.5 kg persze már most eszik mást is és már nem hízik annyit havonta de nem is kell mert akkor már gurulna.Próbáld ki ne add fel ,bár igénybe vesz, de annál jobban megéri!!! Kitartás a babának ez a legjobb ha anyatejjel táplálod legalább 2 éves koráig és ezen belül 6 hós korig csak azt kapjon ha lehet. szia.
2010. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg és próbálj sokat aludni!!

Na ja..., gondolod most, de tényleg beválik. Ha fáradt vagy akkor is elapadhat a tej. Tapasztalatból mondom, sajnos. :(

Hagyd egy picit a házimunkát és ha szükséges főznöd, készíts valami gyorsat.

Évekkel később úgysem arra fogsz emlékezni, hogy milyen szép rend volt a lakásban. :)

2010. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
fejem szopizunk és már egy hete még nem is fözök mégse semmi aki gyüjtöbe is vitt neded mindig sok volt a tejcsid
2010. aug. 4. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!