Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság-hogyan tovább?

Szobatisztaság-hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kisfiam sokszor kéri, hogy ne adjunk rá pelenkát. Ilyenkor nem pisil be, akár 2-3 órát is képes pisi nélkül lenni.

Viszont semmire nem ül rá. Se bili, se wc, semmi. Amikor már nem bírja, akkor vagy kéri vissza a pelust, vagy ha nem kap, bepisil.

Innen hogyan tovább?

Nem erőltetem, nem ültettem soha kényszerből bilire, de egyszerűen hallani se akar róla.

Maximum a kádba hajlandó pisilni fürdésnél.

Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy hagyjam, aztán majd megérik rá?


szept. 29. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Szerintem add rá a pelust. Még nem érett meg rá. Ha órákig nem megy pisilni az baj, mert az azt jelenti hogy visszatartja, ami még egy felnőttnél sem egészséges, nem ám egy kisfiúnál. Szerintem várj még. Majd megérik rá.
szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Éretlen. Előbb tanulják meg visszatrtani, utána pedig az akaratlagos elengedést. Na ez utóbbinál még nem jár. Azt se lehet mondani, hogy innen pár nap. Van hogy innen még fél év.
szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

"Viszont semmire nem ül rá. Se bili, se wc, semmi. Amikor már nem bírja, akkor vagy kéri vissza a pelust, vagy ha nem kap, bepisil."


. Nem értem a problémát. A kéri a pelenkát, ráadod. Ha megérett rá, akkor nem fogja kérni.

Ez is szép teljesítmény, hogy érzi, meddig bírja. Valahol el kell kezdeni.

szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Evés után azonnal vidd el sétálni, mert akkor beindul a bélműködés és pisilni is akkor kell. Ha ráérez, hogy mi a kint és mi a bent, mindig arra fog törekedni, hogy kint végezze a dolgát és megtanulja visszatartani. Megszidni nem szabad, ha nem tudta tartani. Vagy nem érti még, hol van kint és bent vagy nem vitted ki elég gyakran.
szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sose szidtuk le, ha bepisilt.

És nem is erőltetjük. Ő szokta mondani, hogy ne adjunk rá pelenkát.

De amúgy a kádba amikor beül, akkor mindig mondja, hogy pisil, és nézi a kukacát, és tényleg pisil is.

szept. 29. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Én azzal értem el, hogy kipróbálja a bilibe pisilést, hogy tettem bele WC papírt, és tetszett neki, hogy elázik a papír. Nem kényszerből, csak egy ötlet volt és bejött. Egy darabig csak úgy pisilt, hogy telepakolta WC papírral, de most már simán elmegy WC-re is, minden nélkül.
szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Mondhatni már szobatiszta, hiszen nem pisil be.

Beszélhetek róla, menjen néha veled is wcre, lehet neki mesét is kitalálni róla.

szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
45%
Hány éves?
szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
#4. Kevered a kutyával.
szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Szerezz egy ilyet hátha ez bejön. [link]
szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!