Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspergeres gyerekek szülei...

Aspergeres gyerekek szülei vagy akár érintettek! Mennyire igaz, hogy az enyhe autistákról (asperger) elmondható, hogy legtöbbjüknek vannak/lesznek barátaik, párkapcsolatuk, saját családjuk?

Figyelt kérdés

Akiknek már nagyobb a gyereke, vagy ő maga aspergeres és már idősebb, vagy csak szimplán jól tájékozott etéren, tényleg igaz a fenti állítás?

Nagyon aggódom a gyermekem jövője miatt, az iskola kevésbé érdekel, nem az a legfontosabb, hogy lehet-e diplomàja.. Arra vàgyom, hogy boldog legyen, legyenek barátai, családja stb. Azt mondják (fejlesztők) ezzel nem lesz gond, mert az aspergeresek legtöbbjének lesz..ez tényleg igaz? Mert a fő nehézségeik alapján pont azt gondolnàm, hogy inkább kiközösítettek lehetnek :(



2019. jún. 19. 13:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Én magam aspergeres vagyok,kicsit nehéz velem, de megtaláltam a türelmes párom.Nehezebb volt felnőni de nem voltam kiközösítve mert elfogadták...illetve inkább békén hagytak...

Vannak barátaim is. Idegenekkel nehéz szóba állnom talán ez a rossz

2019. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nagyon jó ilyet olvasni! Megkérdezhetem, hogy nálad ez mikor derült ki? Kaptál fejlesztést gyerekként?
2019. jún. 19. 14:07
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Óvodás koromban diagnosztizáltak.Akkor emlékszem sok helyre kellett mennem a szüleimmel,mindenfelé vizsgálatokra,fejlesztésekre..sokáig jártam pszichológushoz,pszichiáterhez.

Mikor nagyobb lettem,saját magam szerettem volna abbahagyni.Sokat segít,hogy elfogadnak és vannak körülöttem.

Páromnak is nagyon nehéz volt,se idővel megtanultuk egymást kezelni.

2019. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

31 éves nő vagyok, enyhén érintett (magasan funkcionáló) autista.

Jó tanuló voltam, lediplomáztam, jó munkahelyem lett, férjhez mentem és most itthon vagyok a kisbabánkkal. :)


Persze nem volt könnyű, néha nagyon nehéz volt, és felnőttkoromra tudtam csak igazán elfogadni magamat és akkor tudtam boldog lenni. De nekem ebben közrejátszott, hogy csak felnőttként kaptam diagnózist, az én gyerekkoromban még csak a súlyosabb eseteket diagnosztizálták, és főleg csak fiúkat. Akkoriban fel sem merült, hogy autista lennék, pedig vittek vizsgálatokra és elég erős tüneteim voltak (szelektív mutizmus, "repkedés", extrém válogatósság (kb. 5 féle kaját ettem csak meg gyerekkoromban), bizonyos anyagoktól való undor, nem tudtam hogy kell barátkozni, folyton szorongtam, 4 évesen folyékonyan olvastam de másban ügyetlen voltam, szinte megszállottság egy-egy hobbi iránt, stb...).


Én kiközösítve nem voltam, sőt a legtöbb osztálytársammal jóban voltam, csak éppen barátaim nem voltak. Én megpróbáltam megfelelni a többieknek, mindenkivel kedves voltam, segítőkész, konfliktuskerülő. Ezt sajnos többen ki is használták, de akkoriban a túlélésre játszottam, hogy ne közösítsenek ki, ez sikerült. Sok furcsaságomat eltitkoltam és csak otthon mertem felvállalni önmagam.


Egyetem alatt lett látványosabb jobb a helyzet, ott szereztem igazi barátokat, ott ismertem meg a férjem, onnantól meg minden sokkal jobb lett, mert a kapcsolataim önbizalmat adtak, így könnyebb lett minden.

Az is sokat segített, amikor megkaptam a diagnózist és kiderült, miért voltam egész életemben olyan furcsa kívülálló. Innentől több figyelmet fordítottam az önismeretre, tudatosan dolgoztam a gyengeségeimen és igyekeztem kihasználni az erősségeimet.


A te gyermeked olyan szempontból előnyben van, hogy már gyerekként kiderült nála az autizmus, így lehet fejleszteni, sokat tudnak neki segíteni a megfelelő szakemberek.


Én semmi ilyesmi segítséget nem kaptam, mégis van férjem, gyermekem, boldog kapcsolatban élek és van néhány igazi barátom. A családommal is jó a viszonyom, ők egyébként mindig mellettem álltak.


Szóval a válaszom egyértelmű IGEN - az autisták is élhetnek teljes életet családdal, gyerekkel, barátokkal.


