Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem szobatiszta még?

Miért nem szobatiszta még?

Figyelt kérdés
A fiam januárban lesz 4 éves. Egyáltalán nem szobatiszta még. Itthon próbálkozunk vele egy ideje, nem adunk rá pelenkát, de semmi eredménye. Nem szól, simán bepisil, bekakil. Még a jutalmazásos módszert sem tudjuk alkalmazni, mert sosem pisil sem a bilibe, sem a vécébe. Az óvodában is próbálkoztak, de ott is sikertelenül, inkább vissza adják rá a pelenkát. Mit lehetne tenni? Sokan mondják, nem szabad erőltetni, de egy majd 4 éves gyereknél sem? Egyszerűen nem értem, mi az oka ennek, teljesen tanácstalan vagyok.

okt. 5. 18:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem sni-s. Voltunk felmérésen, de nem állapoták meg nála, csak hogy kb egy év lemaradása van. Tehát kb 3 évesnek felel meg. De egy normál fejlődésű gyerek is szobatiszta kb ennyi idősen.
okt. 6. 13:43
 12/15 anonim ***** válasza:
45%
Te is el vagy maradva kérdező.
okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Egy normál fejlődésű gyerek 3 éves kora KÖRÜL szobatiszta. Nem a 3. születésnapjáról számítva percre pontosan. (Az én kisfiam pl 3 évesen és négy hónaposan lett az; azóta eltelt egy év és még nem ágytiszta.)
okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
19%

Majd később megfogja kapni a kódot, hidd el.


Neked meg nem ártana tájékozódni, mit jelent a fejletlen idegrendszer.

okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom mi az a megkésett idegrendszeri fejlődés. Van egy közel 6 éves lányom is, ő sni-s. De ő már sokkal korábban szobatiszta lett. Jövőbe látó vagy amúgy, hogy tudod, sni-snek fogják minősíteni? Még ha igen is, egyáltalán nem biztos, hogy lesz kódja. Lányomnak sincs. Nem kell az okoskodás, csak érdekelt, mi az oka, hogy nem szobatiszta. A többieknek nagyon köszönöm a hasznos választ.
okt. 6. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!