Lehet, hogy autist a 2 eves gyerekem?
23 honapos a kislanyom
Szenzorosan eleg erzekeny
Egyetlen szot se mond meg hangutanzot se
Nagyon tavolsagtarto MINDENKITOL aki nem en vagyok vagy az apja vagy a mama
Ha nem engedek meg vmit eszeveszett duhrohamot kap es mindenaron meg akar harapni valamit mergeben ha en vagyok a legkozelebb akkor engem... iszonyu agressziv lesz
1,5 eves koraig CSAK tapszert volt hajlando enni. Ma mar azt eszi amit mi
Nem tudja a tipikus mondokakat utanozni mint csipcsip csoka stb
Ha vmit nagyon akar repdes a kezevel
Viszont
teljesen jo a beszedertese
utanoz hetkoznapi dolgokat mint torolgetes porszivozas telefonalas (fulehez emeli) ilyesmi
A gyerekek tarsasagat kedveli
Mutogat
Utasitasokat megert es vegrehajt
Aggodnom kene?
Megnyugtato amit irtal
Felsoroltam meg par dolgot ami “into jel” lehet de ha szerinted a szenzoros erzekenyseget leszamitva egyik se az kifejezetten akkor az szuper
Megint én vagyok. 23 hónapos a gyermeked, azt írod, azaz a kettőt be se töltötte. Tudod hogy hívja ezt a szakirodalom? Életkori autizmus, ami azt jelenti, hogy totál normálisak az autisztikus tünetek kb 18 hós korig, esetleg 24 hónapos korig -magyarán MINDENKI autisztikus tünettel rendelkezik, kb másfél éves korig, ami EGÉSZSÉGESséggel nincs ellentétben, mert életkori sajátosság-, azonban valóban NINCS az általad soroltak között autisztikus tünet, kivéve a szenzoros túlérzékenység, amit még mindig nem részleteztél, pedig annak fényében esetleg picivel többet tudnéké mondani neked.
És valóban megnyugodhatsz, ha ennyi a helyzet. Azonban ha egy anyagilag érdekelt szakember riogatna téged, ne hagyd magad. Javaslom, hogy mind többféle szakembertől kérj véleményt, de NE vidd diagnózoisra, csak ha nagyon nagy gyanú merülne fel, mert hajlamosak az anyagilag érdekeltek hamis diagnózist felállítani és majdnan félrekezelni, részben direkt típusú fejlesztési módszerekkel, ami egészséges 7 év alattiaknak ártalmas (neurózist okoz nagy eséllyel a tartós direkt módszerű fejlesztés a 7 év alattiak számára idővel, mert még erősen elaborálnak, ami utóbbi ekkortájt normális a másfajta agyi idegkapcsolatok miatt, de pont ezért szinte csak indirekt módszerrel fejlesztünk, a szabad, s pontán játék túlsúlyával), bár a valóban középsúlyos fogyatékkal élőknek és sni-knek használ a korai fejlesztés.
Ugyan, hol volna mégis a gyereked a problémástól ez alapján...
Ne vicceljünk... (Ezt a kamu szakiknak üzenem, mert sajnos sok olyan létezik.)
Nyugi.
Szenzoros erzekenyseg: pl nyers zoldseget egyalatalan nem hajlando megenni amit a szjaba veszi es erzi h nedves nyalkas hideg eldobja sot mar az is nagy haladas h egyaltalan hozzanyul. V pl milt nyaron mezitlab nem ment a fure, irtozott az erintesetol, ha ratettem sirt.
Ami engem a legjobban aggaszt az a brutalis duhrohamai ha vmi nem ugy van ahogy o szeretne
Meg h hangutanzokat se mond
Na így már picit élesebb a kép. Ez SEM utal autizmusra. Egyfelől dackorszakban van, ezért az erős "hiszti", dühroham. Minden gyerek átéli és ÁT KELL ÉLJE a dackorszakot, amely elnevezés az éntudat érésével kapcsolatos viselkedési módok együttesére utal. Minden életkorban más és más oka van a dacknak, de kb 12-36 hónapos kor között egy / másfél éven át -egyénenként valtozó, hogy ezen belül pontosan mikor- még sem az akarat, sem az éntudat NEM kialakult, hanem ALAKULÓBAN VAN.
Ezért sajnátos a dac, valamint nem elég differenciált,
nem kifinomult még az énkereséssel összefüggő viselkedés módja. Később kifinomultabbá is válik, valmint az ovis részben bizonyítani, megfelelni IS vágyik, azért más az ovis düh, illetve dac. Tömören és részleges vázlatként válaszolva ennyi a lényeg és az összehasonlítás az óvodás korral.
A felületekkel (beton, fű, stb), és az étellel kapcsolatos helyzet meg szintén tipikus 1-2 éves reakció -sok szempontból a 3, 3 és fél éves kor átmenetet képez a totyogó kor, és az óvodás kor között-, az egyik totyogó X ételre finnyás, a másik meg Y ételre, és ráadásul változni is szokott az ízlésük és reagálásuk, ilyen értelemben szenzorosan is, tehát különösen a 3. szülinap előtt.
Tehát ez alapján SEM lehet gyanakodni autizmusra.
De nem győzöm hangsúlyozni, hogy csak a kérdezők leírása alapján lehet véleményt modnani itt. Élőben lehet, hogy olyat is meglátnék, ami számodra nem feltűnő, azaz távban lehetetlen diagnosztizálni, ráadásul csak az alapjaira látok rá, de a leírásod kapcsán bőven elég a vonatkozó alapokkal tisztában lenni. Nem orvos vagyok, sem gyógypedagógus, más a szakterületem, de kisgyermekekkel összefügg a szakterületem. Ha csak ennyit érzékelni egy gyermekről, amiket megírtál, ahhoz nem kell speciális szaktudás, mert egyértelmű, hogy ennyiből nem lehet autizmusra következtető diagnózist felállítani.
Még mindig én vagyok, a beszédérésre is írtál egy fél mondatot, kérdező. Ennek kapcsán, szintén megnyugtatásodra melegen ajánlom egy zseniális szakember előadásából az alábbi tíz perces részletet (az iróniáját nehogy félreértsd) :
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!