Csak meg kell találni a megfelelő embereket. :) Nekem a férjem előtt senkim nem volt, és a mai napig nem értem, miért szeretett belém (ő egy extrovertált, beszédes, barátságos, talpraesett ember, én pont az ellentéte :D ), de már 10 éve együtt vagyunk boldogságban. :)


Kívánom, hogy a gyermekednek is hasonlóan sikeresen alakuljon az élete. Ha bármi kérdésed van, vagy csak beszélgetni szeretnél, írj nyugodtan. :)

2019. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
2 barátnőm is aspergeres. Az egyik 3 éve,ment férjhez és van egy fél éves kisfiuk. 2 diplomát szerzett a csaj. A másik barátnőm most ment férjhez nem régen,de már 10 éve vannak együtt a férjével. Most 28 hetes terhes. Egyébként én is és ő is gyógypedagógusként dolgozunk,ő nem kapott róla papírt,mert nem akart "megbélyegezve élni". Munkáját nagyon jól végzi és sokkal jobban szót ért a sérült gyermekekkel. Akiről elsőnek írtam ő zárkózottabb szociálisan és néha passzív agresszív,de egyébként jó ember és jó anya. A második nő,pedig vicces,kedves,de nagyon nehezen nyílik meg. Egyikőjük sem bírja az ölelést és a rendetlenséget.Szeretnivaló igazi egyéniségek, pár furcsa szokással és némi szociális fóbiával. A párjaik is rendes emberek. Ha nem tudnám, hogy aspergeresek és nem lennék szakmabeli, akkor csak azt állapítanám meg,hogy furák.
2019. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Nincs papírom róla, csak az unokaöcsém diagnosztizálása során merült fel. A családi anamnézisnél kérdezték nővéremet és mesélt rólam a pszichológusnak (repetatív mozgások, "magának való" viselkedés, szenzorosság...). Legközelebb elmentem én is, valószínűleg enyhén érintett voltam/vagyok.

Szociális fóbiám volt, nehezen teremtettem kapcsolatot, barátaim mégis voltak. Kevesen, de voltak. (Általában azok, akikkel tanulmányi versenyekre jártam).

Diplomám van, 2 gyerekem, férjem. Barátaim nem igazán, de a férjem a legjobb barátom is.

Egyébként a lányomnál is felmerült, de szerintem "nem akkora csodabogár", hogy papír kelljen, fejlesztést anélkül is kap és nekem (ugye) nem fura.

2019. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a sogorom 25 évig volt házas, 3 gyereke van, a válás után is tálalt társat, 5 éve vannak együtt, az egyetlen fura dolog, hogy nem élnek együtt. Amúgy érdekes fazon, kethetente vasarnap 11kor látogatja meg az anyját, max délig marad, ha épp nem ér rá valamiért, akkor ebben ah időpontban hívja. Magától nem jut eszébe anyák napja, vagy hogy csakúgy felhívja az anyját, a partnerére viszont odafigyel
2019. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Remélem, hogy neki is ilyen jól alakul majd az élete!!! Kap fejlesztést, és nagyon jó alapokról indulunk.

Érdekes, mert amikor a kislányomnál először felmerült bennem, hogy valami gond van és elkezdtem keresgélni az interneten, akkor olvastam az Aspergerről. Azonnal éreztem, hogy ez lehet nála és nálam is. Nagyon sok minden illett rám abból amiket olvastam, de ahogy teltek a hónapok és eljutottunk nála a diagnózisig, valahogy úgy érzem hogy én mégsem lehetek az. Inkább erősen introvertált és szorongó vagyok, egy-két furcsasággal meg érzékenységgel (ételek-szagok), bár utóbbi az elmúlt években szinte elmúlt, plusz van még pár dolog, de sok minden nem igaz ràm, amik pedig elvileg a fő problémák szoktak lenni.

2019. jún. 20. 07:52
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

(4-es válaszoló vagyok)


Simán lehet, hogy te is érintett vagy, főleg hogy az autizmus/Asperger egy erősen öröklődő dolog, sok családban halmozódik, csak persze sokan nem is tudják, hogy érintettek. Nagyon sokan vannak, akik akkor jönnek rá, hogy érintettek lehetnek, amikor a saját gyermeküket kezdik vizsgálni. Csak a mi generációnknál még sokkal kisebb hangsúlyt kapott az autizmus vizsgálata, főleg az enyhe esetekben. Manapság sokat hallani, hogy egyre több autista van - pedig régen is sok volt, csak akkor még nem diagnosztizálták őket.

A tünetek is hatalmas skálán mozognak, rám sem igaz egy csomó tipikus tünet. Nálam a szorongás az, ami leginkább meghatározó, ez sok területen akadályozott az életemben, jó lett volna gyerekkoromban segítséget kapni.


Mióta kiderült, hogy én is érintett vagyok, persze elgondolkoztam a családomon, apukámon is azért elég erős jeleket veszek észre, és neki van egy rokona, aki sajnos súlyosabb eset, ő nem nagyon tudott beilleszkedni a társadalomba, már 50 év körüli és sajnos egész felnőttkorában magányos volt.


Persze bennem van, hogy mi van ha a kisfiam is az lesz... Ő még kisbaba, ezért csak később derülhet ki. Persze én legalább tudom, hogy ha enyhén érintett lesz, az egyáltalán nem tragédia, és talán jobban is tudok neki majd segíteni, mint egy laikus szülő. :)

2019. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
4-es, szerintem sokszor inkább probléma, hogy diagnosztizálják. A fejlesztések szerintem nem sokat érnek, a legtöbb gyógypedagógusnak nem sok ötlete van, hogy mit kéne kezdeni ezekkel a gyerekekkel. Viszont ha le van írva, hogy autista, sok ajtó bezárul előttük, elég kevés iskola fogad autista gyerekeket. Speciális iskola meg csak a nagyon súlyosaknak van, néha a magasan funkcionáló gyerekek is ide kényszerülnek, de nekik meg ez elég nagy szívás, mert nem halandak normál tanterv szerint, tehát nekik aztán tuti nem lesz diplomájuk. Így szerintem az a kisebbik rossz, ha nem is kapnak diagnózist.
2019. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!