Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ugy erzem csodot mondtam,...

Ugy erzem csodot mondtam, mint anya. Tanacsolnatok vmit?

Figyelt kérdés

Lanyom lassan 3 eves, testvere nincs, egesz nap velem van( rokonok tavol, oviba nem jar) Itthon egy kisangyal, hallgat, jo gyerek. Viszont ha mennunk kell vhova, teljesen megvaltozik.

A mai nap: Be kellett mennem a varosba befizetni vmit es a piacra. O masok szatyraba turkalt, a penztarsambol kiboritotta a penzt, a piacon ide-oda rohangalt, megrugott egy bacsit stb Hazaerven 10 percet a lepcson ultem, h lenyugodjak es ne ussem meg.

Egyszer egy heten jaratni akarom napkozis foglalkozasra, ahol masodszor voltunk. Amit ott is muvelt, hat az katasztrofa volt! Az osszes vele egykoru gyerek szepen elvan, o ki-be rohangalt, hangoskodott. A pofamrol egett a bor. En csinalnek vmit rosszul? A dackorszak nala abbol all, hogy itthon jo gyerek, viszont ha valahol vagyunk olyan mintha le akarna engem jaratni.

Teljesen kivagyok.


2011. okt. 20. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a fegyelmezés szerintem nem akkor kéne mikor hazaértetek, hanem ott a piacon vagy a postán vagy épp ahol rossz ott kéne rögtönözni egy büntit... /hiába hisztizik nem törödni vele/
2011. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok van egy külföldi sorozat /'szuperdadus' egy időben ment a tv3on meg nem tudom már hol kaptam el múltkor/ egy-egy részbe érdemes lenne bele nézned /a sorozatot lelehet tölteni ha jól tudom könyve is van/ van egy két egész jó nevelési tipp benne
2011. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Raszoltam en sokszor, itthon eleg neki, ha vmit egyszer elmondok.

Teljesen kiboritott ma.

2011. okt. 20. 19:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a legrosszabb, ha feladod! Ne érezd azt, hogy csődöt mondtál, ez csak valami ideiglenes dolog lehet. Járasd többet társaságba, hátha az segít. Ha elkönyveled magad rossz anyának, se neki, se magadnak nem teszel jót. Kitartás, majd megoldódik.
2011. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

nem elég ha rászólsz

pl:. vagytok a közértben ő rosszalkodik megint /próbálja feszetgetni határait, hogy figyelj rá/ rászólsz, ő folytatja tovább ilyenkor kell valami gyors büntit adni neki /független attól hogy a közértben vagy vagy postán vagy piacon akárhol/ leülted valahova 10p.re vagy valami

ott ugyanúgy működik

egy időutűn érezni fogja hogy nem zavar téged hogy hol vagytok ugyanúgy kezeled a rosszaságot mintha otthon lennél

2011. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A Szuperdadus szerintem is nagyon hasznos, ilyesmi volt még a Vásott kölykök is.


Jókat ír első, én csak annyival egészíteném ki, hogy mindig annyi perc büntetést kapjon, amennyi éves (a te lányod tehát 3 percet). Azt nem tudom, a leültetés/megállításos módszer szabad területen is működik -e (én csak lakásban láttam ilyet, ott működött).


Guggolj le hozzá, kérd, hogy nézzen a szemedbe, és mondd el neki, hogy nem volt szép, amit tett (pl. belerúgott a bácsiba, és ez fájt a bácsinak), nem szeretnéd, ha legközelebb is így viselkedne, mert akkor meg kell őt büntetned.

Ismerve a kis dackorszakosokat, ez rövid időn belül tuti, hogy újra meg fog ismétlődni. Akkor újra leguggolsz hozzá (ez elvileg fontos, mert így szint-a szinten vagytok+szemkontaktus), és elmondod, hogy nem volt szép, hogy újra belerúgott egy bácsiba; és mivel megígérted neki, hogy ha újra így viselkedik, büntetést kap, ezért most megálltok és csendben kell ülnie (bár ugye most hideg van, talán inkább állnia) 3 percig. Ha letelt a 3 perc, leguggolsz-szemkontaktus, elmondod, hogy kéred, többet ne viselkedjen így. Átöleled, elmondod, hogy szereted, majd megkérdezed, tudja -e, hogy mit nem szabad csinálni. (Ha nem válaszol, kihangsúlyozod még egyszer, mit nem szabad.) És szépen mentek tovább.

