Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Vadaskertben adnak még...

A Vadaskertben adnak még Asperger diagnózist?

Figyelt kérdés
Esetleg van itt olyan szülő,akinek az elmúlt időszakban diagnosztizálták ott a gyerekét? F8400-t kaptunk.Nem tudom, hogy amiatt,mert már nem adnak aspergerest,vagy súlyosabban érintett,mint gondoltam.
2019. szept. 8. 17:18
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
A fent írt kérdésemre kaptam egymásnak ellentmondó válaszokat,nem az autizmus és asperger kérdéskörre.Igen,én már megkaptam a diagnózist,és az a mániám,hogy aspergeres papírunk legyen inkább.:D
2019. okt. 4. 20:44
 42/46 A kérdező kommentje:
És,ha pontosítani szeretnék,azt kérdeztem,hogy a Vadasban adnak-e,nem azt,hogy bárhol a világon.
2019. okt. 4. 20:46
 43/46 anonim ***** válasza:
12%
A Vadasban biztosan nem.
2019. okt. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező,az előttem szólónak teljesen igaza van.Az igaz ,hogy az Asperger -szindróma már a spektrumba tartozik ,de ahogy említettem évek ezelőtt NEM volt autizmus.Nehéz megérteni hogy a gyermekkori autizmus 84.00 és az Asperger 84.5 között óriási különbség van,azt hogy ön mit szeretne az más kérdés.Ha a gyerek aspergeres lenni ,azt kapta volna.
2019. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Azt a választ kaptam,hogy már nem adnak ott sem ilyen diagnózist.
2019. okt. 12. 14:06
 46/46 anonim ***** válasza:
60%

Mindenhol, ahol az autizmus spektrum zavart (ASD) szakemberek vizsgálják - pl. Autizmus Alapítvány - és erről hivatalos diagnózist adnak kód meghatározásával, ott természetesen adnak Asperger diagnózist is.

Én is ezt kaptam 2018 októberben. F84.5


A félreértés abból adódhat, hogy valamikor 2011-táján az Asperger-szindrómát az autizmus alá sorolták. És az autizmust átnevezték Autizmus Spektrum Zavarnak. Ettől természetesen nem szűnt meg az Asperger, és adnak is ilyen diagnózist, csak így írják le ha valaki ilyet kap:

Autizmus spektrum zavar, Aspergeri típus (pervazív fejlődési zavar) F84.5


A Vadaskertet nem ismerem, de ha azt mondták hogy nem adnak ilyen diagnózist, akkor két eset lehetséges:

1. Nem értenek hozzá (vagy csak gyerekeknek nem adnak Asperger-diagnózist?! Ami viszont értelmetlen lenne, hiszen az eltérések már gyerekkorban látszanak, elég markánsan.)

2. Félreértés történt a kérdés megfogalmazása során, ami abból adódhatott hogy valóban nem tekintik különálló diagnózisnak.

De természetesen ettől még van, és adnak is.


Bárhol a világon és Magyarországon is.

2019. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!