Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az ismeretségi körödben volt...

Az ismeretségi körödben volt aki a szokásostól később szobatisztult?

Figyelt kérdés

Van olyan gyerek az ismeretségi körödben, aki a jellemző átlag 3 évesnél jóval később hagyta el a pelenkát?

Hány évesen lett szobatiszta, és mi volt a késői szobatisztaság oka? (Van-e valamilyen betegsége?)



szept. 16. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2. gyerekem 3 és fél évesen, de kakilni sokáig onnantól is csak pelenkába volt hajlandó. Nincs betegsége, de mindent később csinált.


3. gyerekem 4 évesen, éjszakára 5 évesen. Ő SNI-s, enyhe idegrendszeri sérült.

szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

3 és 4 éves kor között nem kései.

4 év felett az.

szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fiam. 4 évesen nappalra, majdnem 5 évesen éjszakára. Semmi gondja nincsen, ma már 13 éves, kitünő tanuló, rengeteg barátja van stb.
szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Fiam volt ovistársa. Nagycsoportos, de a mai napig pelenkás. Nyáron a szomszédban nyaralt a nagyszüleinél (ők azóta elköltöztek), nem volt hajlandó pelus nélkül semmit csinálni. A mama próbálta leszoktatni, nem adta rá, ő inkább egész nap nem pisilt. Estére ordított, hogy de neki kell a pelus.

most lesz 6 éves.


Voltak vele dokinál, minden rendben vele. Csak anyukának kényelmesebb a pelus ezt pedig a gyerek is érzi, kéri

szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

"Csak anyukának kényelmesebb a pelus ezt pedig a gyerek is érzi,"

Na menjél már!

Ha pelenkáztál volna akár egy alkalommal is nagy gyereket, nem hagyná el ekkora blődség a szádat.

Egy mindenevő nagy gyerek már olyat produkál, hogy SENKI nem cseréli jókedvéből. És ez nem csak a székletre értendő. A pisimennyiség meg olyan brutális, hogy nem fogja ám fel az átlag pelenka.

szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5!

2 gyerekem van ;)


Anyuka a saját szavaival mondta, hogy neki könnyebb így. Nem kell figyelgetnie bepisilt-e, nem kell mosnia. Ha mennek valahova, akkor is Wc-t kutatnia. Csak felrántja rá a bugyipelust és ennyi.

Hidd el, vannak ilyen beteg emberek.


Nekem mind a 2 gyerek 2 évesen szobatiszta lett, tudom hidd el, milyen macera.


4#

szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem mind a 2 gyerek 2 évesen szobatiszta lett, tudom hidd el, milyen macera."


👏👏👏

🏆🏅🥇

szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem mind a 2 gyerek 2 évesen szobatiszta lett, tudom hidd el, milyen macera."

2 éves NEM EGYENLŐ a nagy gyerekkel, azaz fogalmad sincs.

szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy rokonom fiai. Mindkettő 4-5 évesen lett szobatiszta, nem is vették fel őket kiscsoportba, csak középsőbe. A nagy még iskolásként is pelenkában aludt otthon.
szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SZTANN ***** válasza:
0%

Egészséges, normálisan fejlett gyerek - ha normálisan nevelik, megfelelően foglalkoznak vele - simán teljesen szobatiszta lesz kb. 3 éves korára. (Többek között ezért is találták ki réges-régen a 3 éves kortól kezdődő ovit. )

A 3 éves fejlődési fokozat új szakasz a gyerek életében, amikor az önállóság magasabb szintjére jut, ebbe tartozik a szobatisztaság is. Személyiségfüggő, de ebben a korban ez csak max. 1 évnyi eltérést jelenthet.

(Ha valami komolyabb betegség, trauma érte, pl. a szülők válása, halál, amiért visszaesett, akkor ezzel kb. 1 évet késhet.)

Nagyon súlyosan el lehet rontani a normális gyerek fejlődését, ha a szülő helytelenül áll hozzá, ha kényelemből bepelenkázza, ha nem irányítja a bili vagy wc felé, vagy ha elijeszti ezektől valami módon. Ilyen elijesztés az erőszakos biliztetés is!

Ha mindezek ellenére egy gyerek nem lesz szobatiszta 5-6 éves korára sem, akkor ott fizikális betegség, pszichés problémák, nevelési gondok vannak - szakemberhez kell fordulni vele.

szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!