Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos a kislányom és ma...

20 hónapos a kislányom és ma olyan hisztit toporzékolást csinált, hogy már majdnem én is sírvafakadtam! Mivel lehet orvosolni a hisztit?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött hogy leakartam tenni aludni,mert már látszott rajta hogy ki van bukva,de ahelyett hogy aludt volna nekiállt toporzékolni,ordítíni,de olyan szinten hogy már alig kapott levegőt,mert úgy zihált!Nem tudom mi történhetett vele?Minden nap szokott aludni!
2011. aug. 11. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlet a dackor kapujában. Szokd... A lényeg, hogy legyél következetes, és erős. Bőgni nem kell. Arra gondolj, hogy ez most a dolga...! Amelyik 2 év körüli gyereknél nincs dackor tünet ott inkább baj van mint ahol vannak jelek (dühkitörés, makacskodás, csakazértsem) ezt Ranschburgtól idéztem. Ilyenkor fontos, hogy nyugodt hangon kb. ezt mond: Megértem, ha nyűgös és nyafka vagy. Viszont!!! Ahogy felébredtél már vár is rád a (vmi amit szeret: játszótér, finom uzsonna, stb.). Majd megszokod idővel, ez a dackor állandó része. Az enyém is van hogy a földön veri magát, de ilyenkor mindig elmondom neki, hogy "megértem ,hogy dühös vagy, de a szabály az szabály. Jégkrémet nem eszünk ebéd előtt" Ha tetszik, ha nem... A dackorszak erről szól: folyton figyelik a határokat, tesztelik mit meddig szabad? Vajon ha levágom magam a földre akkor lesz jégkrém??? És lassan rájön - ha következetes vagy - hogy bizony akármit csinálok nincs, mert ez a szabály. A gyerek bár lázadoznak, mert a dackorszak része, de igénylik a szabályokat, biztonságérzetet ad nekik. De ahhoz, hogy eligazodjanak a szabályok között kell hogy feszegessék a határokat különben nem tudják mit meddig lehet. Ez is a tanulás része. Nem tudom érthetően írtam-e le?!?!?!?!?
2011. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem!!!!:)De most már minden nap ilyen lesz az alvás vagy azért nem???
2011. aug. 11. 15:52
 3/12 anonim ***** válasza:

nyugi nem lesz mindig ilyen.

de most már gyakrabban számíthatsz hisztikre,nem csak alvás előtt.

2011. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jól leírta, én se tudom jobban:)

Egyszer láttam volt egy anyukát amint nevetett a földön zsörtölődő gyerekén. Nem háborodott fel, nem vert be a gyerek fenekébe, csak közölte a szabályokat. 2 perc múlva csend volt.:)

2011. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: nem, nem lesz minden nap ilyen. Valszeg már amúgy is fáradt, nyűgös volt, de azért "csakazértsem" akart aludni.


Amúgy én is az a nevetős, bár nem kinevetős anyuka vagyok. Ha fetreng a földön szoktam neki mondani, hogy "vagy felkelsz és jössz velünk, vagy verheted magad, de kérlek akkor menj át a fűre, ne itt a betonon" és mindezt halál nyugodt hangon. Általában úgy dönt velünk tart :DDDDD

2011. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tökéletes első válasz:) amugy vergődhetett a túlpörgés miatt is, azt sem tudja, mi baja, mi ez a fáradtsàg....de persze aludni minek???;) lesz ez még cifrább is:) 2,5 éves a fiam. A taktikám a higgadtság, megbeszélés. Az orditozással semmire sem mentem. Ha nem hagyja abba a hisztit, büntető szőnyegre ültetem. Mivel pàrszor ücsörgött rajta visitva, mostmár elég, ha szólok, hogy oda kell ülnie, ha nem fejezi be a csúnya viselkedést.
2011. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
első az utolsónak: a kiállítást én is alkalmazom, de azt sem ordítva. Hanem csak mondom neki, ha nem tud lenyugodni menjen be a másik szobába és ha lehiggadt jöhet. Magától megy, mikor olyan őrjöngése van hogy már ő is tudja, hogy túlzás :)))) ilyenkor vergődik a szobában majd jön ki vigyorogva, hogy "Anya, már jól vagyok!" :)))
2011. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ő manipulál téged. Most megnézte, hogy mit is érhet el egy hisztivel...

Elérte, amit akart? Ha igen, akkor sok sikert a jövőben a következő hisztikhez!

2011. aug. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ez a nevetés nálam is bevált.már nálunk ritkák a hisztik ilyen toporzékolós volt nálunk,és úgy ugrált valamiért egy helyben és közben visított,hogy elnevettem magam,és nevetve mondtam,ha ennyire gyorsan csinálja nagyon hamar ki fog fáradni,a nevetésem megdöbbentette és azonnal abbahagyta.igy nálunk a toporzékolás már nagyon ritka,ő inkább nyávog ha valamit nem kap meg,pl ma fagyit kért de már reggel evett egyet,mondtam neki ma már nincs több,nyávogás hangosan elindult,mondtam megint szépen,hogy már mondtam ma már kapott egyet és nincs több.ezt elmondtam még egyszer és még mindig visit,majd mondtam legközelebb akkor beszélünk ha rendesen tud beszélgetni.én elhallgattam és elfordultam,fél perc múlva csend volt.ez nálam mindig bevált.Egyébként próbáld meg hogy ennyire ne legyen fáradt,mert szerintem most a hisztire a fáradság játszott rá.erre én is figyelek,amikor hisztisebb időszaka volt,sokkal kevesebb mozgékonyabb programot csináltunk,többet építettünk,olvastunk,színeztünk,kevesebbet futottunk,játszótereztünk stb.nálunk ez is bevált.
2011. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Megpróbálom alkalmazni a ti módszereiteket hiszen nagyjából mindannyian azt írtátok szóval bisztos van benne valami!Amúgy hiába üvölt nem szoktam meghatódni.Odáig már eljutottam hogy nem az van amit ő akar!Most például tegnap este kezdte a hisztit sírást lefekvésnél!Eddig soha nem volt az esti alvásnál,lefekvésnél baj.Szó nélkül belefeküdt az ágyába és csendbe elaludt úgy hogy még az ajtót is rácsuktam!Előfordulhat hogy fél valamitől?Mert amikor bementem hozzá rögtön bújt oda!
2011. aug. 14. 09:04
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!