Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért? Már mindent megprobálta...

Miért? Már mindent megprobáltam mégse megy a szoptatás.

Figyelt kérdés
Fejjek ezerrel két mellből szoptatok egésznap össze vagyunk ragadva tejserkentők stb szaporító fejés és mégse össze vagyok törve de a jelszavam hogy nem adom fel.
2010. aug. 4. 08:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy kevés a tejcsim, de próbáld meg rajta hagyni a babát 15-20 percig egy cicin, és hátha kis idő elteltével jön még belőle. Mert nálam így megy már régóta. Szinte semmi sincs benne amikor elkezdünk szopizni, de egy kis idő elteltével mindig megindul, és egy óra hossza alatt jóllakik.
2010. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 xStefix ***** válasza:

Leírnád részletesen, hogy hogyan próbálsz serkenteni? Leginkább a szoptatási gyakorlatod érdekelne: milyen gyakran, mennyi ideig, hány mellből, mikor váltasz? Mit teszel, ha a babád még éhes, mivel és hogyan pótolsz? Mennyit eszel, iszol és pihensz?

Ha ezeket leírod, lehet, hogy előbukkanhat még valami fontos, ami fölött eddig elsiklottunk..

2010. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
Először is nyugi. Az én véleményem az, hogy természetesen fontos a szoptatás és az ember mindent megtesz, hogy minél több teje legyen, de miután minden tőle telhetőt megpróbált és mégsem sikerül, akkor sem olyan katasztrófa a helyzet, ahogyan manapság ezzel rémisztgetik a nőket. Kicsit túl van lihegve ez a téma. És ez egyáltalán nem tesz jót a folyamatnak, mert az lenne a legfonotsabb, hogy te megnyugodj, egyél, és pihenj rendesen. Gondolj arra, hogy te mindent megtettél, és rengeteg nő ennyit sem tud szoptatni, van akinek be sem indul a teje. Hogy miért, ki tudja... ez van. Mindenesetre azoknak a babáknak sem lesz semmi baja, nagyon jó tápszerek vannak mostanság (én speciál azokat sem bírtam így anyu tehéntejet volt kénytelen adni 3 hós koromtól, és lám, semmi bajom nincsen). Szóval nyugodj meg, azért ne menj tönkre idegileg a szoptatás miatt, ami persze fontos, de tulajdonképpen nem múlik rajta semmi!
2010. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Már egy hetet még nem is fözök ugyhogy pihenek egyéb stressz nem ér.két mellből szoptatok kb 1 honapos kora ota mert akkor jöttem rá hogy kevés neki egy ugyasnis első baba mindenki azt mondta nem éhes a hasa fáj azert sir mig végül kiderült éhes.egyiket kiszivja teszem a másikra ha azt is vissza az elsőre utánna vissza a másodikra és kész a szopi.utánna fejés elő egy két csepp jön ki de fejem még egy kicsit a semmit is.ezt minden szpoi után.azonkivül more milk ha még éhes utánna potlok anyatejjel olyan ötven hatvan millit megeszi de nem sir utánna hogy még kéne neki ja ez van ugy oránként ugyanis ha elveszem a cicit sir de ha megnyugszik nem kap utánna potlást hát ennyi a rövid történetünk.
2010. aug. 6. 12:44
 15/30 xStefix ***** válasza:
32%

Hát nem tudom, én pont arra lennék mindig kíváncsi, hogy mi az a "minden", amiről szó van, de szinte sose írja le egyik anyuka se részletesen. :( Pedig szerintem itt-ott még lehetnek hibák, amiket az anyuka nem vesz észre és esetleg még lenne esély a javításra. (Mert hiába egyszerű dolog szoptatni, a gyakorlatban nagyon sok apróságon el lehet csúszni!) Szóval nem hiszem, hogy túl lenne lihegve a téma. Nyilván van olyan, hogy sehogyan se megy - de nem biztos, hogy minden anyuka mindig pontosan tudja, hogy mikor van itt az ideje annak, hogy azt mondjuk, elég, tényleg vége. (Most attól eltekintve, hogy az anyukának mikor lesz érzésre elege a dologból.) Elég sokáig el lehet menni a próbálkozással, feltéve, ha az anyuka ezt bevállalja és van hozzá segítsége is.

