Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Melyik tanárra hallgassak?

Melyik tanárra hallgassak?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2. osztályos és az osztályfőnők (délelőtti tanár) azt mondja, hogy a tanórákon fegyelmezett, odafigyel, a szorgalma kitűnő, de a szünetekben és a szabadidős tevékenységek során szófogadatlan, szorongatja, emelgeti, nyúzza a többi gyereket, ami miatt már nem szeretnek vele játszani. Ez a tanár 30 év körüli, gyermektelen, most először osztályfőnök, és rendkívül szigorú a gyerekekkel. Azt mondja, hogy mivel kapkodó a kisfiam "éppen csak 5-ös lett" az olvasása. Nem értem, hogy miért lenne baj az, hogyha 4-es kapna?

A délutános tanítónénit is megkérdeztem, ő viszont mindig azt mondja, hogy nem rossz gyerek, minden rendben van vele, és mivel délelőtt szinte meg sem mukkanhat a tanár szigorúsága miatt, ezért valamikor ki kell adnia a gőzt. Ő már 30 éve a pályán van, családanya.

Nem tudom, hogy mit tegyek, hiszen nem akarom, hogy a gyereket ne kedveljék a többiek, de ok nélkül - csak azért mert eleven - nem akarom úgymond "megszidni" sem.


2012. okt. 4. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

érdekes, hogy az nem jutott eszedbe, hogy talán a délutáni tanár annyira érdektelen, hogy oda se figyel a gyerekedre. Ha szigorú is egy tanár (azt nem értem, hogy jön ide az életkor, meg a családi állapot...) biztos nem hazudik neked a gyerekedről, hogy mit csinál a szünetekben... tessék elbeszélgetni a gyerekeddel a viselkedéséről, elég nagy már ahhoz, hogy meg lehessen ezt beszélni vele, hogy miért viselkedik így.


Egyébként az, hogy valaki 30 éve a pályán van, inkább negatívum lenne, nem pozitívum...

2012. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Többször elbeszélgettem már vele, csak éppen nem tudom, hogy melyik verzió lehet az igazság, ez a gondom. Állandóan nyagassam, hogy miért viselkedik így, amikor lehet, hogy valóban nincs is vele akkora gond? Ha viszont valóban rossz, és a délutáni tanítónénire hallgatok, és nem beszélgetek el vele, az sem megoldás, hiszen a gyereknek lesz rosszabb. A gyerek viszont nem tudja megítélni, és elmondani nekem, hogy melyik az igazság.
2012. okt. 4. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Simán lehet, hogy mindkettő igaz: a gyerekek más-más személyekkel másképpen tudnak viselkedni, és a pedagógusok is képesek másképp látni gyerekeket.

Nekem anno volt olyan osztályom, akiket mindenki utált az iskolában, velem valahogy kijöttek és a kedvemért sok mindent megtettek, amit másoknak nem.

Más osztályban meg fordítva volt, velük nem találtam meg a hangot, mások meg igen...

(Hozzáteszem, akkor kezdtem a pályát, az első évem volt... nagyon sok minden múlik a gyerek személyiségén, a közösségen, a pedagógus személyiségén - ezek oda-vissza hatnak egymásra minden esetben.)


Kérdés, hogy miben változik a helyzet, ha bármelyikre is hallgatsz? Javasolt valamit a "szigorú" tanár? Mi valójában a probléma? Amit te problémának érzel, arról beszélgess el a gyerekkel, kérdezd meg őt is, magyarázd el neki, hogy a többiek nem szeretik, ha szorongatják, emelgetik őket - mert azt tényleg nem szeretik, a kislányommal is csinálják néhányan és utálja.

A helyedben megkérdezném a problémákat látó pedagógust, hogy ő mit javasol, te mit tehetnél szülőként... mert az egy dolog, hogy sorol problémákat, de megoldási javaslatokat meg nem...

2012. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként függetlenül attól, hogy van-e probléma vagy nincs, azért beszélgess a gyerekkel az iskolai dolgokról (ne szidd, beszélgess vele!), abból bajotok nem lesz! :)
2012. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! :)
2012. okt. 4. 10:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Esti mesének Misi mókus könyvből!
2012. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
70%
nem tudom, hogy került szóba a dolog, de ha a gyerekkel problémája van a tanító néninek, azt neki kell megoldania az iskolában és nem neked "távirányításban". Attól még persze beszélj vele, de ne kérd számon, hanem inkább meséld el neki, hogy mit hallottál a tanító nénitől és kérdezd meg, hogy igaza van-e a tanító néninek, vagy ő mit gondol... Mindenképpen érezze, hogy az ő oldalán vagy, mert elfogadás nélkül nincs esély változásra (ha egyáltalán szükség van rá)
2012. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!