Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit kell tenni az olyan...

Mit kell tenni az olyan gyerekkel, aki elvesztette az egyik szülőjét?

Figyelt kérdés
Ha egy 8-10 éves gyermek elveszti az apját, vagy az anyját, és magába fordul, pl. úgy, hogy nem szólal meg, akkor mit kell tenni? Elvileg pszichológushoz kellene vinni, de ha nem beszél, ő mit segíthetne? Másik szülő mit tehetne még?

2013. aug. 13. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el szakemberhez. Hidd el, ő tudja, hogy mit lehet tenni ilyen esetben. Azért próbáld kideríteni, hogy melyik a legjobb szakember a környéketeken, mert az sem mindegy.
2013. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp forduljatok szakemberhez. És nagyon sok törődésre, figyelemre van szüksége, még ha úgy tűnik hogy nem igényli akkor is. Én 9 éves voltam mikor hirtelen elveszítettük apukámat. Anyukám (már elváltak apukámmal jóval a halála előtt) és a mostohaapám sajnos nagyon érzéketlenül álltak a dologhoz, mérgesek voltak ha szomorú voltam, vagy sírtam, mondván mostmár igazán tovább kéne ezen lépnem. Komoly gondokkal kűzdöttem, jó lett volna ha törődik velem akkor valaki. Most 25 évesen még mindig érezhető annak az időszaknak a hatása a személyiségemen.
2013. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképpen ajánlom a másik szülőnek, hogy olvasson Polcz Alaintől a gyerekek és halál témájában, ő nagyon sokat tudott erről, például a Meghalok én is? című könyvét, vagy itt is felsorolják több művét: [link]


Van egy kifejezetten e témával foglalkozó pszichológiai társaság, ha ebben az irányban gondolkodsz, akkor érdemes őket megkeresni:

[link]


Saját tapasztalatból mondom (én hétévesen vesztettem el anyukámat), hogy kell ezzel a kérdéssel foglalkozni, akkor is, ha úgy tűnik, a gyerek jól van, vagy ha ő nem hozza fel a témát esetleg. Nálunk is tabuként kezelték otthon, a temetésre sem vittek el, így esélyem nem volt, hogy megértsem igazán, mi történt, hogy feldolgozhassam a fájdalmamat, hogy lássam, ez másoknak is fáj, nem vagyok egyedül a szomorúságommal.

Sajnos ma már tudom, hogy ebből eredhet a szorongásos, depresszióra hajlamos személyiségem, és az irracionális félelmeim, melyek végigkísérik az életemet.


Tudom, hogy borzasztó nehéz (nem is kárhoztatom apámat, hiszen ő is szenvedett, és azt hitte, jót tesz, ha hallgat erről) erről beszélni, de nem lehet másképp feldolgozni. Nem csak egy „erős” szülőre van szüksége a veszteséget átélt gyereknek, hanem egy megértő, őszinte szülőre is.

2013. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
12 éves koromban vesztettem el anyukámat, 19 évesen pedig apát, jó-jó eléggé megviselt, de pszichológusnál egyszer sem voltam, szerintem (nehezen de) feldolgozható a dolog.
2013. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!