Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kettő kérdésem is lenne,az...

Kettő kérdésem is lenne,az egyik hogy el tudom e kezdeni a bilire szoktatást amíg a gyerek nem beszél?

Figyelt kérdés
Amig nem tud szólni hogy pisilni vagy kakilni kell addig szerintem hiába ültetem rá.De akinek van tippje várom. A másik kérdésem ide írnám. Egyszerűen nem akar elkezdeni beszélni,hiába tanítgatom,beszelek neki egesz nap,nem mond semmit. Lassan 2.5 éves. Ebben is kérném a segitsegeket ,hogyan vegyem rá hogy beszéljen?

szept. 15. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Halandzsázni se szokott?
szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány szót használ pontosan?
szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon keveset 1 szót 1x hallok tőle,aggyá,ké (kér),ci (cica), nem ,de. Ennyi. mindenki korulottem azt mondja hogy többet kéne tudnia
szept. 15. 20:16
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk vidd el fejlesztésre mert ez már bőven meghaladja a még belefér kategóriát.

És először a beszédet próbáld meg rendbe tenni

szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
A lányom beszél, de itthon sosem jelenti be, hogy pisilnie kell. Elérhető helyen van a bili, megoldja egyedül. A végén szokott szólni, hogy kész van.
szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
A kisfiamat 1,5 éves korától hordtuk fejlesztésre és ennek ellenére 3,5 évesen kezdett el beszélni szinte egyik napról a másikra. Szobatiszta sem akart lenni, hiába próbáltuk, nem érdekelte. Amikor már beszélt újra nekikezdünk. 3 nap alatt két “balesettel” szobatiszta lett. Folyamatosan idegesítettek, hogy már beszélnie kéne, meg azért is, mert pelenkás. Semmi baja. Sőt, a szeptemberi felmérés eredménye szerint kb. két évvel értelmesebb a kortársaitól. Ha a gyereked figyel, csillog a szeme, akkor legyél türelmes és vele is minden rendben lesz.
szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
szept. 15. 21:29
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Valóban van olyan, akinek 3 évesen vagy akár később egyszer csak megindul a beszéd a semmiből, de hidd el, ha ti mégsem estek bele majd ebbe a kategóriába, nagyon fogod magad ostorozni, hogy elvesztegetted a legértékesebb időszakot fejlesztés szempontjából. Én biztos megnézetném szakemberrel, mert jelenleg sajnos nagyon le van maradva.
szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Azért 2,5 évesen ennyire minimális beszéddel kéne kezdeni valamit. A védőnő nem mondott rá semmit? A fejlesztése abból áll, hogy hangutánzó játékokat játszotok. Pl. melléülsz a padlón, elkezded egy játékkal kopogtatni a padlót, és minden ütésnél azt mondod, kop. Előbb-utóbb utánozni kezd, és előbb-utóbb ő is mondja majd, hogy kopp. Több ilyet ki lehet találni. Most kezd hullani a gesztenyehéj, azt is megérintheted és mondhatod, hogy juj. Mindig egy mozdulatot és egy szót köss össze, és a mozdulat utánzását a szó utánzása fogja követni. Ártani pedig biztosan nem tudsz ezekkel a játékokkal.


Esetleg hallásvizsgálat is indokolt lehet, de ezeket mind el kellett volna mondania a védőnőnek.

szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
2 évesen kellene tudni 20 szót. Nálunk van gond, pedig 2 és fél évesen, fejlesztéssel megvolt kb. 30 szó, de csak 3 éves kora után kezdett mondatban beszélni. Jelenleg komoly szövegértési gondjai vannak, logopédiai iskolába jár. A korai fejlesztés viszont nem használt semmit, úgyhogy szerintem nem baj ha lekéstek róla (3 éves korig van korai fejlesztés). A szobatisztasag és a beszéd sokszor összefügg. De olyannal is találkoztam ahol régen szobatiszta volt már, de nem beszélt semmit. A beszéd és a szobatisztasag eléréséhez kell egyfajta idegrendszeri érettség. Attól hogy mondasz neki mondókát nem fog tudni beszélni ha nincs azon a szinten. Nálunk a tsmt torna vált be nagyon, attól kezdett el beszélni.
szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!