Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért? Már mindent megprobálta...

Miért? Már mindent megprobáltam mégse megy a szoptatás.

Figyelt kérdés
Fejjek ezerrel két mellből szoptatok egésznap össze vagyunk ragadva tejserkentők stb szaporító fejés és mégse össze vagyok törve de a jelszavam hogy nem adom fel.
2010. aug. 4. 08:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
előző vagyok biztos hogy tényleg nem a hasa bántja? Az én babám is ezt csinálta tényleg mindig rajtam csüngött de sokszor talán, csak nyugtatásképp mert annyira hasfájós volt ,ami meg azért is volt mert túlette magát! sokszor aludt a cicin és közbe persze evett is!
2010. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
nem nem a hasa kiismertem rendesen ha tele a poci nincs vele baj potlás pedig csak ha nem tudom megnyugtatni napi egyszer akkor se sikat csak hogy éppen megnyugodjon.ja és a gyakori szpoi és fejés után érzem azt hogy még most sem nőt a mennyiség
2010. aug. 6. 17:48
 23/30 xStefix ***** válasza:

De pontosan miből nem érzed azt, hogy nem nőtt a mennyiség?

Bocs a sok kérdésért. :)

2010. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Érzem hogy szopi után még mindig kérne ha lenne mit ezenkivül mindig figyelem a mellem a reflexet hogy nyel e.és egyébként huszonöt dekát szoktunk hizni most csak 18 at
2010. aug. 6. 18:06
 25/30 xStefix ***** válasza:

Jaj, nehogy azt várd, hogy minden héten ugyanannyit fog hízni ezután is! Nem kismalacot akarsz nevelni belőle, ugye? :)

Nem tudom, hogy a melled teltségére gondolsz-e az utolsó kommentedben, de ha igen, akkor az is teljesen normális, ha már nem érzed annyira nagynak a szopi idejére, mint korábban. Ez azért van, mert már nem termel többet, mint ami kell (mint szülés után), hanem vélhetően beállt már a kereslet-kínálat. Ilyenkor normálisan felpuhul a mell.


Hát szerintem, mindaz alapján, amit leírtál, nincs semmilyen különös problémátok! Azt a napi egyszeri pótlást nyugodtan elhagyhatod, semmi szükség rá. Csak akkor kell pótlást adni (esetleg), ha ő maga nagyon-nagyon kéri. De ha enélkül is simán elvan, akkor felesleges. Legfeljebb hamarabb fog megéhezni újra, de akkor úgyis megszoptatod és ez a tejtermelésnek is jót fog tenni. (Délután, este egyébként is normális, ha gyakrabban szopiznak.)

2010. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj! Szerintem akkor minden problémád megoldódik:) Mindenkitől azt hallom,hogy a babának fél óra alatt kell megszopiznia amit akar. Hát én ezzel nem törődtem és addig van rajta amig ki nem "köpi" hogy tele van.(Najó néha leválasztom,mert már alszik..)Ez az a tipikusan bekábulós:))) Van hogy másfél órát rajta van a cicimen. Szóval ha te a 40percig soknak tartod én mit mondjak? Jó mondjuk a jó cicimből megeszik 5-10perc alatt ami kell.S lehet hogy ha szurit kapott azért nem hizott annyit.
2010. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kicsit megnyugodtam majd csak lesz valami
2010. aug. 7. 09:46
 28/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak most olvastam a kérdésed és a kommentjeid, rengeteg infót leírtál, de én nem igazán értem, hogy mi a probléma konkrétan, sehol nem látok egy olyan infót, ami arra utalna, hogy "mégse megy a szoptatás" és hogy miért vagy összetörve.

Nem olvastam sehol, hogy a babád fogyott volna vagy akár 2 hétig is stagnált volna a súlya, így azt sem értem, hogy a milliliterek hogyan kerültek elő. Mert amíg hízik, addig tök mindegy mennyit eszik.

2010. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A 18dkg hízás/hét nagyon jó és elegendő, a 25dkg pedig bőven jó!!

És én is 1 órán keresztül szoptatok egyhuzamban, pedig már 3,5 hónapos. De ha egyszer csak így lakik jól...

2010. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Egy dolgot, hadd írjak le én is. Kérd meg a férjedet, hogy beszélgessen el a kedves anyjával, hogy visszafoghatná magát egy kicsit. A szoptatáshoz kell a nyugi, és mintha ő az ellen dolgozna.
2010. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!