Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, hagyjam ott a...

Mit csináljak, hagyjam ott a sulit? (a többi lennt)

Figyelt kérdés

Na elég rossz helyzet az enyém :S...

Ma kaptuk meg a suliba a tankönyvrendelési lapot ami az össz tk. 20 600+majd a nyelvkönyv ami 4.500...

Az a gond h anyagilag nem vaunk jól :S és nincs pénz semmirese(bár cigire arra van de az nem lényeg...mármint anyumnak...:S:( az első 3 közt biztos benne van ha vásárolni megy...)szal nincs pénzünk , így azt se tom h h lesz/lenne befizetve máj 20.ig...diák melót nem kapok mert sose szolnak vixa h mehetek mert h már betelt... a többire emeg 18 felett lehet menni...gondolkoztam h ot hagyom a sulit és akk elmeek dolgozni de akk meg az én életemet b@szom el...De így nem tudom mit csináljak...vmi ötlet? Ott hagyjam vagy ne?...tom h szerencsétlen vok de hát ennek is kell lennie vkinek :S:S:S


2010. márc. 23. 15:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy az egy főre eső jövedelmetek kb 40-50 ezer Ft alatt van, akkor tuti, hogy jár ingyen tankönyv. Pontosan már nem tudom mennyinek kell lenni, de én is ebbe a kategóriába estem anno, úgyhogy nem kellett érte fizetnem sose. Ofővel beszélj erről .
2010. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%
Jól tudja az egyik válaszoló, 16 éves korig szól tankötelesség.
2010. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Pedig rosszul tudja:


A tankötelezettség az 1989.dec.31 után születetteknél annak a tanévnek a végéig áll fenn, amikor a tanuló betöltö a 18. életévét


És optimális esetben aki 89' dec 31 előtt született az már befejezte a középiskolát...

2010. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

18 év, itt elolvashatod részletesen:

[link]

2010. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha '91 közepéig születtél, akkor 16 éves korodig vagy tanköteles. Ha ezután, akkor 18-ig. Amúgy szerintem ne hagyd abba a sulit, hanem folyamodjatok gyermekvédelmi segélyért. Nem hiszem, hogy ne kapnátok v.milyen támogatást!
2010. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia!


Sajnos mi is ilyen helyzetben vagyunk. A jövő évi tankönyvem is kb ugyanennyibe fog kerülni!

Nálunk van olyan lehetőség hogy ingyenesen kapjuk a tankönyvet de ez nem azt jelenti hogy full vadi zsír könyvet kapunk ingyen. A 3/4 része mind használt, könyvtárból van Ez egyáltalán nem ciki, osztálytársaim megértenek.


A sulit semmiképp ne hagyd abba! Ha most abbahagyod nem leszel más mint büdös kukatúró, tehenészlány vagy utcaseprő, de már ezekhez is kell végzettség!

Ajánlom beszélj az osztályfőnököddel, mondd el neki hogy anyagi problémátok van, hidd el ő segíteni fog!


Üdv!

2010. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi már am megoldottam :) pár könyvet kértem bnőmtől szal meg a matekot meg se rendeltem mert most se használtuk xD xD ha kell majd lefénymásolom vagy könyvtárból ki kölcsönzöm :) így fele annyiba került főleg h 2 vizsgám is lesz
2010. jún. 2. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!