Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más kisgyereke (2éves) is...

Más kisgyereke (2éves) is csak egyfélét hajlandó enni?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csak a rántott csirkemell-sültkrumpli kombinációt hajlandó enni, mást nem. Se főzelék, se leves. Hozzáteszem az év elején sokat voltunk kórházban, az utolsó májusban volt, és azóta semmi levest nem eszik meg. Ellöki magától. Nem tudom mit tegyek. Párom azt mondta, ne adjak neki csirkét, magyarul éheztessem, hátha eszik mást is. De ez se megoldás, az éheztetés...tanácsok?
2011. júl. 23. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden étkeztetésnél kínálj mást is. Ne legyen elől a csirkéje, csak a leves, és egyetek együtt hátha...lassú víz...tudod
2011. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak igaza van.


Az én ennyi idős fiam tésztát enne tésztával, ha hagynám. De mivel nincs B-menü, ha nem eszik, nem eszik, de akkor nasi sincs, hát láss csodát, estére éhes lesz és megeszik mást is. Csak ez a megoldás, nyugi, éhen nem fog halni, de amíg tudja, hogy téged ezzel sakkban lehet tartani, és úgyis elétolod a kedvencét, persze hogy nem fog mást megenni.


Főzz akármit, tedd elé, ha nem kér, ne erőltesd, hagyd kint a kaját, ha éhes lesz, mindjárt megeszi. Csak arra figyelj, hogy legyél következetes, és nasit se kapjon, ha nem evett rendesen.


Hidd el, pár nap, és átszokik a rendes evésre. De minél tovább kapatod el, annál problémásabb lesz leszoktatni és kezelni ezt a dolgot.

2011. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam pont betegség után kért tejbedarát, mert ez a kedvence és simán kihagyott két napot evés nélkül. Mondjuk amúgy is éheztetni kellett, úgyhogy nem bántam mire készítettem neki vízbedarát.

Nem próbáltam még, de én előbb feladnám, mint ő. Mert ő nem eszik egész nap, amíg meg nem kapja, amit kitalált. És simán kihagyja a reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, ha azt találja ki már reggel, hogy tejbepapit enne és valamiért nem kerül rá sor.

Úgyhogy nálunk a kiéheztetés nem jött be.


Nálunk egyébként az jön be, hogy nem készítek neki kaját, leülünk ebédelni nélküle illetve mondom, hogy majd csinálom neked is kisfiam, várjál és megkívánja a kaját. Már van, hogy egész jól eszik. Most például napok óta elrágcsál egy fél almát, ha adnám neki, rosszul lenne, soha nem fogad el gyümölcsöt, de így kimegyek ott sétálgatok az orra előtt almát eszek és szalad az almás ládához és veszi ki magának. Ami plusz öröm, hogy héjastól eszi.

Anyukám csészében adja a levest, de azt is a fent említett módon, hogy ülünk eszünk és csak úgy megkérdezzük, na te nem iszol egy kis levest?

2011. júl. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom (szintén 2 éves) bőven megélne kukoricán. Főtt kukorica, vagy konzerv...bármi.

Ezen kívül sem eszik sok mindent, de a kukoricázást befejeztük, nem kap. Így most elfogad mást is szerencsére.

Szóval nem vagy egyedül...

2011. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!