Vagy ha nem akarod a 3 perces "megállítást" és megoldható, bocsánatot kérsz a bácsitól és mondod neki is, hogy kérjen bocsánatot tőle ő is. (Utána guggolás-elmagyarázod, miért nem szabad ilyet csinálni és megkéred, ne tegye többet.)


Ezt minden szituban lehet alkalmazni, lényeg:

- első körben még nem büntetünk, csak világosan és érthetően felhívjuk a figyelmét arra, hogy amit tett, az nem jó (röviden indokoljuk, miért nem), és higgadtan megkérjük, hogy többet ne csinálja ezt (és ne így fogalmazd, hogy "ne csináld ezt", hanem hangsúlyozd ki, hogy konkrétan mit ne csináljon "ne rúgj a bácsiba"), mert különben kénytelenek leszünk megbüntetni

- ha újra csinálja, be kell tartanod a szavad következetesen és tényleg meg kell büntetned

- a büntetés lejártával fel kell oldani a helyzetet és a benne keletkezett feszültséget (erre van az ölelés és a "szeretlek")

- megkérdezni tőle, hogy tudja -e, miért kapta a büntetést

- a büntetés (első kör és beígérés után) azonnali legyen, hogy össze tudja kapcsolni a helytelen cselekedettel


Hát, idegörlő lesz neked is, mert nem fogod azonnal látni a hatást, de 4-5 alkalom után jönnie kell a sikernek. A lényeg, hogy HIGGADT és KÖVETKEZETES legyél. (Tudom, baromi nehéz)


Bocs, hogy szájbarágós és hosszú lett, inkább leírtam, mert nem tudom, ismered -e ezt a módszert

2011. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat.

Azota a lanyom alszik, "megbeszeltuk" a mai napot es bocsanatot kert. Tehat tudja o , hogy rosszul viselkedett.

Ha legkozelebb Magyarorszagon jarunk, biztos beszerzem a szuperdadusos konyvet.

2011. okt. 20. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy egész nap veled van, rokonok távol stb stb. És szerintem nem tud mit kezdeni az új helyzetekkel, így dolgozza fel. Felpörög, és biztos vagyok benne, hogy fiziológiás folyamatok is állhatnak emögött.

Például azén fiam cukorbeteg, úgyhogy folyamatosan mérjük a cukrát és ha ilyen helyzetbe kerül, akkor 15-20 a vércukra. A diabetológus azt mondta, nehogy azt higgyem, egészséges gyereknél nem játszódik le ugyanez, csak neki nem mérhető míg a fiamnál igen. És ha "normális" akkor a cukra is normális.

Persze nem azt mondom,hogy felmegy a vércukra a gyermekednek, bár vannak erre mutató kutatások, hogy az efajta túlpörgések hátterében ez áll, de szerintem a belső feszültség, hormonok munkálkodnak benne.

Beszélgess vele sokat, hova mentek, mit csináltok, mit vársz el tőle. Ha túlpörög, akkor fogd meg a kezét és próbáld meg lehiggasztani, tereld el a figyelmét. Szánj időt rá. A piacon előbb nézzetek körül, csak rá figyelj, ne engedd hogy elszabaduljon és akkor állj neki a vásárlásnak. A napköziben is ugyanez.

És ne égjen a pofád, bár tudom nehéz.

2011. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TKI Ibolya ***** válasza:
Szerintem az izgatottságát vezeti így le a pici.Attól ez még bosszantó amit csinál de szerintem ez nem direkt rosszalkodás.Lehet hogy jót tenne neki ha többet járna közösségbe.Jól csináltad hogy megbeszélted vele a problémát ,okos jól nevelt gyerek mert még bocsánatot is kért.
2011. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3 évesen miért nem jár óvodába? Tudom, hogy nem kötelező, csak 1 év az iskola előtt, de vele tennél jót, ha beíratnád. Mert ha így megy továbbra is (amire azért van esély) akkor mi lesz vele, amikor iskolába kell menni?

Gondold át, kérj szaktanácsot, és írasd be oviba!!

23N

2011. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!