4 éves fiam nagyon értelmes, de a mozgásban el van maradva, el kéne hordanom tornáztatni, vagy mit tegyek?
Babakorától kezdve le volt kicsit maradva a mozgásfejlődésben, később fordult oldalára, hasra, később állt fel, később járt (a mászás ki is maradt) és mindig kicsit olyan sete-suta volt a többi kisgyerekhez képest. Biciklizni pl. meg sem tudtuk tanítani, pedig sokat foglalkoztunk vele. Most meg az oviban panaszkodott az óvónő, hogy a fiam nem mer átmenni a padon (tornaórán feladat volt) és nagyon kis elülős. Fejlesszük valahogy, de nem tudom mit kéne tennünk? Orvoshoz forduljunk?
Egyébként egy egészséges, nagyon értelmes gyerek.
lehet, hogy jó lenne, ha látná doki.
de szerintem az is elég lenne, ha mindennap tornáznátok együtt otthon.
először csak alapgyakorlatokat, aztán jöhet a többi is.
Nézesd meg gyógytornásszal és mozgásterápiával foglalkozó gyógypedagógussal. (Persze a gyerekdokival is beszélj.)
Az otthoni torna saját kútfőből valószínűleg nem elég.
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az a baj, hogy nem vitted el már pici korában szakemberhez. Én 6 hónaposan vittem el a kislányomat gyógytornászhoz, mert volt egy olyan érzésem, hogy valami nem stimmel. Kiderült, hogy min. oxigénhiány miatt kissé merevek az izmai, rengeteget kellett gyúrni, tornáztatni. Ő sem kezdett el magától mászni, úgy kellett a gyógytornásznak "berakni" a mászást. Végül 5 hónap után fejeztük be a terápiát, utolérte a kortársait. De most is hordom fejlesztőpedagógushoz (17 hós), ahol hetente együtt tornázunk más anyukákkal és babákkal. Ő mondta, hogy ezek általában idegrendszeri problémák, és az idegrendszer korrektül 5 éves korban lehet felmérni. Ha akkor bármit találnak, célzottan írják ki a mozgásterápiát, ami általában 1-2 év alatt hoz komoly eredményt. Minderre azért van szükség, hogy megelőzzük a későbbiekben kialakuló részképességzavarokat. Pl: diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia. Így mire suliba megy, utoléri magát.
Szóval a helyedben keresnék egy jó gyógypedagógust, és ha mást nem is, de megnézetném vele a gyereket. Megéri a belerakott energiát. Nekem van egy diszes fiam, hát mit mondjak, nem volt egy leányálom az első néhány iskolai év.
Lenne egy kérdésem is. Magatartásproblémái nincsenek a csemetédnek?
Magatartásproblémái nincsenek, nagyon könnyen ment a beilleszkedés az oviba, soha nem sírt, szeret is menni! Az ovőnő is azt mondja nincs vele gond, mindenben együttműködik, nem szorongó, nikább a másik véglet - túl jó gyerek! Itthon persze elengedi magát, sokszor nagyon eleven, de nem agresszív és kezelhetetlen.
Idegenekkel szemben nagyon csendes és visszahúzódó, sok idő kell mire fel tud oldódni , de ez a természetéből is adódik, én is ilyen voltam és a férjem is hasonló beállítottságú.
gyógytornász vagyok, mielőtt bárhová kezdenéd hordani, menjetek orvoshoz, ezeket meséld el, adjon beutalót vizsgálatokra, szakorvosokhoz, ortopédiára, neurológiára.
ha megvannak az eredmények, azután kell gondolkodni, hogy mi a teendő.
11:10
Az Asperger szindrómásoknak NINCS mozgási rendellenességük. Az Asperger egy neurobiológiai fejlődési zavar, jellemzően szociális viselkedésben, testbeszédben, érzelmi kapcsolatokban és egysíkú koncentrációban nyilvánul meg. Einsteinnek pl. Aspergere volt.
Kérdező:
Hozzánk pl. 4 éve hoztak egy gyereket (teniszedzés), hogy csináljunk vele valamit mert megbukott testiből olyan béna. Nem viccelek, szép, nemszép a röhögőgörcs kerülgetett attól, ahogy a gyerek "futott".
Ma top10-ben van a korosztályos országos ranglistáján.
El kell vinni sportolni. Az majdnem mindegy, hogy mit, csak jó szakemberhez, nem kóklerhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!