Én inkább nem bíztatnék senkit arra, hogy adja fel, akkor sem, ha nekem se sikerült volna ilyen jól a szoptatás. A bíztatás, én úgy látom, sokkal többet ér.

2010. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
nem fogom feladni és szerintem nincs tullihegve stefix mit gondolsz mit nem csinálhatok jol tul rövid a szopi egy olyan fél ora szokott lenni
2010. aug. 6. 12:56
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam,hogy túl van lihegve a téma, mert azt írtad a kérdésben, hogy össze vagy törve. Hát ezért gondoltam, hogy megvigasztallak, hogy ne legyél, mert annyi nem múlik a szoptatáson, mint ahogy ez manapság elő van adva.

Senki se mondta, hogy add fel, csak azt, hogy ne menj tönkre idegileg.... van aki bármit csinálhat nem tud szoptatni (és nem azért írom ezt mert nekem nem sikerült, én gond nélkül tudtam szoptatni, de van ismerősöm aki ha beledöglött akkor sem).

De ha neked úgy jó, akkor nyugodtan menj rá idegileg, én csak segíteni akartam, látom kár volt...

2010. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
utolso nem akartalak megbántani sajnálom csak jo lenne szoptatni
2010. aug. 6. 14:20
 19/30 xStefix ***** válasza:

Na, ezek alapján szerintem elég jól csinálod! :)

Akkor végül is mi a pontos gond? Hogy már egy hete ez a gyakori szopi megy és nem érzel javulást?

A pótlást mindig ő kéri vagy inkább te adod neki, mert úgy érzed, még éhes? Mert ha nem ő jelzi és nem is nagyon hangosan, akkor nem biztos, hogy szükség van rá.. Ráadásul az ilyen "fölös" pótlás, még ha anyatej is, szintén csökkentheti a tejszaporodás tempóját, mert így valamennyivel kevesebb szopi van/lesz, mint kellene. (Tudom, hogy a napi 12-t már így is rengetegnek érzed, de nem egy anyukától hallottam már, hogy pl. ugrás idején volt, hogy napi 20-22x is szoptattak, mert arra volt szükség.)

2010. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szia 15.56-os vagyok igen elég sok tejem volt mindig de szerintem azért mert kb. másfél óránként szoptattam ami elég hosszúra nyúlt min. 40 perc és sokszor el is aludt rajta!A másikat pedig kifejtem és így jobban termelődött ,de a fejés se rövid idő azért a kb. 1dl tejért én is megszenvedtem volt mikor több mint fél órát fejtem volt mikor könnyebb volt volt mikor nem. Tejszaporító teát is ittam de azt nem tudom mennyire hat ,lehet hogy azért az is segített! Viszont már írtam, de szerintem az éjszakai fejés sokat segíthet ebben biztos vagyok fél éves korig 3* fejtem éjszaka csak azért hogy folyamatos legyen a termelődés ,megérte! Ne add fel, ha most pótlást adnál pl. tápszert még ennyit se cicizne és csökkenne a tejed!De most 3 hónapos kor környékén nagyobb a tejigényük ezért is hiheted hogy nem elég és szerintem be fog állni csak kitartás! Nekem,hiába volt tejem néha én is azt gondoltam mintha apadna de nem!Amiket írtam ,nekem bevált 2* csináltam így végig mai napig szoptatom a második /16 hónapos/ kisfiamat.A gyerekorvos és a védőnő teljes mértékben elismerte hogy jól csináltam,viszont fárasztó, de ha úgy érzed beindul a tejed és a baba is rendesen hízik akkor lehet lazítani.Bár a házimunka nem haladt olyan ütemben mint kellett volna/amitől majd meg őrültem/ , azért nem volt ez így baj lassabban de megoldottam szinte segítség nélkül! Ja még azt mondják idegeskedni se szabad, hát nekem volt belőle bőven mégis volt tejem ,de te azért ne idegeskedj ,igyál sok folyadékot még az is jó!! szia
2010. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!