Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valoban jo az omega-3, egy...

Valoban jo az omega-3, egy hiperaktivkent elkonyvelt kisfiunak, vagy jobb a ritalin?

Figyelt kérdés
A gyerek most kezdte aZ iskolat,az oviba mar szedett valami risperidont de depresszios volt tole,mindig es mindenert sirt.A pszihiater 2 honap utan sajat felelossegunkre kivette.en ugy gondolom nem hiperaktiv,hisz vegigul egy meset ,sot neha kettot is es nincs allando porgesbe.Nem vagyok szakember de szerintem csak mozgekonyabb,es figyelemzavaros.Nem szeretnem adni a ritalint ezert kerdem hogy jo e az omega-3.Sajat tapasztalatok errol?
2011. febr. 15. 12:24
 1/6 Nigra ***** válasza:
100%
Ha te nem látod hiperaktívnak nehogy ritalint adj neki....a ritalin tulajdonképpen egy drog...és szerintem amúgy sincs hiperaktív gyerek, csak türelmetlen pedagógus. És ha végigül egy mesét, akkor tuti, hogy nem hiperaktív....nehogy adj neki egy csomó vegyszert :D
2011. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De furcsa, még egy hiperaktív kérdés?!

Mi próbáltuk a ritalint. A gyerek befordult tőle, síros, érzékeny, depresszív lett.

Jó a meglátásod. Sok gyerekre rávarrják a hiperaktív jelzőt, és gyógyszerrel tömik. Pedig sokkal esélyesebb a figyelemzavar, részképességzavar. Én a helyedben keresnék egy jó fejlesztőpedagógust, aki felméri a gyereket, és javaslatot tesz a folytatásra.

Annak meg, aki azt mondja, nincs hiperaktív gyerek, csak türelmetlen nevelő, azt üzenem, kívánom neki, sose kelljen megtudnia, hogy mennyire nincs igaza.

2011. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
13:12es,jo a ralatasod.Senkinek nem kivanom,hogy ilyen szituba keruljon.Hat ezert felek a ritalintol,mert mint mondtam mig oviba jart is kapott gyogyszert.Igaz mast,de ra sem ismertem.A pszihiater azt mondta csak azert van mert nem vagyok megszokva vele,hogy a gyerek JO!En mondtam,hogy nem jo,hanem sir.Elobb csak ha oviba mentunk,majd,mar otthon is.Ha meset olvastam sirt,ha jatszottunk sirt,sirt es nem akrt a szobajaba aludni,sirt mert szeretem,sirt mert szeret.Aztan mar sirt egesz nap.Aztan mar nem akrt jatszani,meset nezni,szaladgalni,bicajozni,csak ult velunk a szobaba es bambult.A gyogyszert kivettek,de most nagyon nehez a suli.A gyerek nem visszamaradott,intelligenciaja atlagon feluli,de nem kepes odafigyelni arra amirol szo van.Itt es 100kmes korzetunkben nincsenek fejlesztopedagogusok(nem magyarorszagrol irok).OLvastam errol az omega-3rol ezert kerdeztem,van e rola velemeny?
2011. febr. 15. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Add az omega 3-at, bizonyítottan jó a pörgős/figyelemzavaros gyerekeknek! (és ha a Ti esetetekben ne adj isten nem használ, az biztos, hogy nem árt)
2011. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más a Ritalin és az omega-3. Ha gyógyszerre van szüksége, az omega-3 sajnos nem lesz elég.
2011. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Ritalin eléggé félelmetes dolgokat tud művelni azzal, aki szedi.
2011. febr. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!