Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más kisgyereke is ilyen...

Más kisgyereke is ilyen agreszív? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 17hónapos kislányunk.A férjemmel csendes emberek vagyunk,nem kiabálunk egymással(gyerekkel sem) és nem tudom mitől ilyen a kislányunk.Kétségbe vagyok esve...

Valahányszor rájön csak úgy odajön hozzám/apjához és belém mar,megcsíp vagy megharap(ezt mind teljes erőből).Nagyon nehezen viselem,mert tőlünk nem látta és nem is tanítottam/tuk erre,nem tudom kitől látta más gyerekekkel nem nagyon találkozik.Akárhányszor rászólok/elmagyarázom,h.ezt nem szabad,fáj stb.,stb.csak néz rosszabb esetben vigyorog.Nem hiszem el,h.nem érti meg amit mondok.Néha amikor ezt csinálja rácsapok a kezére-rosszul teszem?Kinővi ezt valaha és mikor?Attól félek ha a bölcsibe/oviba bekerül bántani fogja társait...

Kérem aki ilyen helyzetbe volt adjon tanácsot!

Köszönöm.


2010. jan. 12. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz,de abban a korban van,hogy ez még normális.Az én kisfiam 21 hós,már bölcsis egy hónapja és a legtöbben harapnak,de utána meg is simogatják egymást.Pl ráüt a másik gyerek kezére,hogy ne vegye el a játékét,az elkezd sírni,erre megsimizi.Ez van,kezelhető,ne hagyd rá,de gyerekközösségben gyorsabban kinövi,mert a dadák rászólnak és amúgy is egymástól többet tanulnak.
2010. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Keresztlányom is ilyen otthon. Miután óvodás lett meglepődtünk. Azt mondták mintagyerek. Otthon persze hisztizik, cirkuszol, de a te gyermeked otthon is be fogja fejezni. Ő azért csinálja otthon, mert hisztizel csapkodással mindent megkapott, amit kinézett a boltban.
2010. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
egy cipöben jarunk,csak nekem egy 16hos fiam van.ö is egy ideje kezdte el,hogy ut,ver,harap,csip,meghuzza az orrunkat stb...en is racsapok a kezere,persze nem is foglalkozik velem..remelm hamar kinovi,mert a valam tiszta harapas nyom mar
2010. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Engem egyszer mert megütni a gyerekem. Akkor fogtam a fakanalat és vagy hármat úgy a fenekére vertem, hogy soha többet nem merte megpróbálni. Ha a gyerek átlépi a határokat annak legyenek következményei. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor vertem el a gyereket, de van amikor megérdemli. Az azért brutális, hogy egy gyerek kékre zöldre haraphatja a saját anyját. Lehet szörnyülködni.
2010. jan. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

A legrosszabb ha rácsapsz,mert ezzel zöld utat adsz neki:anya csapkod=én is csapkodhatok.

Szigorúan rászólni minden esetben,és jó lehet a büntetőszék,ahova ilyenkor pár percre leülteted.(Eleinte fel fog kelni,akkor addig pakolod vissza,amíg rajta marad.)Sajnos ez a harapás,csapkodás minden gyereknél előkerül ebben a korban,soha nem szabad ráhagyni.Nálunk is mind a 4 gyerek elkezdte,de verés nélkül leszoktak róla pár hét alatt.

2010. jan. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkitől elnézést kérek,de engem még pár hétig se harapdáljon a gyerekem!!!!!

Nekem is van egy 4 évesem,ő is kipróbálta-2x.Rögtön úgy reagáltam,hogy nem szabad,dádá lesz.Másodjára még tett egy kísérletet,de hamar a szájára csaptam érte.Azóta nem harap.

Nem azt mondom,hogy kékre-zöldre-hülyére kell verni,de szerintem nem biztos,hogy minden esetben az a megoldás,hogy szép szóval próbálkozunk.

Ha úgy van,akkor bizony oda kell csapni.

2010. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Én lányom is ilyen volt, soha nem csaptam neki sehova és még is megtanulta, hogy ilyet nem lehet csinálni. Ezt nagyon sok gyerek csinálja és semmivel sem hagyta elöbb abba az olyan gyerek akire rácsaptak mint az akinek csak elmagyarázták.
2010. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
...jól értem, Rá csapsz a kezére,és azon csodálkozol kitől látta?Egyébként a csendes emberek egyik fő problémája hogy a dühüket, a bánatukat magukba fojtják és nem mutatnak jó példát gyermeküknek a harag levezetéséhez.Amúgy a gyerkőcök "antennája" elől nem rejthetitek el ha gond van,azt megérzi rajtatok, és mivel nem tudja másként kimutatni, bánt titeket. Na jó ez valószínűleg nem érvényes rátok,azt hiszem kicsi lánykád egyszerűen hevesebb vérmérsékletű személyiség....
2010. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 17 hónapos Fiacskám is elkezdett (volna) verekedni.Ilyenkor megfogtam a kezét és határozottan modtam Neki:Nem, ezt nem! Aztán megbeszéljük, hogy csak simogatni jó. Megsimogatom, Ő is megsimogat...


Sok sikert Nektek is! Üdv.: Orsi

2010. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Én is próbáltam magyarázni stb, aztán egyszer lendületből a szájára csaptam (nem akartam, de mögém osont, belém harapott, és én hirtelen így reagáltam)bependerítettem a szobába. Azóta tudja, hogy mit szabad meg mit nem. Azóta se káromkodás, se harapás, se verekedés.
2010. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!