Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Védőnőm tanácsára megpróbáltam...

Védőnőm tanácsára megpróbáltam 3 hetes kisbabámmal átállni a 3 óránkénti etetésre az igény szerintiről, de nem megy, de az igény szerinti meg nem jó, mert sokszor eszik keveset, és utána csak úgy nyugszik meg, ha a mellemen cumizik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A cumit nem fogadja el, ha elveszem a mellemről, rögtön bőg. Ha rárakom, kettőt szív, utána csak cumizza. Nem bírom, hogy egész nap a mellemen van, mit csináljak. Ha meg leveszem, bőg, mint a gép...
2010. szept. 8. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy az én kislányom picit volt sárga, de hetekig, nekünk azt mondták, ezért aludhat be mindig szopi alatt. A talpát csikiztem, akkor felébredt és szopizott még. Sajnos attól ázik fel a mell, ha 30-40 perceket a szájában van, a következőnél már óvatosabb leszek ezzel...
2010. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy "OKOS" védőnő.

Először is próbálj megnyugodni,minden rendben van.Babád még nagyon pici ahhoz, hogy 3 óránként szopizzon (pici a gyomra, az anyatej pedig gyorsan és könnyen emészthető).Valószínű hamar elfárad (nagy munka ám a szopizás) és ezért szív csak keveset.Az én kisfiam is ilyen volt (10-20 grammokat evett az első néhány héten), ezért én 2 óránként szoptattam, még éjjel is és volt, hogy egy szoptatás 1 órát tartott. Tehát napi 12-szer szoptattam, nagyon fárasztó volt (sokszor nem láttam a fáradságtól, és nekem is ott volt a háztartás), de MEGÉRTE (soha nem kellett tápszer). Hetente mérd a babád súlyát és figyeld a pelust, ha van elég pisis és kakis pelenka, akkor minden OK. Egyébként a babák nem csak az éhség miatt szopiznak, hanem az összebújás miatt is. Most rád van a legnagyobb szüksége!!! Tudom, hogy fárasztó,de én azt tanácsolom neked, hogy kitartás!!!

2010. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de én kb. 6 hétig annyit szoptattam, ahányszor a baba akarta. Hogy egész nap rajtam volt, na és? Még éjjel is. Ez az első és legfontosabb. Aztán most 11 hetesen már kb. 3 óránként eszik, lassan toltam kicsit mindig az időt, és már többet bír enni egyszerre.
2010. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10:11-es írhatnék neked egy privát e-mailt, nem zavarna? Csak mert amit leírtál, szinte szóról szóra megegyezik azzal, ami nálunk van, ezért lenne egy csomó kérdésem, ha nem gond. Már teljesen kétségbe vagyok esve.
2010. szept. 9. 14:18
 15/17 xStefix ***** válasza:

Én is egyetértek a 10:11-essel. Teljesen igaza van, amit tapasztalsz, az, bár nagyon fárasztó, de teljesen normális és szükséges. Ha most az első hetekben hagyod, hogy igény szerint szopjon, sokat teszel azért, hogy stabilizáld a tejtermelést és később ne kezdjen el elmenni a tejed! Az ő kis lelkének a nyugalmáról nem is beszélve...

Ajánlom neked ezt a két oldalt:

[link]

[link]

2010. szept. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én is 10:00 párti vagyok :o) Annyit azonban még hozzátennék, hogy azért a fejéstől ne félj, hiszen amit lefejsz, azt odaadhatod neki, ha következő szopizásnál nem elég neki a tej. Nekem némileg más volt a gondom, mint nektek, a kicsilányom sárga volt, bealudt cicin, és eleinte csak bimbóvédővel tudott szopni, tehát külön nehezítve volt a dolga. Hát én is fejtem minden szopi után, aztán odaadtam neki (amíg nem volt elég a lefejt tej, addig pótoltam is tápszerrel). Szóval nálunk nem volt cicinlógós gond, de némileg mégis hasonló problémával küzdöttünk, mert egyszerre ritkakeveseket tudott szopizni a babám. De a pótlással már az elejétől fogva elég volt a 3-4 óránkénti etetés. Aztán hálistennek elhagytunk minden segédeszközt, 1 hónapos kora után már csak 100% természetes szopi volt!
2010. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
ahh, bocsi, 10:11, nem 10:00. könyvelő létemre elgépelem a számjegyeket, megyek is aludni :o)
2010. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!