Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, hagyjam ott a...

Mit csináljak, hagyjam ott a sulit? (a többi lennt)

Figyelt kérdés

Na elég rossz helyzet az enyém :S...

Ma kaptuk meg a suliba a tankönyvrendelési lapot ami az össz tk. 20 600+majd a nyelvkönyv ami 4.500...

Az a gond h anyagilag nem vaunk jól :S és nincs pénz semmirese(bár cigire arra van de az nem lényeg...mármint anyumnak...:S:( az első 3 közt biztos benne van ha vásárolni megy...)szal nincs pénzünk , így azt se tom h h lesz/lenne befizetve máj 20.ig...diák melót nem kapok mert sose szolnak vixa h mehetek mert h már betelt... a többire emeg 18 felett lehet menni...gondolkoztam h ot hagyom a sulit és akk elmeek dolgozni de akk meg az én életemet b@szom el...De így nem tudom mit csináljak...vmi ötlet? Ott hagyjam vagy ne?...tom h szerencsétlen vok de hát ennek is kell lennie vkinek :S:S:S


2010. márc. 23. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem menjetek be az Önkormányzatra, mert létezik segítség rá, hogy megvedd a tankönyveidet! Esetleg szólj az osztályfőnöködnek, hogy nehéz helyzetben vagytok, valószínűleg ő tudni fogja a megoldást. (És ne szégyelld, hogy bajban vagytok, sajnos nagyon sok család van hasonló helyzetben.)


Semmiképpen ne hagyd abba az iskolát, mert azzal örökre bebetonozod magad a szegénységbe!!!


Ezt a linket böngészd át, hátha segít valamit!


[link]


És fel a fejjel! A szegénységből tapasztalatot szerzel, és hatalmas lökést ahhoz, hogy vidd valamire az életben!

2010. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Semmiképp ne hagy abba a suli.

Csak egy ötlet: ha már megkaptátok a tk. rendelési listát, gondolom, megadták a szerzőt, hányadik kiadás, stb. Vagy ha nem, kérdd el az ofődtől. Ez alapján akár vateráról, vagy ilyen helyekről tudsz rendelni használtan. Mert hogy szerintem azok is jók. Én a gimiben csak az első évben rendeltem meg a könyveket, meg is bántam, volt, amit nem is használtunk. A többi évben kértem unokatesóktól, felsőbb évfolyamosoktól, ismerősöktől. Interneten böngéssz, hol lehet még használtan venni. Könyvtárban is szétnézhetsz.

Milyen suliba jársz?

2010. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

18. életéved betöltéséig TANKÖTELES vagy, úgyhogy ha akarnád se hagyhatnád ott a sulit.


Amúgy ne vedd meg a könyveket, én megtehettem volna, hogy megveszem, mégse "dobtam" ki rá 21.000-et anno, hanem a tényleg fontos dolgokat (mint pl. munkafüzet, amit kitöltünk órán) megvettem, a könyveket meg felsőbb évesektől egyszerűen elkértem. Nagyjuk odaadja ingyen vagy szotyiért.


4. évfolyamba már egyáltalán nem volt könyvem, de ezt azért nem javaslom, ehhez olyan memória kell.

2010. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól tudom jelenleg 16 éves koráig tanköteles egy magyar állampolgár Magyarországon.
2010. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Ja és egy bizonyos jövedelmi szint alatt Magyarországon ingyen jár a tankönyv még a középiskolákban is.

Sok gyerekes családoknak, halmozottan hátrányos helyzetűeknek szintén.

2010. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Kérdezd meg az ismerőseidet, hátha valakinek megvan valamelyik. Mi is sok könyvet kértünk kölcsön ismerősöktől, és adtunk is ismerősöknek.

A suliban nincs tankönybázis? Abból is igényelhetsz.

Próbálj beszélni az osztályfőnököddel, hátha tud segíteni (lehet, neked szerencséd van vele és normális tanárt fogtál ki)

Itt is kérhetsz: [link]

Vagy ingyenes hirdetési újságban.

Az önkormányzattól kérhettek rendkívüli segélyt.


A tankötelezettség az 1989.dec.31 után születetteknél annak a tanévnek a végéig áll fenn, amikor a tanuló betöltö a 18. életévét.


Ettől függetlenül: ne hagyd ott a sulit, később sokkal nehezebb tanulni.

Remélem, tudtam segíteni. Fel a fejjel és kitartás! Sok sikert!

2010. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom milyen kapcsolatod van az ofőddel...talán próbálj meg vele segíteni, neki tudnia kell, hogy mihez kezdjetek, hogy ne kerüljön ennyibe...hányadikos könyvek kellenének?
2010. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
bocsi, próbálj meg beszélni az ofőddel!:$
2010. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Ne hagyd ott.

Fénymásold le a könyveket. Beszélj az ofő-vel, a suliban tuti van fénymásoló, ennyi költség biztosan belefér az iskolának. Elkéred vmelyik oszt.társadtól a könyveket és lemásolod magadnak. Max viszel másolópapírt, cirka 2000 Ft-ból kijön az összes könyv.

2010. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem ciki, ha vkinek használt könyvei vannak. Nekem is azok vannak, meg sok osztálytársamnak. Rokonoktól, vagy a suli könyvtárjából, ismerősöktől. A szomszédokat is megkérdezheted. Vagy a barátaidat is megkérheted, hogy próbáljanak valakitől kérni.
2010. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!