Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nem eszi meg a kisgyere...

Akinek nem eszi meg a kisgyereke a felvágottakat, mit ad neki reggelire és vacsorára neki?

Figyelt kérdés
Bundáskenyér, rántotta, virsli, ezeket szereti, nagyon mást nem. Ötleteket tudnátok adni, hogy mit próbáljak meg?
2011. júl. 19. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Kakaó, tejeskávé, tea, tejestea, karamellastej, gyümölcslé, gyümölcs, tejtermékek: tej, tejfoloskenyér, vajaskenyer, mézes-vajas kenyér, lekvár, sajt, túró, tejfölöstúró, kefír, aludtej, körözött, zöldség, pástétomok, szardínia, mustáros kenyér.
2011. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vacsorára még lehet melegétel is. Leves, főzelék, sült hús, sült zöldség, rakott krumpli, paprikas krumpli, saláták, tartár mártás, majonéz.
2011. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én lapcsánkát csináltam neki krumpliból és répából.nagyon ízlett neki.de lehet spenótos nokedli/sztrapacska tejföllel,reszelt sajttal.főzelék,tejberizs,tejbegríz.ezeket vacsira adnám.

reggelire lehet próbálni műzlit,kukoricapelyheket.esetleg otthon készített májkrém,tonhalkrém,padlizsánkrém.de az én fiam 3 dl tejet iszik meg reggelire és ennyi.

2011. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
péksüti, gabonapehely (az enyém a Cini Minist imádja tejjel)
2011. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kakaó, tejeskávé, tea, tejestea, karamellastej, gyümölcslé, gyümölcs, tejtermékek: tej, vajaskenyer, mézes-vajas kenyér, lekvár, túró, tejfölöstúró, kefír, aludtej, körözött, pástétomok, szardínia.

Ezeket nem eszi meg, péksütiket sem, kivéve a pizzás kiflit. A mustáros kenyeret még nem próbáltam, bár nekem elég bizarr, én sem eszem ilyet. Ha marad az ebédből, akkor szoktam neki adni, vagy üveges főzeléket. A sajtot szereti, de jóformán csak magában. A tejfölös tészta még nagy kedvence, de kenyéren az sem fogy igazán. A zöldségekkel az a gond, hogy nem igazán tudja megrágni. Le szoktam szedni a héját a paradicsomnak, paprikának, mert egyébként kiköpi, ha nem tudja megrágni rendesen. Vettem már konzerv tonhalat, mert a boltban volt egy kóstoltató és ott jóízűen megette, itthon már egy falat sem kellett neki. Sajnos a tejet sem szereti, így a műzlik is kizárva, de még a gyümölcsleveket sem issza meg.

2011. júl. 20. 18:38
 6/9 A kérdező kommentje:

A tejbegríz sem jött be, öklendezett tőle.

Idővel gondolom azért majd csak mindent fog enni, de most sajnos elég szűk a listánk. Májkrémet csináltam már, az is nekünk ízlett inkább, mintsem neki.

2011. júl. 20. 18:39
 7/9 anonim ***** válasza:
hű de nehéz helyzetben vagy!palacsinta esetleg?rizs hallal?sóska,spenót?sült krumpli?
2011. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát fifgyelj, kérdés, mekkora a gyerek. Fontos, hoyg mit fogad el, mertr bizonyos dolgokat még megemeszteni sem tud az ember gyerekkoraban. Szerintem 8-10 eves kor alatt egeszen mas az emesztese, mint egy felnottnek. 2-3 eves kor alatt lehet, hogy tejterméken is némi egyéb aprosagon kivul nem is igen ehetne mást.

Kéne a gyerekorovossal es a védőnővel konzultalnod, ők majd tudni fogjak, hoyg mi az, amit meg "kéne" már ennie.

2011. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Palacsintát épp tegnap sütöttünk a mamáéknál, eltolta a kezem, rá sem akart nézni. A spenótot eddig még csak üveges bébi kajában adtam neki, mert én meg sem tudom enni, így főzni sem főztem még, de szoktam venni, igaz ebédre azt is.


Az utolsó válaszolónak, ennyi idősen már bármit ehetnek, a védőnő mondta, de a dokival beszélgettünk már erről a témáról, az ő unokája is hasonló válogatós. Igazán nem tudsz mit csinálni, igazán azért tettem fel a kérdést, hátha van olyan étel reggelire-vacsira, amit még nem próbáltunk és hátha szeretné.

2011. júl. 22. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!