Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor lesznek a kisfiúk...

Mikor lesznek a kisfiúk ágytiszták? Párom kisfia majdnem 4 éves és éjszaka állandóan bepisil. Akkor nem, ha éjfél körül kivisszük a wc-re, de szerintem ez nem jó megoldás. Valaki segítsen, hogy lehet rászoktatni, hogy fölébredjen, ha pisilnie kell!

Figyelt kérdés

a lányom már 19 hónaposan mindenhogyan szobatiszta volt. Létezik, hogy ekkora a különbség fiúk és lányok között?

Az oviban a csendespihenő alatt is bepisil sokszor.


2009. jún. 9. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 5 éves lesz a nyáron és 3 havonta 1x még mindig előfordul ha éppen ugy alszik el este hogy előtte nem pisilt.de ő fel szokott ébredni ha kell neki pisilni,de mig kisebb volt bizony fel kellett ébresztenem éjszaka ha nem akartam hogy később ágynemű húzás legyen a vége.mondanám hogy este már ne adjatok neki inni de ez ilyenkor nyáron elég buta tanács mert a folyadék az meg kell.legyetek türelmesek lehet hogy kinövi még ,ha meg nem akkor meg kell kérdezni a védőnőt.a lányod pedig nagyon ügyes,de gondolom mindenben hamar ügyeskedett akár a kortársainál hamarabb is.:) lehet sok különbség fiúk és lányok de akár egy családon belül is a gyerekek között.sok sok türelem!üdv
2009. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az iskolaskorig orvosilag nincs semmi kifogasolhato a bepisilesben. Az ejszakai meg ennel tovabb is kitolodhat.

Amugy, nem csak a lanyok-fiuk között van ekkora különbseg, hanem nagyon sok minden szamit, psziche, esetleges stressz, esetleges dolgok, amiket nem tud feldolgozni (pl nem neki valo filmek, reklamok, amiket latott, es, ha valahova kistestver erkezik, akkor sok esetben ujra elöfordul, vagy nem marad abba az agyba pisiles, mert eleg nehez feldolgozni, hogy eddig egyedül voltal, mostanto mindenedet meg kell osztani, rengeteg oka lehet meg..

Nagyon kicsi meg, ennyi idösen meg egyaltalan nem kell emiatt aggodni!!!!

2009. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a félreérthetőség miatt, az én lányom már 9 éves és annó 19 hónapos korára lett szobatiszta. Innen az összehasonlítási alap a nevelt fiamhoz. Egyébként köszönöm a megnyugtatásokat!
2009. jún. 9. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne csinálj ügyet a dologból, a fiúcskák kicsit lassabban érnek. 5 éves korig meg pláne nem kell foglalkozni vele. Azonban lehet, hogy célszerű bevezetni azt, hogy lefekvés előtt 1 órával iszik utoljára, és mielőtt elmenne aludni, pisil egyet :).
2009. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Páromnak kicsi volt a húgyhólyagja-volt tágításon, kórházban akkor jött rendbe. Kb hat éves lehetett.
2009. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%
Szia az én lányom 3 éves elmúlt 1 éves kora óta nem pisil be, de éjszaka igen.Egy "szerencsém" van hogy tudok úgy hatni rá hogy mondom neki minden este,hogyha pisi lesz pelenka is lesz, és azt utálja.Hozzáteszem azt is hogy nem lesz lehúzva az ágynemúje és ő olyan kis igényes hogy fél, hogy be is tartom. Nekem ez bevált.
2009. jún. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tapasztalataim szerint meggyozodesem, hogy a gyerekek ejszakai agybavizelese mogott pszihes problema all. Valami zavart okoz, valamit nem kepesek feldolgozni.Hogy fiu vagy lany teljesen mindegy.Talan a kislanyok konnyebben veszik az akadalyokat, de ez sem altalanosithato.

Ha meg a gyerek problemajara rateszunk egy lapattal tapintatlansagunkkal, fenyegeteseinkkel, ahelyett hogy finoman (nem belegazolva ebredezo kis onerzetebe )segitenenk oket,kitolhatjuk a bepisilos idoszakot.

Probaljuk inkabb kitalalni mi is az amit nehez feldolgoznia.

A kerdezo eseteben a kisfiunal nem nehez kitalalni.Egy"uj anyuka" ugyan melyikonknek nem okozna szorongast meg 40 evesen is, nem hogy a szobatisztasagra szokas idejeben....?

2012. jan. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!