Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki szociális fóbiában szenved? Hogyan oldja meg hogy a babája, kisgyereke emiatt ne szenvedjen hiányt, ami a társaságot illeti?

Figyelt kérdés
Nem mondom hogy nekem kifejezetten ilyen fóbiám van, de erős félelmet érzek legtöbbször, ha idegen társaságban kell beszélgetnem, egyáltalán elmenni sem szeretnék anyukákkal teli helyekre (baba-mamaklub, úszás, játszótér, játszóház stb) Még kisebb a lányom, de pár hónap múlva már "illene" ilyen közösségekbe járnunk. Tudom, meg kéne változni, próbálok is, de 30 év után nem megy könnyen. Ráadásul a rokonságban, ismerősök között sincs kisgyerek, hogy pótolhatnánk a hiányt. Mit tehetnék hogy gyerekek közt lehessen NÉLKÜLEM?
2009. szept. 24. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha gyerekek közé viszed a lányodat, attól Neked még nem kell bájcseverészned! Mindig akadnak anyukák, akik félrevonulnak, éreztetik, hogy nem szívesen társalognak.

Ha apuka vagy nagymama nem tudja elvinni helyetted, akkor csak ezt tudom ajánlani. Aztán persze jó még a bölcsi is, ha el tudsz menni dolgozni!

2009. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: én is hónapokig játszótereztem úgy, hogy mindenki más csevegett, csak én nem. Csak gyerekekhez szóltam :)
2009. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a szociális fóbia egy betegség amit gyógyítani lehet/kell.

az nem szociális fóbia, ha nem akarsz játszótéren ismeretlen anyukákkal beszélgetni arról, hogy "szopizik még?"

ezt én is utálom.

de ez nem szociális fóbia.

a játszótér fontos, a többi nem, itt meg nem kötelező beszélgetni.

úszni, sportolni majd viheti az apuka is.

2009. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem kötelező beszélgetni ezeken a helyeken. Igaz azért lehet olyan anyukát is találni akivel jólesik pár szót váltani!

A közösség tagja a kicsid lesz, ő fog játszani a többiekkel, te meg csak nézed, vagy viszel egy jó könyvet és közben olvasol.

Én sem vagyok túl barátságos, a terhesgondozáson is néha frászt kaptam a locsifecsi mamáktól:)

2009. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze tudom hogy nem kötelező az anyukáknak is beszélgetni, de pl a környék egyetlen játszóterén úgy vettem észre, az anyukák olyan zárt közösséget alkotnak, hogy ciki nem közéjük tartozni, és nem beszélgetni velük. Gyermekeiknek pedig így komoly baráti köre van, ezért mindig azt érzem , nem vagyok jó anya, ha nem állok be a "mama-klubba" :-(
2009. szept. 24. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sejnos/hálistennek (?) nincsenek ilyen baba-mama klubbos lehetőségeim, sem uszoda, sem egyéb. A játszótéren és közös sétán kívül semmi nem "köt" a többi mamához... Határontúli vagyok és itt is "klikkesednek" az anyukák, s velük együtt gyerekeik is. Valahogy egyikhez sem akarok hozzácsapódni, mert látom, hogy csak üres fecsegés, dicsekvés és a másik lenézése a téma, és sajnos ez a gyerekekkel is így lesz majd. Inkább sétálgatunk kettesben a babával, ha eljön az ideje, megyünk majd játszótérre és kedvesen, mosolyogva hárítom a bájcsevegő anyukákat. hozzátenném: én is szeretek beszélgetni nagyon, de megválogatom a társaságot, ahogy ők is... Nem kell olyan emberekhez tartoznod, akiket nem érzel megfeleő társaságnak sem a magad, sem a gyereked számára. Nyugi, lesz barátja elég!
2009. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2009. szept. 27. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló... Én sem szívesen mentem játszóra, mert képtelen voltam az anyukákkal csacsogni, ahhoz meg nagyon nem fűlött a fogam, hogy én csak ott üljek mint egy gomba. Mi inkább jártunk a városba sétálni, ott összefutottunk olykor gyerekekkel is pl. sétáló utcában, az egészen más volt. Na minegy, mostmár bölcsis a fiam, ott nagyon jól elvan a gyerekekkel, én meg örülök, hogy nem kell a szülőkkel lennem. Bár a bölcsibe fura módon csupa olyan gyerek jár, akinek szimpatikusak a szülei.
2009. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, lenne hozzátok egy kérdésem. És nem érzitek rosszul magatokat, hogy nem szóltok senkihez. Én megőrülnék az biztos. Ezt nem bántásképp kérdezem csak kiváncsiság képp. Mert ha már valaki egy fórumon keresi a társaságot, az szerintem élőben is vágyik rá, nem???
2009. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Dehogy nem érzem magam rosszul, ha nem szólok senkihez, én igazából társaságkedvelő vagyok, csak még nem volt szerencsém olyan játszóteret találni, ahol olyan anyukák lennének, akik legalább kicsit is hasonlítanának hozzám. Nem leszólásból, csak egyszerűen teljesen más emberek, mint én. A másik az, hogy én tök különböző emberekkel is el tudok beszélgetni, ha van valami konkrét helyzet, vagy ha társaságban vagyok már eleve és úgy ismerkedek meg más emberekkel. De úgy, hogy én vagyok csak ott egyedül, úgy elég bátortalan vagyok másokhoz közeledni, akik ráadásul teljesen különböznek tőlem. Pedig elég jó a kommunikációs készségem, de valahogy inkább úgy mondanám, hogy "szülő-fóbiám" van, vagy nem is tudom. Mindig attól tartok, hogy valami megbotránkoztatót mondok, vagyis olyat, ami számukra megbotránkoztató, mert itt az oldalon is tapasztalom, hogy nagyon sok dolgot másként látok, mint az anyukák többsége.
2009. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!